טוען...

גילגלו מיליונים: נעצרו רופאים שמכרו רישיונות קנאביס רפואי

משטרת ישראל עצרה הבוקר רופאים בכירים וחשודים נוספים בחשד להנפקה וסחר ברישיונות לשימוש בקנאביס רפואי בטלגרם, שלא כדין, ללא צורך רפואי, לכל המרבה במחיר

משטרת ישראל עצרה הבוקר רופאים וחשודים נוספים, ועיכבה מעורבים נוספים אחרים, בחשד להנפקה וסחר ברישיונות לשימוש בקנאביס רפואי שלא כדין, ללא צורך רפואי, לכל המרבה במחיר, לעתים אף תוך 24 שעות. שמות הרופאים שמורים במערכת מגזין קנאביס, ביניהם ר”א, מ”י, ס”ל, ד”ד, נ”כ, ג”ב.

ר׳ תחום חקירות ביחידת הסייבר הארצית של להב 433 רפ״ק ערן שפי

בשנה האחרונה התנהלה ביחידת הסייבר הארצית של להב 433 חקירה סמויה נגד רופאים וחשודים נוספים בגין קבלת שוחד ומכירה שלא כדין של רישיונות לקנאביס רפואי לכל דורש, דרך ערוצים מקוונים, וביניהם בטלגרם.

החקירה נוהלה ביחד עם מחלקי פשיעה מקוונת של מחוזות מרכז וצפון, רשות המיסים ובליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

יש לציין שבדיוק לפני שנה פורסם תחקיר של מגזין קנאביס בנושא זה בדיוק, אבל אז מנהל היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) טען שמדובר בשקרים. בתחקיר נטען בין היתר כי “משרד הבריאות מעלים עין מהתופעה כי יש עודף של סחורה בשוק”.

מעצר הרופאים היום לפנות בוקר

בין היתר, חשודים הרופאים והמעורבים הנוספים, בביצוע עבירות של לקיחת ומתן שוחד, מרמה והפרת אמונים, סחר ואספקת סמים, תיווך לסחר בסמים, זיוף בנסיבות מחמירות, עבירות לפי פקודת מס הכנסה וחוק מע”מ, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות לפי פקודת הרופאים.

עדכון: זו החשודה בניהול הפעילות.

תוך 24 שעות ללא עבר רפואי

מהחקירה עד כה עולה כי חלק מהחשודים פרסמו באמצעות רשת האינטרנט וערוצי טלגרם, שירות למכירת רישיונות קנאביס רפואי, שהגיעו ללקוחותיהם תוך 24 שעות וללא כל צורך בעבר רפואי.

עבור רכישת הרישיון שילמו הלקוחות אלפי ש”ח וכן שילמו בנוסף עבור חידושי הרישיון והגדלת המינונים. הרישיון היה נשלח ללקוח בסוף התהליך ונחזה כרישיון אותנטי החתום בידי רופאים המוסמכים לאשר אותו מטעם היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

חקירת היחידה הארצית לסייבר של להב 433 חשפה רשת של רופאים, שהמליצו על קבלת רישיונות קנאביס, רופאים שהוסמכו ע”י משרד הבריאות לאשר הנפקת רישיונות וכן מעורבים נוספים שתיווכו בינם לבין הלקוחות שביקשו לקבל רישיון לקנאביס ללא כל סיבה רפואית.

גלגלו יותר מ-17 מיליון ש”ח

היקף העבירות של “תעשיית” הנפקת הרישיונות הזו על פי דיווח המשטרה מוערך בשווי העולה על סך של 17 מיליון ש”ח.

עוד חשפה היחידה את החברה אשר סיפקה להתארגנות העבריינית מעטפת שירותים, בהתחזותה לחברה לגיטימית העוסקת במיצוי זכויות בתחום הקנאביס הרפואי.

החברה סייעה לרוכשי הרישיונות בהמצאת “סיפור כיסוי”, ששימש כתירוץ להמלצה על שימוש בקנאביס, הדרכה כיצד להציג את סיפור הכיסוי, עזרה בקבלת מסמכים רפואיים וחיבור לרופאים ה”ממליצים” וה”מאשרים” אשר להם שילמה החברה עבור כל רישיון שאושר.

במסגרת החקירה אף עלה, כי במספר מקרים סוחרי סמים ניצלו את האישורים שהתקבלו מהרופאים החשודים, בכדי לסחור בקנאביס למטרות רווח.

כאמור, הבוקר עם הפיכת החקירה לגלויה, ביצעה יחידת הסייבר הארצית מעצרים של חשודים מכל רחבי הארץ, והם מובאים בשעה זו לחקירה ביחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה, יובאו לדיון להארכת מעצרם בבימ”ש השלום בראשל”צ.

זו כמובן לא הפעם הראשונה בה נעצר רופא בחשד למתן רישיונות קנאביס ללא סיבה רפואית מספקת. זה כבר קרה גם בתחילת השנה וכזכור גם לפני כ-6 שנים, בשנת 2016 בפרשיה דומה, כשרופא אחר, ד”ר אברהם דותן, נידון ל-4 שנות מאסר לאחר שנקבע כי הוא ניפק רישיונות קנאביס רפואי לאנשים בריאים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר