‘פארמוקן’ נכנסת לבורסה: תתמזג עם ‘מדיקל’ – מכוונת לפעילות בחו”ל

חברת קנאביס רפואי פעילה נוספת נכנסת לבורסה: 'פארמוקן' תתמזג עם השלד הבורסאי 'מדיקל קומפרישין' ותיסחר בשוק ההון. בכך היא הופכת לחברה השנייה מתוך 8 החברות 'האמיתיות' בישראל בתחום שעושה זאת.

השלד הבורסאי ‘מדיקל קומפרישין סיסטם’ ימזג לתוכו את חברת הקנאביס הרפואי הישראלית ‘פארמוקן’ (Pharmocann) – אחת משמונה חברות הקנאביס הרפואי הפעילות מזה כעשור בישראל.

מיזוג זה הופך את ‘פארמוקן’ לחברה השנייה מתוך חברות הקנאביס “האמיתיות” – אלה המחזיקות בפעילות אמיתית כבר כיום – אחרי שחברת ‘קנדוק’ עשתה זאת עם מיזוג לשלד הבורסאי ‘אינטרקיור’ בראשות אהוד ברק. חברת ‘בטר’ הודיעה בשבוע שעבר על כוונה דומה למיזוג עם השלד הבורסאי ‘וויטסמוק’ ותהיה כנראה השלישית כאשר זה יקרה.

בהודעה שפרסמה פארמוקן היא איננה מדווחת על הסכום עבורו היא נרכשה אך על פי פרטי העסקה ‘מדיקל’ תרכוש למעשה את כל פעילות החברה ותקצה בתמורה בחזרה לבעלי ‘פארמוקן’ 72% ממניות החברה הבורסאית.

חוות הקנאביס של 'פארמוקן' בצפון הארץ
חוות הקנאביס של ‘פארמוקן’ בצפון הארץ

לפי הדיווח פארמוקן צופה לסיים את שנת 2018 עם הכנסות של 14 מיליון ש”ח מתוכם רווח נקי של 3.2 מיליון ש”ח, זאת על בסיס מכירת מוצרי קנאביס רפואי לכ-4,500 לקוחותיה.

מדיקל קומפרישין מחזיקה לדבריה מזומן בהיקף של 12 מיליון שקל. בעלי המניות הגדולים כיום במדיקל הינם החברות ווליו בייס עם 27% וסייבל השקעות עם 16%.

לפארמוקן חוות גידול בצפון הארץ, ליד נצרת, המשתרעת על פני שטח של כ-20 דונם, מתוכם כ-10 דונם משמשים לגידול שוטף של כ-3.5 טון קנאביס מעובד (10-12 טון קנאביס לפני עיבוד) בשנה. ביתרת השטח מתכוונת החברה להשתמש כדי להקים מפעל לתרביות רקמה ועוד.

לצד זאת מעדכנת החברה על פעילויות עסקיות שיש לה בחו”ל, כולל 35% ממניות חברה ציבורית אוסטרלית המחזיקה רישיון לגידול וייצוא קנאביס מאוסטרליה, 20% ממיזם בקמבודיה שייעודו הקמת אתר גידול in-door, חממות ומפעל תעשייתי של מוצרים בתחום בעתיד, וכן 20% במיזם משותף ביוון שייעודו גם כן הקמת אתר גידול in-door, חממות ומפעל תעשייתי.

“בכוונת פארמוקן להמשיך את פעילותה כחברה מובילה בתחום הקנאביס הרפואי, להגדיל את נתח השוק שלה, להעמיק את שיתופי הפעולה הבינלאומיים, לבחון הקמת מפעל ייצור עצמאי תחת תקן ה- GMP, להקים מערך ייצור לתרביות רקמה וכן להרחיב את פעילויות המחקר ופיתוחהשלמת העסקה כפופה להתקיימות מספר תנאים מתלים בכללם השלמת בדיקות נאותות הדדיות,” מדווחת החברה.

מר גיל חובש, מנכ”ל פארמוקן, מסר: “אנו שמחים על השלמת ההסכם שיהפוך את פארמוקן לחברה ציבורית ויאפשר לה להאיץ באופן משמעותי את הצמיחה בשוק הישראלי ובשווקי היעד בחו”ל”. מר

עדו נויברגר, יו”ר מדיקל קומפרישין סיסטם, מסר: “אנו שמחים על חתימת ההסכם עם חברה צומחת ורווחית כפארמוקן, חברת קנאביס רפואי מהגדולות והמובילות בתחומה ובעלת אופק עסקי ויתרונות תחרותיים מובהקים”.

חיבורים אלו בשוק ההון מתרחשים חודשים ספורים לפני כניסת רפורמת הקנאביס הרפואי הצפויה לתוקף, לאחריה תשתנה הפעילות כך שמטופלי הקנאביס הרפואי יוכלו לרכוש את הקנאביס שלהם מכל חברה שירצו ולא כפי שזה כיום – רק מהחברה לה הם משוייכים.

משרד הבריאות הודיע לאחרונה כי רק חברות המחזיקות בתקני IMC-GAP לגידול תוכלנה להמשיך בפעילות גם אחרי 31.3.18. נכון להיום תקן גידול זה ניתן רק ל-4 מתוך 8 החברות הפעילות כאשר ‘פארמוקן ‘ מקווה לקבל תקן זה בשבועות הקרובים.

חדשות