מגלגל...

העתיד בישראל: ירוק יותר מאי פעם…

המחירים שוב עולים? לא מצליחים לגמור את החודש? נשבר הזין מהחפירות על איראן? למרות כל החרא שאנחנו אוכלים מהמדינה כתב מגזין קנאביס הגיע למסקנה חד משמעית: אם אתם אזרחים במדינת ישראל צפוי לכם עתיד ירוק – תתחילו לחייך!

אני יודע שזה עשוי להישמע מוזר, אולי אפילו על גבול המופרך, אבל מנקודת מבט מסוימת, העתיד הלא רחוק במדינת ישראל נראה ירוק מתמיד. נכון שרק לפני שנה אנשים יצאו לרחוב, ישנו באוהלים וזעקו לאלוהים שהמצב פה חרא ושכבר בלתי אפשרי לגמור את החודש עם כל התשלומים של שכר הדירה, הדלק, החשמל ומה לא בעצם. ונכון שלמרות כל התחינות והבקשות של עם ישראל, חברי הכנסת והממשלה ממשיכים בעזות פנים (שהייתי אומר אפילו גובלת בהתגרות) לתת “זובור” לאנשים הקטנים. בתוך פחות משנה אנחנו מוצאים את עצמנו משלמים יותר על דלק, יותר על חשמל, יותר על סיגריות, יותר על בירות ויותר על… טוב הבנתם את הרעיון… גועל נפש.

א-ב-ל, ויש אבל גדול (אין ברירה, הבטחתי נקודת מבט אופטימית) – מבחינת כל מה שקשור להרגלי צריכת ה-THC שלנו אנו בהחלט מתקדמים בצעדים משמעותיים אל עבר מציאות שונה. מציאות שבה החשיש הבינוני שרץ כאן בישראל כבר כמה שנים, אותו חשיש שבבדיקות מעבדה נמצאו אצלו צואת פרות, פולי קפה, חינה ועוד כל מיני הפתעות – אותו חשיש בדיוק עומד לפנות את מקומו לטובת קנאביס איכותי. לא רחוק היום בו בכל בית בישראל (כמעט) יהיה יותר סיכוי למצוא פרח ירוק דביק וריחני מאשר בוף סיגריה.

את הבשורות הטובות הללו ניתן להסיק ממספר גורמים ותופעות משמעותיות שלוקחות חלק בשנים האחרונות בישראל ולמעשה גם יגרמו בלית ברירה לרוב צרכני הקנאביס בישראל להסתמך על חומר מקומי בניגוד למה שהלך כאן עד עכשיו כאשר רוב רובה של אספקת הקנאביס ובעיקר החשיש הגיעה ממדינות ערב השכנות (ולעיתים גם מאירופה צפון אמריקה והודו אך בכמויות קטנות מאוד).

אין ספק כי במידה ואכן נגיע למצב המדובר בו צרכני הגאנג’ה בישראל כבר לא יהיו תלויים בחסדיהם של חסן נסראללה והמבריחים בגבולות אלא יסתמכו על הירוק האיכותי שיגדל כאן בארץ – החיים של כולנו יהיו יפים יותר.

ובכן, להלן הסיבות והגורמים שבעקבותם נוכל כולנו לשיר בגאון ש”ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת”:

סימן ראשון: הידוק האבטחה על הגבולות

הנושא של הברחות מהגבול נחשב לרגיש ביותר מכיוון שבשורה התחתונה (מבחינה ביטחונית לפחות) יש לישראלים איזה שהוא אינטרס שהגבולות יהיו מאובטחים היטב. תחשבו על זה: אם ניתן בקלות להעביר פלטות חשיש מירדן לישראל אז באותה מידה גם אין בעיה להבריח לבנות חבלה ועוד כל מיני דברים לא סימפטים.

היו ימים בהם הגבול עם לבנון היה פתוח למדי. באותם ימים כל הארץ נהנתה מאספקה בלתי נדלית של חשיש לבנוני איכותי יותר ואיכותי פחות. תושבי הכפר רג’ר השוכן על גבול ישראל-סוריה-לבנון פיתחו מיומנות הברחה יוצאת דופן והפכו את ייבוא החשיש הלבנוני לאופציה מצוינת לתוספת הכנסה. חלקם אף אימצו את תחום ההברחות כמקצוע לכל דבר.

הרבה זמן עבר מאז ונכון להיום אם תבקשו להיכנס לכפר רג’ר כדי לספוג מעט מהתרבות העלוואית המרתקת, סביר שתתקלו בחיילים חמושים שיסבירו לכם יפה לעשות פרסה ולהתחפף. בעקבות ניסיון החטיפה שהיה בכפר בזמן מלחמת לבנון השניה בו ניסו חמושים מהחיזבאללה לחטוף חייל צה”ל, החליטה ממשלת ישראל לאבטח את האזור באופן חסר תקדים וכעת רק לתושבי הכפר מותר להיכנס ולצאת – גם אם נניח המחשב התקלקל וצריך להזמין טכנאי – תושבי רג’ר חייבים לתאם את הכניסה שלו לכפר עם כוחות הביטחון. אז כמו שאתם מבינים הגבול עם לבנון היום נחשב למאובטח ביותר מבין כל הגבולות (להוציא אולי את עזה, אם ניתן בכלל לכנות את זה כ”גבול”). כשהמבריחים הבינו שהברחות מהצפון לא שוות את המאמץ והסיכונים הכרוכים בכך הם פשוט גדולים מדי, הם עברו לגבולות הפתוחים יותר – ירדן ומצרים. בשביל מה עשינו שלום בשביל מה??

הגדר הרעה...
הגדר הרעה…

ובאמת למשך כמה שנים טובות (עד היום למעשה) יש זרימה שוטפת של חשיש (ולעתים גם גראס, קוקאין ואקסטזי) לישראל דרך השכנות הסימפטיות שלנו. הכל היה טוב ויפה עד שגם בגזרת הדרום קרה משהו שהרס את החגיגה: האביב הערבי גרם להתרופפות השלטון המצרי באזור סיני, תופעה שהלחיצה מאוד את מערכת הביטחון הישראלית שמצידה תגברה כוחות בדרום והפעילה לחץ להאצת בניית גדר המערכת. בנוסף לבעיה הביטחונית החדשה שנוצרה יש לנו גם צרה חדשה/ישנה מגבול מצרים שעלתה לאחרונה על סדר היום והיא כמובן סוגיית הפליטים מאפריקה.

העיסוק סביב תופעת העובדים הזרים בכלל והפליטים מאפריקה בפרט עלה לכותרות כאמור לא מעט פעמים בחודשים האחרונים. תופעה זו יוצרת באופן טבעי דיון ציבורי סוער עם מספר מגוון של דעות בנושא – יש הדוגלים בנקיטת מדיניות נוקשה עם הפליטים ושליחתם חזרה הביתה לעומת אחרים שיעלו את הפן ההומני ויטענו שחובתנו המוסרית לדאוג להם למקלט. זה לא משנה באיזה צד אתם נמצאים, דבר אחד בטוח – מדינת ישראל עושה בימים אלו מאמצים כבירים לאבטח את הגבולות – בעיקר את הגבול עם מצרים. מה שבסופו של דבר יגרום לנו (צרכני הקנאביס בישראל) לסבול מאספקה לא סדירה של חשיש מהעבר השני… לאחרונה אף פרסמנו דיווח על תפיסת 700 ק”ג חשיש באזור הגבול בדרום.

צה”ל: “אנחנו משלימים גדר בגבול מצרים שתהיה בלתי עבירה למחבלים ומבריחים” (מתוך אתר “מגאפון”)

סימן שני: יותר ישראלים מגדלים יותר קנאביס בבית

אז עכשיו כשהבנו שלא כדאי להסתמך על שכנינו הערבים שיספקו לנו משהו לעשן, הגיע הזמן לחשוב מה עושים בנידון. ובכן נדמה כי בשנים האחרונות ישנה מגמה ברורה בישראל של מעבר לגידול ביתי של קנאביס וכשמביטים ביתרונות הברורים של גידול מריחואנה בבית מבינים גם מדוע זה קורה:

1. מחיר – במקום לשלם מאה שקל לגרם של ירוק איכותי אתה נותן השקעה ראשונית קטנה יחסית וקוצר במשך השנה את הפירות – או במקרה שלנו את הפרחים במחיר זעום.

2. איכות – כשאתה מגדל קנאביס בעצמך אתה יודע בדיוק מה אתה מעשן – איזה זן הצמח, באילו דשנים השקו אותה, באילו תנאים היא גדלה וכו’… כמו כן המוצר הסופי שתקצור בסוף מחזור הגידול יהיה ברוב המקרים חזק טעים ואיכותי לא פחות ולעיתים אפילו יותר מחומר רפואי שמגיע מספקי קנאביס רפואי של משרד הבריאות.

3. זמינות – ברגע שקיבלנו החלטה לגדל קנאביס בבית שחררנו את עצמנו למעשה מהתלות המציקה שהייתה לנו עד עכשיו בגורמים אחרים שידאגו לנו לאספקת הגאנג’ה – שתי עציצים חביבים של קנאביס בארון יכולים להניב לנו עד 100 גרם של ירוק איכותי ולעיתים אף יותר!

אני זוכר כשהתחלתי לגדל קנאביס בפעם הראשונה לא הייתה שום חנות בקרבת מגוריי שעסקה באספקת ציוד לגידול צמחים תחת נורות אז נאלצתי להיכנס לאיזו חנות מוזרה כזו למוצרי חשמל לתעשייה, לברר עם המוכר אם יש לו נורות HPS או MH ולחרטט לו תירוץ לשאלתו מדוע אני צריך אותם.

היום יותר מאי-פעם: חנויות לגידול תחת נורות
היום יותר מאי-פעם: חנויות לגידול תחת נורות

אך מאז עברו כמה שנים טובות וכיום יש כל-כך הרבה חנויות לגידול צמחים תחת נורות. חלקן חנויות הפועלות רק דרך אתר האינטרנט שלהן וחלקן מתפעלות גם סניפים ברחבי הארץ – בכולן תוכלו למצוא אנשים טובים שיעזרו לכם בכל פניה שאלה ובקשה כדי שבסופו של דבר תגדלו את הקנאביס אה סליחה – את הפטרוזיליה הכי ירוקה שיש!

שימו לב – בהתחשב בעובדה שעד לפני כמה שנים לא פעלו בארץ כמעט חנויות לגידול צמחים תחת נורות הרשימה הזו בהחלט מרשימה ביותר:

לחצו כאן לרשימת חנויות הידרו

בנוסף לחנויות הגידול שהפכו לזמינות ונגישות לכל אחד יש גם את נושא הזמנת הזרעים באינטרנט. למרות שהמשטרה מנסה ליצור רושם שהם שולטים במצב ושכל מי שמזמין זרעים ברשת סופו להיתפס – במציאות המצב שונה בתכלית. אמנם בהחלט מתבצעות תפיסות של חבילות זרעים שהוזמנו בדואר – אך בהשוואה לכמות הגדולה של הזמנות זרעי קנאביס המתבצעות מידי שבוע ברשת התפיסות הללו של המשטרה הן כאין וכאפס. גם מבחינה חוקית המשטרה נמצאת בבעיה מכיוון שאם הם הצליחו לתפוס את הבנאדם עם זרעים בלבד (זאת אומרת שהוא ביצע את ההזמנה בצורה חכמה ולא הזמין את הזרעים למקום המקורי בו הוא מתכוון לגדל) אין לה ממש מה לעשות איתו מלבד אולי להעמיד אותו לדין על הברחה של “סם מסוכן” במשקל של פחות מגרם…

כל אחד שמגדל קנאביס בבית (גם אם זה מיועד לשימוש אישי בלבד) תורם בצורה זו או אחרת לכך שעם ישראל יצרוך קנאביס איכותי יותר. למה? כי אין כזה דבר מישהו שמגדל “רק לעצמו” – אני לא מכיר בנאדם שיושב כל הזמן רק לבדו ומעשן גראס – צריכת קנאביס היא פעולה חברתית (לרוב) ולכן גם אם אתם מגדלים כמות קטנה רוב הסיכויים שעוד אנשים נוספים ייהנו מהקציר שלכם (למרות שכמובן מומלץ לא להגיד בשום אופן שאתם אלו שגידלתם את זה).

אם גם אתם מעוניינים לעזור לארץ ישראל לפרוח תרגישו חופשי לקרוא קצת על הדרך בה ניתן להזמין זרעי מריחואנה באינטרנט, לאחר שהזרעים ברשותכם תוכלו לקרוא את המדריך לגידול קנאביס בבית.

חשוב מאוד לשמור על הביטחון האישי שלנו ולכן הייתי ממליץ לכם גם לקרוא את המדריך להתחמקות מתמנונים.

סימן שלישי: עליה במחזיקי האישורים הרפואיים

מאז שערוץ 2 שידר את הסרט “גראס באישור רופא” בהנחיית אברי גלעד, במשרד הבריאות מצאו את עצמם במצב שבו חצי מדינה מתדפקת על דלתם בבקשה לקבלת אישור רפואי. בתחילת ההרצה של תוכנית הקנאביס הרפואי בישראל היו רק מספר מטופלים בודדים אך כיום יש כמעט 10,000 איש עם אישור להחזיק, לגלגל ואפילו להפיל ראשים מבלי שיצטרכו לחשוש מלובשי המדים.

בקרוב בבית המרקחת הסמוך לביתך!
בקרוב בבית המרקחת הסמוך לביתך!

המונח “קנאביס רפואי” כבר הפך לשם נרדף ברחוב לקנאביס איכותי שכולם ישמחו לשים עליו את היד ונפתח שוק שחור עצום רק עבור המוצר הזה. אם ניקח בחשבון את העובדה שכבר בימים אלו, בהם יש רק ל-10,000 אזרחים אישור רפואי, עדיין צרכני קנאביס שאינם מחזיקים באישור רפואי מצליחים “להתארגן” על החומר המדובר – תחשבו מה יקרה כשיהיו פה יותר מ-40,000 איש עם אישור רפואי. אנחנו נגיע למצב שכמעט אחד מכל מאה איש במדינה הזו יחזיק באישור למריחואנה רפואית – אין ספק שבמצב כזה הנגישות של הקנאביס הרפואי תהיה זמינה ונוחה לכולם – בין אם משטרת ישראל אוהבת את הרעיון או לא – זה יקרה בסופו של דבר וכנראה שלא נאלץ להמתין עוד הרבה זמן…

‘גלובס’: “בתוך שנים בודדות יגיע מספר בעלי האישורים ל-40,000 איש”

אני יודע שקשה להיות צרכן קנאביס בישראל, ושנורא כואב לדעת שאם היית אזרח בכמעט כל מדינה מערבית אחרת ברחבי העולם המצב היה הרבה יותר טוב – אבל אני מקווה שהכתבה הזו נתנה לכם סיבה קטנה להיות אופטימיים…

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר