מגלגל...

קצין האג”ם של החטיבה הדרומית בעזה הורשע בסחר בסמים

אחרי משפט שערך שנה שלמה, הורשע השבוע קצין האג”ם של החטיבה הדרומית בעזה, ערן קבלו, לאחר שהודה במכירת 144 ק”ג חשיש ו-10 קילוגרמים הרואין. רווחיו של הקצין עמדו על 1.7 מיליון שקלים מהם הספיק לקבל כ-340,000 ש”ח בטרם נעצר.

הקצין הסורר אגר כמויות אדירות של הרואין וחשיש ובמקום להעבירם להשמדה במשטרה, מכר אותם במאות אלפי שקלים. קבלו הודה במכירת 144 קילוגרם חשיש ו-10 קילוגרמים הרואין. רווחיו של הכקצין עמדו על 1.7 מיליון שקלים מהם כבר קיבל טרם מעצרו 340 אלף שקלים.

ערן קבלו
רס”ן ערן קבלו

רשת הסמים פעלה במשך כשלושה חודשים, כך על פי כתב האישום שהוגש נגד קבלו בבית הדין הצבאי. אבל כמות הסם שהופצה לשוק הסמים אדירה: 144 ק”ג חשיש ו-10 ק”ג של הירואין. במשטרה הצבאית מעריכים כי חברי הרשת מכרו ק”ג חשיש תמורת 10,000 ₪ וק”ג הירואין ב-30 אלף ש”ח. בסה”כ גלגלו חברי הרשת כמיליון שקלים וחצי, חלק מהכסף נתפס במזומן בביתו של הקצין.

קבלו הורשע בסחר בעשרות ק”ג של חשיש והרואין שנתפסו בגבול ישראל-מצרים והעברתם לפקודיו.

הוא הודה בעבירות של סחר בסמים מסוכנים, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, התנהגות שאינה הולמת ובדיווח כוזב למשטרה. גזר דינו יינתן במועד מאוחר יותר.

בכתבה ששודרה בערוץ 2 לפני קצת פחות משנה, תיאר רס”ן קבלו בפני החוקרים איך נולד הרעיון שלו ושל פקודו לסחור בסמים. “התבדחנו על הסוגיה הזאת של הסמים שתקועים פה, שהמשטרה רוצה לקחת, ואז העסק הזה התחיל להתגלגל”, הוא מתוודה בפני המצלמות.

דקות אחרי שנעצר בבסיס צה”ל נלקח רס”ן ערן קבלו לשחזור. החוקר, סא”ל גיל ממון, הוא מפקד יחידת חקירות מיוחדת במצ”ח. שם, מול מצלמות החוקרים, תיאר קצין אג”ם של החטיבה הדרומית באוגדת עזה, כיצד לקח את הסמים שתפסו חיילי האוגדה ומכר אותם לעבריינים.

צפו בשחזור:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר