מגלגל...

עשן לבן: 11 אנשים שיפסידו מהלגליזציה

רעיון הלגליזציה המתפשט לו בעולם כמו אש בשדה קוצים עלול לפגוע גם בכמה אנשים עליהם לא חשבתם. ג’ייסון פרדריק גילברט נותן לכם זווית אחרת על הפוטנציאל ההרסני של הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

מאת: ג’ייסון פרדריק גילברט

עשן לבן. עניין לא רע כשמדובר בכך שממתינים לשמוע מי האפיפיור הנבחר. עניין פחות חיובי כאשר הוא יוצא ממנוע הרכב שלך. במיוחד כשאתה מנסה למכור אותו.

הוד קדושתו האפיפיור

הנשיא אובמה צוטט לאחרונה כמי שאמר שמריחואנה אינה מזיקה יותר מאלכוהול. אמירה שאני בהחלט (הנה זה בא…) מסכים איתה בערך. כעת, כשוושינגטון וקולורדו העבירו חוקים ללגליזציה של מריחואנה למכירה ושימוש עצמי, אני חושב שהגיע הזמן שנעצור לרגע ונחשוב על אותם אלו שכנראה יסבלו לא מעט מהתופעה המתפשטת של הלגליזציה ברחבי העולם. כן כן, האנשים הקטנים. לא, לא אלו מליליפוט. הכוונה היא לחברים שלנו והשכנים.

1. הסוחר השכונתי. במשך שנים הוא היה הבחור הזה שהיית מתקשר אליו. וקופץ אליו הביתה. ושקנית ממנו גראס במחיר מופקע. והוא היה מתחיל לנהל איתך שיחה. על הבת שלו. או על הבן שלו. או על העבודה האיומה שלו. או על החברה שלו. או על החבר שלו. ואתה היית מכין תירוץ מראש. משהו כמו: “בנאדם תשמע, הייתי שמח להישאר אבל אני מוכרח לקחת את הילד שלי לחוג טיפוס אבנים שלו.” אבל הסוחר השכונתי שלך היה מתעלם מזה ומתחיל לשטוף את הכלים. או לספר לך על הפעם ההיא בה הוא שיחק גולף פריזבי. מקצועית. או שהוא נזכר ברעיון שיש לו לתהלוכת הגייז השנתית. כל זאת בזמן שאתה מחכה. בחוסר סבלנות.

סוחר

2. הסטודנטים הכושלים של אוניברסיטת תל אביב, אשר תודות ללגליזציה לעולם לא ידעו את ההבדל בין גרם, אונקיה, פאונד או קילו. ומה שגרוע יותר, הם לעולם לא ילמדו על היצע וביקוש. או יקבלו נסיון בעסקים. בזמן שהם מנסים לסיים את התואר הכל-כך יעיל שלהם בספרות רוסית של המאה ה-19. כשנשאל בנוגע לעניין ענה: “אני אהיה בסדר כשאסיים את הלימודים. אני עובד על תסריט מדע בדיוני קצר ממש בימים אלו.”

אונ' תל אביב

3. המנהל הזוטר בחברת תרופות. אותו המנהל בחברת תרופות שלו יש שלושה ילדים בבית. ואישה. והם גרים ביבנה. והיא בוגדת בו עם המועמד לנשיאות מאיר שטרית. הוא סומך על הצלחת המכירות של ‘ציפרלקס’ ותרופות פסיכוטיות אחרות כדי שיוכל לסיים את החודש בפלוס. איך הוא יסיים את התשלומים על הסירה שקנה? או ייקח את המשפחה להרי האלפים באיטליה במסגרת טיול הסקי השנתי?

מאיר שטרית

4. המטופל בקנאביס רפואי. חולה הגלאוקומה שחפר לחברים שלו במשך שנים עד כמה כואב לו ובאיזה מצב קשה הוא נמצא כדי להחזיק במרשם לקנאביס רפואי. ואז עישן את הכל בעצמו. “אני תקוע עם העין הזאת ופוטנציאל להפוך לעיוור ומה נשאר לי עוד עכשיו?” הוא אמר כששמע את החדשות על הלגליזציה שמתקרבת.

5. חסן נסראללה מהחיזבאללה. עסקי הגידול והסחר בסמים מהווים חלק גדול מאוד ברווחים של קבוצות הטרור בסוריה ולבנון. למעשה מוערכים רווחיהם בכ-6 מיליארד דולר – שזה פי 3 ממה שהם מקבלים מאיראן. מהבונקר שלו בביירות בירת לבנון, נסראללה נשבע להילחם בלגליזציה של המריחואנה “עד מוות!” כשבמקביל ממליץ לתומכיו “תירגעו מטומטמים”.

חסן נסראללה

6. הסודני. הוא סיכן את חייו כשבקושי רב הצליח לחמוק מעיניהם של הצלפים המצריים בגבול, בלע שני קילו חשיש וסיים בהצלחה קורס של חודשיים במתקן כליאה בדרום ישראל. כשנתבקש להתייחס לנושא הלגליזציה, סוחר הסמים הסודני אמר: “אתם יודעים עד כמה קשה זה להפריד את החרא מסוליות החשיש בשירותים?”

7. סוכני נסיעות המוכרים חבילות לאמסטרדם. כנשאל סוכן נסיעות כזה על ההשפעה שעשויה להיות ללגליזציה המתקרבת על משרתו, השיב: “מי לעזאזל יסע לבקר באמסטרדם עכשיו? הא? אתם חושבים שאנשים עומדים בתור כדי שיקפא להם התחת ליד איזה תעלה בצמוד למוזיאון? בפעם העשירית? בואו נודה בזה, יש גבול לכמות הצבעונים שאפשר להתלהב מהם.”

אמסטרדם

8. סוהרים. קצינים ועובדים במתקני הכליאה בישראל. שיעלו על מספר האסירים במקרה של לגליזציה. כשנתבקשו להגיב לרעיון הלגליזציה המתקרב, השיב אחד מקציני הכליאה בבכי: “אנחנו נהיה מוקפים ברוצחים, אנסים ואבות מכים. אתה יודע עד כמה מדכא זה הולך להיות? היום יש לנו כאן מלא סטלנים. אנחנו עושים קצת בוב מארלי. אוכלים דוריטוס וזה. ואף אחד לא מנסה לברוח. לעולם. הם עצלנים מדי. יש ירידה של 30% בדקירות בשנים האחרונות. וכמעט אין מקרים של מעשי סדום שלא בהסכמה.” פיטורים המוניים של סוהרים צפויים כתוצאה מהחלטה של דה-קרימינליזציה.

סוהר מובטל

9. אשתי. שחושבת שאני שמן, איטי ועצלן גם ככה. ושאני מבזבז הרבה יותר מדי כסף על להתמסטל. “הוא כמו ילד בן 15,” היא ממלמלת לעצמה אחרי שהיא מוצאת אותי ישן על הספה עם קופסה לא גמורה של גלידת ‘האגן-דאז’. בשעה 3 אחה”צ. באמצע השבוע.

כבר 4:20?

10. מומחים לבריאות הנפש. מומחים כאלו שפונקו ואורחו על ידי חברות התרופות במשך שנים עד כדי כך שהם שכחו כבר איך זה לשלם על נסיעה לצרפת. “אני אצטרך לקנות את כרטיס הטיסה בעצמי ולשלם על הקוק והזונות מהכסף שלי. זה סיוט! אני לעולם לא אמליץ על ציפרלקס שוב!”

11. עורכי בדיקות סמים (ואנשים שמוכרים את השתן שלהם לבדיקות כאלו). כל מי שנכשל אי פעם בבדיקת סמים בגלל מריחואנה (אהמ אהמ…) יודע היטב עד כמה משפיל יכול להיות התהליך הזה. אבל איש מעולם לא חושב על אותם אנשים מסכנים שנאלצים לקבל ממך את הכוס המלאה בשתן ולבדוק מה יש שם. או על המסכן שמשלם שכירות בעזרת הכסף שהוא עושה ממכירת השתן הנקי שלו באינטרנט. כשנשאל לגבי העניין, השיב הפרופיל ‘שתנקיבחינם’: “מה? עכשיו אני צריך להתחיל להשתין בחינם?”

בדיקות סמים

אז בפעם הבאה שאתם מדליקים איזו קטנה ושולחים עשן לבן אל תוך אוויר החורף הקריר, אנא חישבו על אותם אנשים אשר עלולים לאבד פרנסתם ו/או לסבול באופן כללי כתוצאה מהלגליזציה והירידה במחירים.

ואם יש לכם מנוע חדש בשביל הרכב שלי (עדיף כזה שלא מוציא עשן לבן), אנא צרו קשר.

צפו: לגליזציה של מריחואנה? לא תודה!

הפוסט פורסם במקור ב-The Times of Israel

עוד דעות במדור דעות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר