פאינה קירשנבאום נגד תמר זנדברג: “בושה שח”כית משתמשת בסמים”

פאינה קירשנבאום, סגנית שר הפנים, יוצאת במתקפה חריפה כנגד ח”כ תמר זנדברג שהודתה כי נוהגת לעשן מריחואנה בניגוד לחוק.

פאינה קירשנבאום, סגנית שר הפנים מטעם מפלגת ‘ישראל ביתנו’, נשאה דברים אמש (ד’) במסגרת כנס של הרשות למלחמה בסמים והתייחסה להודאתה של ח”כ תמר זנדברג שסיפרה בראיון כי נוהגת לעשן מריחואנה גם בימים אלו בעת היותה בתפקיד. (לצפייה בראיון לחצו כאן).

פאינה קירשנבאום תמר זנדברג סמים
פאינה קירשנבאום

“אני מתביישת שחברת כנסת אומרת שהיא מפירה חוק ומשתמשת בסמים,” אמרה קירשנבאום והוסיפה כי היא “תומכת בשימושים רפואיים, אבל לגליזציה של שימוש בסמים תפגע בבסיס קיומה של המדינה, ברצון ליצור ולפתח ולכן זו מלחמה על העתיד של המדינה כולה”.

“זה דבר שנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו”, המשיכה סגנית שר הפנים וחזרה על אחת הטענות הבולטות של המתנגדים ללגליזציה: “האם תרצו שהרופא שמטפל בכם יעשן לפני הטיפול? שנהג ההסעות של הילדים יעשן?” שאלה.

צפו בקטע משנת 2012 בו אומרת קירשנבאום כי ‘ישראל ביתנו’ עומדת מאחורי הרשות למלחמה בסמים:

עד כה, על אף נסיונות רבים, טרם נתקבלה התייחסות של יו”ר המפלגה, אביגדור ליברמן, לפניות בנושא הקנאביס. עם זאת, מקורבים לשר החוץ ליברמן מסרו לכתב המגזין כי הוא “אינו מהתומכים הבולטים בנושא”.

כפי שדווח ב’מאקו‘, ח”כ זנדברג מסרה בתגובה כי “ההיסטריה של סגנית השר מעידה בדיוק על הגישה הבורה והשמרנית שחייבת להשתנות. כדאי שגם סגנית השר תפנים שעישון קנאביס בשעות הפנאי מזיק פחות משתיית אלכוהול וממכר פחות מעישון סיגריות, ובאמת לא כדאי שנהג אוטובוס יעשן בנסיעה וגם לא שגננת תשתה אלכוהול בזמן העבודה. עשרות ומאות אלפי אנשים שמכירים את המציאות הזו ונרדפים לשווא אינם סכנה לקיומה של המדינה בשום צורה ואופן. אשמח לקחת את המאבק הפוליטי הזה לוועדת האתיקה ולכל זירה ציבורית אחרת ולייצג עמדה שפויה ועניינית”.

לאחרונה התבטא גם ח”כ יוני שטבון ממפלגת ‘הבית היהודי’ כנגד הלגליזציה וספג מאות תגובות נגד. “עצרו את מצעד הקנאביס – אל תתנו לסמם אתכם,” כתב שטבון לעוקביו.

אמש, במקביל לכנס שנערך ובו השתתפה קירשנבאום, הוגשה במשטרת ישראל תלונה רשמית על שימוש בלתי חוקי בסמים כנגד שר החינוך שי פירון, שהודה כי צורך ריטלין ללא מרשם.

אין זו הפעם הראשונה בה סופגת זנדברג הערות בעקבות הצטרפותה למאבק ללגליזציה. לפני כחצי שנה פנה אליה נציג מפלגת ‘יש עתיד’ גם הוא בהאשמות (לסיפור לחצו כאן).

ראו גם: “תעשו אסיד”: גדי וילצ’רסקי מפתיע את חברי תנועת ‘אם תרצו’
ראו גם: עשן פוליטי: כמה ח”כים (באמת) עישנו מריחואנה?
ראו גם: כנסת ירוקה: מי מהח”כים בישראל מעשן קנאביס?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר