מגלגל...

על יוסיין בולט, ח”כ חיים כץ ומריחואנה רפואית / דניאל ארז

“יוסיין בולט OG” הוא זן קנאביס חדש על שמו של האצן הג’מייקני המפורסם, שמאז תחילת אולימפיאדת לונדון 2012, נחטף מהמדפים. מנהלים רבים של בתי מרקחת לממכר קנאביס רפואי בארה”ב מדווחים כי הזן החדש אוזל מהמלאי בקצב מסחרר.

מאת: דניאל ארז
יוסיין בולט
יוסיין בולט אחרי עוד מדליית זה השבוע בלונדון

יוסיין בולט, האצן המפורסם מג’מייקה ששובר שיאי עולם בצרורות ומחזיק כבר בשלוש מדליות זהב אולימפיות, הודה בעבר בשימוש במריחואנה בצעירותו כשאמר ש”כשגדלים בג’מייקה לומדים לגלגל ג’וינט כבר בגיל צעיר.”

אך זן הקנאביס החדש “יוסיין בולט” הוא לא הזן היחיד שיושב בימים אלו של האולימפיאדה על מדפי בתי הקנאביס הרפואי. גם ניק דל פופולו, חבר קבוצת הג’ודו של ארה”ב לאולימפיאדה שנפסל השבוע מלהמשיך להשתתף בתחרויות בעקבות בדיקת סמים שגרתית שמצאה שרידי מריחואנה בשתנו, זכה שגם על שמו ייקרא זן קנאביס חדש.

בארה”ב, בניגוד לישראל, תרבות הקנאביס מפותחת מאוד על אף האיסור הרשמי בחוק על צריכת מריחואנה או חשיש ומעקב אחר פיתוחים של זני קנאביס חדשים הוא אחד הדברים האהובים על הצרכנים. פרחי קנאביס ממוצע שנקנים ברחוב בלוס אנג’לס, איכותיים הרבה יותר מאלו המחולקים היום בארץ לסובלים ממגוון כאבים ומחלות ומכונים “קנאביס רפואי”. ייתכן שאחת הסיבות לתרבות הקנאביס הענפה בארה”ב היא שלמרות האיסור בחוק על שימוש במריחואנה, נושא הקנאביס הרפואי ליברלי בהרבה ובמדינות רבות ניתן לקבל אישור רפואי גם מרופא המשפחה.

ח"כ חיים כץ
ח”כ חיים כץ – עוד ח”כ עם שכל ורגישות בכנסת

ח”כ חיים כץ, ביקר ביום ראשון השבוע בחווה לגידול קנאביס רפואי בצפון הארץ ואמר כי בכוונתו לקצר את התהליך המתיש שאיתו נאלצים להתמודד אלו המעוניינים לקבל אישור רפואי לצריכת קנאביס, כך שיינתן במרשם רפואי בכל בית חולים בארץ.

בדו”ח של הכנסת, שפורסם לפני פחות מחודשיים, נקבע כי “לא חל שינוי של ממש בהסדרת השימוש בקנאביס רפואי בישראל”.

ח”כ כץ הודיע כי יפנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ רוני גמזו, שבעבר הודיע כי אינו מאשר קנאביס רפואי למחלות שונות “גם על חשבון פגיעה בחלק מהאנשים”, בבקשה לקדם את עניין זה וכי אם הדבר לא ייפתר הוא יקדם הצעת חוק פרטית בעצמו. “לא ייתכן שחולים של שישה בתי חולים בלבד יקבלו את הטיפול הזה, שיעילותו ברורה וידועה”, אמר כץ. “זו אפליה חמורה ומיותרת שגורמת לסבל רב של חולים”.

כץ אמר כי יפעל לכך שבשלב ראשון יהיה בכל בית חולים ומוסד רפואי בארץ רופא מאשר לכל המחלות שברשימת ההתוויות, ולא רק עבור חולי סרטן. בשלב השני יפעל לכך שהקנאביס הרפואי יינתן בהליך רגיל כמו כל תרופת מרשם, ללא ההליכים המתישים שעוברים כיום החולים.

“האבסורד הוא שחלק מהחולים קיבלו את האישור לקנאביס רק לאחר מותם”, הוא אומר. “משרד הבריאות חייב לפתור את הכשלים הביורוקרטיים המונעים את התפתחות הטיפול בקנאביס רפואי בישראל. ועדת הבריאות תפעל לקדם את הנושא בחקיקה ראשית אם משרד הבריאות יגרור רגליים”.

כותב המאמר, דניאל ארז, הוא סטודנט בצפון הארץ ובעל רשיון לקנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר