טוען...

עתירה לבג”צ: נגד העברת הקנאביס הרפואי לחברת ‘שראל’

חברת מחק”ר אשר ניהלה ומנהלת את חלוקת הקנאביס הרפואי לאלפי מטופלים המחזיקים ברשיון, עתרה לבג”צ בדרישה לבטל את מינוי חברת “שראל” כאחראית על שרשרת האספקה החדשה.

לפני כחודש אישרה ממשלת ישראל את הצעתה של שרת הבריאות יעל גרמן להעביר את ענף הקנאביס הרפואי כולו לידיה של החברה הפרטית “שראל” – כל זאת ללא קיום מכרז מסודר. שתי עתירות הוגשו השבוע לבג”צ בדרישה לחקור את הנושא. המדינה צפויה לפרסם תגובתה ב-13 בינואר.

רבות דיברנו על האינטרסים שקיימים לכאורה מאחורי ההחלטה ועל הנזקים להם היא עלולה לגרום – כעת תידרש המדינה לספק תשובות לשאלות הקשות, זאת בעקבות עתירה שהגישה חברת ‘מחק”ר‘, האחראית היום על חלוקת הקנאביס הרפואי באברבנאל ללמעלה מ-5,000 חולים של 4 מגדלי קנאביס רפואי רשמיים.

מחקר קנאביס רפואי

“במשך שנים שיתפנו פעולה עם משרד הבריאות והסדרנו את תחום הקנאביס הרפואי ואופן החלוקה בצורה יוצאת דופן,” מסביר יוסי שגב, מנהל מחק”ר. “בחודשים האחרונים התחילה המדינה להתכחש לכל מה שעשינו והם פועלים כדי לנשל אותנו מהמיזם.”

כפי שדיווחנו לראשונה כאן, לפני כחודשיים אף הגיש משרד הבריאות צו פינוי כנגד חברת מחק”ר בדרישה שזו תפנה את מרכז החלוקה, כולל המעבדה המשוכללת שהוקמה רק לאחרונה במקום, עד לחודש מאי 2014.

“הוגשו שתי עתירות לבג”צ – אחת בנושא העברת ענף הקנאביס הרפואי לחברת ‘שראל’ – חברה פרטית – ללא מכרז, והשנייה בנוגע לנישול חברת מחק”ר מהמיזם שעובד כסדרו עוד משנת 2009,” מסביר שגב. “עד ה-13 בינואר הם צריכים לתת תשובה בעניין זה.”

“גם התעלמו מהעשייה שלנו, גם לא קיבלנו קרדיט, גם מעיפים אותנו ומעבירים למישהו אחר וגם אף אחד לא מסביר מה קורה. מה עשינו? על איזה חוק עברנו?” הוא תוהה. “אני מקווה שלאחר שתינתן תשובת המדינה יצטרפו לעתירה גם המגדלים וגם חולים רבים.”

“הבעיה עם שראל היא לא רק בעניין הקנאביס הרפואי,” ממשיך שגב. “עד היום כל מי שנתקל בהם לא העיז לפצות פיו מחשש כזה או אחר. אנחנו הראשונים שמרימים את הכפפה ופועלים, בזמן שכולם יושבים בשקט.”

כאמור, ב-13 בינואר צפויה המדינה לענות לעתירה. נעדכן על כל התפתחות בהמשך.

צפו: כך תחלק “שראל” את הקנאביס הרפואי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר