ערוץ טלוויזיה חדש בצ'ילה יוקדש כולו לקנאביס

חדש בצ'ילה: ערוץ טלוויזיה שלם יוקדש כולו לעולם הקנאביס ויפיק תכניות מקור בנסיון להפיץ את המידע הנסתר לציבור הרחב. צפו בפרק הראשון של התכנית הראשונה:

בסוף השבוע שעבר נחנך בצ'ילה ערוץ טלוויזיה חדש בשם Cultiva TV, אשר יוקדש כולו להפצת מידע בנוגע לעולם הרפואי, התרבותי והרוחני של הקנאביס וצריכתו בציבור.

האחראים להקמת הערוץ החדש הם חברת Pos420, המספקת דשנים, ציוד גידול ואביזרים נלווים מעולם הקנאביס ועד כה הופקה תכנית אחת בלבד העוקבת אחר מסעותיהם של שני כתבים לאזורים שונים בעולם.

בפרק הראשון של התכנית הראשונה, ששודר כאמור בסוף השבוע שעבר, עקבה המצלמה אחר כתבי הערוץ שנסעו לאמסטרדם ולברצלונה, לא כדי לבלות דווקא, אלא בכדי לנסות ולבחון את הגישות החוקתיות השונות של מדינות שונות באירופה.

צפו בפרק הראשון:

"אנחנו עושים היסטוריה," אמר על פי הדיווח מנכ"ל הערוץ כריסטיאן אנסלדו. "זה סביר בהחלט להניח שמתוך הפרוייקט הזה יצמח שינוי גלובאלי ונראה מעבר לגידול קנאביס ביתי, שיביא לירידה משמעותית בסחר הבלתי חוקי בקנאביס."

cultivaTV
כריסטיאן אנסלדו – מנכ"ל, עורך ראשי וכתב הערוץ

על אף שהחוק הצ'יליאני קובע איסור מוחלט על שימוש בקנאביס, לפני שש שנים התירה הממשלה סחר והחזקת זרעי קנאביס – מה שמאפשר לתומכי הקנאביס במדינה להרים בכל שנה את אירוע ExpoWeed, כנס ותערוכת הקנאביס הגדולים באמריקה הדרומית, בדומה ל"קנאפסט" בצ'כיה ול"ספנאביס" בספרד.

בחודש שעבר אישרה ממשלת צ'ילה את הקמתו של ענף קנאביס רפואי במדינה ובימים אלו כבר גדלים צמחי הקנאביס החוקיים הראשונים. עם זאת, הממשלה החליטה כי התכנית תחל כפיילוט בלבד ועל כן רשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי הינה מצומצמת למדי. בעקבות כך כבר החלו אמהות לילדים חולי אפילפסיה לגדל קנאביס בביתם באופן בלתי חוקי במסגרת קמפיין חדש שפתחו.

נשיא צ'ילה לשעבר, ריקארדו לאגוס, הצהיר כבר על תמיכתו בלגליזציה ואמר כי "לגליזציה של מריחואנה תביא לירידה חדה בפשיעה" וכי "אני בעד אי-הפללה של צריכה, גידול ושינוע של קנאביס ובעד הסדרת השוק בחוק באופן מסחרי."

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט