טוען...

פארמבוט: רובוט-גנן אוטומטי שמגדל צמחים בשבילכם

מערכת חדשה מאפשרת לגדל ערוגת צמחים ירוקה באופן אוטומטי ואוטונומי לגמרי, דרך אפליקציה וללא מגע יד אדם. הרובוט הוא חלק מפרויקט טכנולוגי שנועד לקדם חקלאות ביתית והוא זמין לרכישה תמורת 2,900 דולר. צפו:

פרויקט טכנולוגי חדש בשם ‘פארם-בוט’ (Farm Bot) נותן לנו הצצה לחקלאות טכנולוגית עתידנית וצפוי לשנות את הדרך בה נתפס היום גידול ביתי של צמחים ומזון. הפרויקט מבוסס על מערכת חדשנית ואוטומטית שגם שותלת וגם מגדלת צמחים בעצמה ומקורה ברעיון שהעלו 3 מפתחים אמריקאיים.

גינה אוטומטית בלחיצת כפתור

המערכת מורכבת מזרוע רובוטית בעלת שני מפרקים, המחוברת לתושבת ונעה על שתי מסילות. היא מיועדת להרכבה מעל חלקת אדמה בשטח של עד 5 מ”ר (בגרסה הנוכחית והמצומצמת).

על הזרוע מתחברים 2 ראשים שונים המיועדים לשתילת זרעים והשקייה ובאמצעותה מתבצעות פעולות הגינון הנחוצות ללא מגע יד אדם.

הגנן האוטומטי (FarmBot) - פרויקט חקלאות ביתית יעילה ונקייה מזיהום
כן זה עובד: זרוע רובוטית רב שימושית ו-2 מסילות התניידות לאורך חלקת האדמה

השליטה על המערכת מתבצעת באמצעות אפליקציה אותה מתקינים על הסמארטפון וזמינה לגישה גם מהמחשב הביתי. בתוך האפליקציה מעצב המשתמש את הגינה בשלב התכנון הראשוני, ולאחר מכן ניתן לפקח באופן מדויק על כל המדדים החיוניים של הצמחים בכל שלבי גדילתם.

ייחודה של המערכת טמון בעובדה שמלבד התכנון הכללי של הגינה שמתבצע באפליקציה, אין צורך באמצעים חיצוניים או התערבות אנושית לטיפוח ושמירה על הגינה, או לזריעתה מחדש לאחר הקציר. בנוסף המערכת “לומדת” את הערכים החיוביים שהובילו לקציר מוצלח, ומייעלת באמצעותם את הקציר העתידי.

מלבד המטרה “הרשמית” של גידול צמחי נוי ובעיקר מזון, בשל יכולותיה קורצת המערכת כמובן גם לקהל נוסף, מגדלי קנאביס, שיכולים להשתמש בה כדי להניב יבול מקסימלי במינימום מאמץ והתערבות.

הגנן האוטומטי - עצבו את הגינה דרך המחשב והסמאטרפון (מתוך: "חקלאות ביתית יעילה ונקייה מזיהום")
הגנן האוטומטי – עצבו את הגינה דרך המחשב והסמאטרפון

הפרויקט מקודם על ידי מהנדסים מכל העולם בתצורת גרסה מתעדכנת (כרגע V 1.0) ובמטרה לפתח ולקדם חקלאות יעילה ונקייה מזיהום שתאפשר לייצר בקלות כמויות גדולות של מזון גם בתנאים קשים וללא תשתיות מתאימות.

הגנן האוטומטי (FarmBot) - פרויקט חקלאות ביתית יעילה ונקייה מזיהום
FarmBot Genesis – גינה אוטומטית בלחיצת כפתור

החיסרון העיקרי של המערכת החדשנית הוא תג המחיר היקר שלה, שעומד היום על 2,900 דולר אחרי הנחה, כולל משלוח ליעדים שונים בארה”ב. כמו כן חשוב לציין שהמערכת היא אינה מוצר מוגמר אלא מגיעה כערכת הרכבה עצמית (DIY) אליה מצורף מדריך טכני מפורט.

ראו עוד:
5 סיבות טובות לגדל קנאביס אוטומטי
“סאיקי”: משאף קנאביס מיוחד לטיפול רפואי
סטארטאפ ישראלי: ארון אוטומטי לגידול קנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר