טוען...

ענקית הטבק נכנסת לקנאביס: קונה 20% מחברת אורגניגרם

ענקית הטבק בעלת המותגים לאקי סטרייק, פאל מאל ועוד, רכשה 19.9% ממניות חברת הקנאביס הקנדית אורגניגרם, הפעילה גם בישראל, בעבור 176 מיליון דולר. יחד הן מבטיחות לייצר את "הדור הבא של מוצרי הקנאביס", בשלב ראשון בעיקר CBD

בריטיש אמריקן טבקו (British American Tobacco), חברת הסיגריות והטבק הבריטית הגדולה אשר מחזיקה במותגים כמו לאקי סטרייק, פאל מאל, קנט ועוד, תשקיע 176 מיליון דולר בחברת הקנאביס הקנדית אורגניגרם (Organigram) הפעילה גם בישראל.

בכוונת בא”ט להיכנס דרך אורגניגרם בשלב ראשון לפעילות נרחבת בעיקר בתחום ה-CBD (קנאבידיול), הרכיב בקנאביס שאינו בעל השפעה פסיכואקטיבית חזקה כמו של THC אך נחשב לבעל תכונות בריאותיות ואף הוכר לאחרונה בתצורתו כתרופה גם על ידי ה-FDA.

“החברות נכנסו לפיתוח משותף של הדור הבא של מוצרי הקנאביס, בשלב ראשון בעיקר ב-CBD,” דווח לפני שעה קלה. “שתי החברות יתרמו מדענים, חוקרים ומפתחי מוצר למררכז מצוינות שיוקם וינוהל ויפוקח על ידי ועדה מסדרת”.

בריטיש אמריקן טבקו
בעלת מותגי הסיגריות פאל-מאל, לאקי סטרייק ועוד. בריטיש אמריקן טבקו

במסגרת העסקה תקבל בא”ט 58.3 מיליון מניות של אורגניגרם, המהוות 19.9% ממניות החברה, במחיר של 3.02 דולר למניה – מחיר גבוה יותר מהממוצע של 2.89 דולר בו נסחרה אורגניגרם בשבוע שחלף.

לכל חברה תהיה גישה לקניין הרוחני של החברה השנייה, כאשר בא”ט תוכל למנות 20% מהיושבים בדירקטוריון אורגניגרם, זאת כל עוד היא מחזיקה לפחות 15% ממניות החברה.

מאז פרסום ההודעה לפני שעה קלה זינקה מניית אורגניגרם בכמעט 50% בטרום מסחר. ב-12 החודשים האחרונים עלתה מניית אורגניגרם ב-68%.

חברת אורגניגרם פעילה מאז ספטמבר 2020 גם בשוק הקנאביס בישראל, כאן היא משווקת 4 זני קנאביס מתוצרתה במסגרת שיתוף פעולה עם חברת קנדוק (Canndoc) הישראלית. השתיים חתומות על הסכם אסטרטגי לכ-7 שנים.

בריטיש אמריקן טבקו היא כמובן לא חברת הטבק הראשונה שנכנסת לפעילות בתחום הקנאביס, שזוהה זה מכבר כפוטנציאל עבור רבים בתעשיית הסיגריות. כך למשל יצרנית “מרלבורו” חברת אלטריה גרופ (Altria Group) רכשה לפני כשנתיים את השליטה (55%) בחברת הקנאביס הקנדית קרונוס (Cronos) תמורת 1.8 מיליארד דולר. קרונוס אף היא מחזיקה פעילות קנאביס בישראל.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר