תמונותיהם של עשרות שוטרים סמויים נחשפו ברשת

פרטיהם האישיים ותמונותיהם של עשרות קציני מודיעין, בלשים וסוכנים סמויים של המשטרה נחשפו בימים האחרונים באחת הקבוצות החדשות של פרויקט ‘טלגראס’. הקבוצה מכונה “בלשים נגד האנושות” ומטרתה, כך לפי מנהלי הארגון, היא לשמור על סוחרים מפני מעצר.

כמעט חצי שנה כבר חלפה מאז נחשף לראשונה פרויקט ‘טלגראס‘, מערכת קבוצות חברים באפליקציית המסרים ‘טלגרם’ בה מתנהל למעשה קניון הקנאביס המקוון החדש של ישראל.

בין לבין ניסו במשטרה למצוא פתרון מבחינתם למהפכה ששוטפת את המדינה עם קנאביס במשלוחים עד הבית, אך מלבד מעצרים בודדים השוטרים ממשיכים להיראות חסרי אונים לחלוטין.

מול האנונימיות שמאפשרת הרשת ומול מספר הסוחרים החברים בפרויקט, שהגיע כבר לכ-1,400, הרוב המוחלט של נסיונות המשטרה לעצור את הפעילות עולה בתוהו.

בין שלל קבוצות הטלגראס, המחולקות לפי אזורים בארץ, מאפיינים תרבותיים, תחומי נישה, פורומים להדרכת גידול ביתי, כיוונים להתארגנות בחו”ל ואפילו בוטים אוטומטיים לתיירים שאינם דוברים עברית, קמה עתה קבוצה חדשה העונה לשם “בלשים נגד האנושות“.

שוטר סמוי
דיווח על שוטר סמוי (מתוך קבוצת “בלשים נגד האנושות” בטלגראס)

בעוד שעד עתה חשפו מנהלי הטלגראס את תמונותיהם של בלשים ושוטרים סמויים רק כאשר אלו הפילו בפח סוחרים, החל מהשבוע כבר נחשפו בקבוצה החדשה עשרות שמות, תמונות וקישורים לדפי פייסבוק פרטיים של שלל נציגי האכיפה – בעיקר בלשים מימ”ר ירושלים.

כפי שכבר נחשף לפני מספר שבועות, ברשת הניהול של טלגראס חברים כנראה גם כמה שוטרים מתפקדים או לשעברים המשתפים פעולה עם הפרויקט ומוסרים מידע על מבצעים ופעילויות כנגד סוחרים.

“יש אצלנו שוטרים לשעבר המקושרים היטב ובעלי המון מידע מבפנים,” אומר היום (א’) עמוס סילבר, מייסד הפרויקט, בדיוק 3 שנים לאחר שנעצר על ידי המשטרה בגין מכירת 1.05 גרם קנאביס לשוטר סמוי.

סילבר מסביר כי הוא וחבריו החליטו לחשוף כעת את פרטיהם האישיים של עשרות סוכנים סמויים ובלשי משטרה במטרה להגן על חבריהם הסוחרים.

“כל השוטרים שפרטיהם נחשפו בקבוצה מזוהים לפי היכרות אישית,” הוא אומר ומסביר שכבר לא מדובר בחשיפה בעקבות פעילות מסוימת אלא ‘כהקדמת תרופה למכה’ לדבריו. “זה שוטרים שבאופן כללי מתעסקים בסמים דרך ימ”ר, בילוש, סיור, חקירות וכו’. כאלו שצריך להיזהר מהם.”

“יש עשרות בלשים בקנה ובימים שהם יפרסמו תפיסות אנחנו נפרסם חמישה במקום אחד,” אומר סילבר. “צצה כעת היכולת לעשות את זה מאורגן יותר וגדול יותר, ובמשטרה נתנו את כל הסיבות לחכות להזדמנות כזאת. הם עושים קולות של הגברת הלחימה בקנאביס ופרסום אגרסיבי של תפיסות ומעצרים – אז שיתמודדו עם ההשלכות.”

חלק מהתמונות והפרטים האישיים שנחשפו:

שוטר סמוי
דיווח על שוטר סמוי (מתוך קבוצת “בלשים נגד האנושות” בטלגראס)
שוטר סמוי
דיווח על שוטר סמוי (מתוך קבוצת “בלשים נגד האנושות” בטלגראס)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר