ערב פסח: המעבר לסיני נסגר עד צאת החג

אזהרת המסע לא הספיקה כנראה ואלפי הישראלים שתכננו לבלות את חול המועד פסח בסיני, יאלצו לשנות תכניות. הבוקר (ב’), ערב החג, הודיע השר ישראל כץ כי לא יתיר מעבר מישראל לסיני עד ה-18.4, זאת עקב התרעות על ביצוע פיגוע באזור. חג החירות.

מדי שנה אנו מפרסמים סיבות טובות לרדת לסיני, שהיא גן עדן לחובבי קנאביס, אך השנה מה שהיה בתחילה ‘אזהרת מסע’ בלבד – הפך הבוקר (ב’), ערב חג פסח וליל הסדר, להחלטה חד משמעית:

מהיום ובמשך שבוע עד צאת החג (18.4) ייסגר מעבר טאבה מאילת לסיני ולא תתאפשר תנועה אל עבר חצי האי. המעבר ייפתח רק בכיוון ההפוך מסיני לישראל עבור אלו שנמצאים בסיני כעת וירצו לחזור.

“ביממה האחרונה התקבל מידע נוסף שחידד את הצורך לסגור את המעבר לתנועת ישראלים לחלוטין,” מסר ‘גורם מדיני’, כך על פי אתר ‘וואלה’. “מאז אזהרת המסע המתוקפת אתמול התקבל מידע נוסף, שחידד את הצורך לסגור את מסוף הגבול לחלוטין לתנועת ישראלים”

שר התחבורה ישראל כץ, האמון על הנמלים, הורה על סגירת המעבר לאחר התייעצות עם שר הביטחון וגורמים מוסמכים נוספים, דווח עוד.

אתמול (א’) פירסם ‘המטה ללוחמה בטרור’ כי “לאור עליית מדרגה נוספת בחומרת האיום הנשקף לישראלים המבקרים בסיני ומיידיותו, מתוקף האיום החמור והעדכני למימוש פיגועי טרור כנגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי. ברקע לכך, מתקפת הטרור הקטלנית שהתרחשה ב-9 באפריל במצרים, המשקפת שוב את יכולות הטרור של ‘המדינה האסלאמית’, ופעילותו המתעצמת של ‘מחוז סיני’ בחודשים האחרונים, למימוש פיגועי טרור, נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי.”

אזהרת המסע כנראה לא שכנעה את הישראלים והבוקר נסגר כאמור המעבר לגמרי.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט