מסתערבים תפסו 100 ק”ג חשיש בגבול ישראל-מצרים

המשטרה מדווחת על מעצרם של 2 חשודים שנתפסו “על חם” על ידי כח מסתערבים בעת נסיון הברחת 100 קילוגרם חשיש ממצרים לישראל. לאחר מארב זוהו 15 חשודים שהגיעו לגדר הגבול עם סולמות והשליכו את אריזות החשיש מעברה.

משטרת ישראל מדווחת כי עצרה “על חם” 2 חשודים בהברחת חשיש בגבול ישראל-מצרים והביאה לתפיסת 100 ק”ג חשיש. “מעצר זה הינו חלק מן המאמץ הנחוש בנגע הסמים בפרט ובהברחות בכלל (אמל״ח ועוד),על מנת לאפשר לאזרחים הנורמטיביים במדינת ישראל שגרת חיים שקטה ובטוחה,” נמסר.

“התמקמנו מספר שעות במארב מתוכנן ואז זיהינו כ- 15 חשודים מגיעים משטח מצרים לכיוון גדר הגבול,” תיאר אחד מלוחמי יחידת המסתערבים של מג”ב דרום. “החשודים נעו בטור ואחזו בסולמות אותם מיקמו על הגדר כשלפתע החלו לטפס ולהשליך לצד השני שקים”.

תפיסת 100 קילוגרם חשיש ישראל-מצרים

יחידת המסתערבים נערכה על פי הדיווח בכוחות גדולים תוך הצבת מארבים, תצפיות וכוחות יירוט בחלקו הצפוני של הגבול בין ישראל למצרים, כשבמסגרת הפעילות זיהו הכוחות תנועה חשודה של כ- 15 דמויות אשר נעות בצידו המצרי של הגבול ואשר נושאות עליהן סולמות.

עם הגעת הדמויות החשודות אל גדר הגבול זיהו הכוחות פריסת סולמות על הגדר, ואז טיפסו החשודים והשליכו מה שנראה כמו שקים לצידו הישראלי של הגבול. כאשר החלו להשליך את השקים נפתחה על פי דיווח המשטרה אש מן הצד המצרי, ע”י הכוחות המצריים המאבטחים את הגבול, לעבר המבריחים – “אש אשר לעיתים סיכנה אף את כוחותינו,” דווח.

תפיסת 100 קילוגרם חשיש ישראל-מצרים

במסגרת התצפית זיהו הכוחות במקביל רכב שטח המגיח מצידו הישראלי של הגבול לכיוון הגדר. מהרכב ירדו שני חשודים שהחלו להעמיס לרכב את השקים שהושלכו. באותה העת יצאו הלוחמים מן המארב, הסתערו על החשודים והביאו למעצרם של 2 חשודים, תושבי ביר הדאג’ בשנות ה- 20 לחייהם אשר ברכבם נתפסו כ- 100 ק”ג חומר החשוד כחשיש.

מחקירה ראשונית עלה כי החשודים הם יעדים בכירים של המחוז הדרומי בתחום ייבוא הסמים לארץ. עוד נתפסו ברכב אמצעי צבאי לראיית לילה ומשקפת צבאית שככל הנראה שימשו אותם במסגרת ההברחות הליליות אותן היו מבצעים.

תפיסת 100 קילוגרם חשיש ישראל-מצרים

מפקד היחידה, סנ”צ י’: “יחידת המסתערבים של מג”ב בדרום פועלת בטווח הגבול המצרי כנגד טרור והברחות סמים. מדובר אומנם בגבול של שלום אך עם מורכבות ואתגרים המחייבים אותנו למוכנות מבצעית ברמה הגבוהה ביותר כשלנגד עינינו עומד ביטחון אזרחי ישראל.”

עוד הוסיף סנ”צ י’ כי “השיטות בהן פועלים המבריחים מעידות על אימון ומוכנות שמקדימים כל ניסיון הברחה. כמו כן הכוחות המצריים שמזהים הברחות פותחים בירי מסיבי לעבר המבריחים, ירי שעלול לסכן גם את כוחותינו בשטח.”

תפיסת 100 קילוגרם חשיש ישראל-מצרים

מתחילת השנה סיכלה משטרת ישראל על כל יחידותיה ובהן גם ימ״ס דרום עשרות הברחות והביאה לתפיסת כחצי טון חשיש, כך לפי הדיווח. “פעילות היחידה על גדר הגבול מביאה לצמצום ניכר בכמות הסמים הנכנסים לשטחי ישראל,” דווח, “המשטרה תמשיך לפעול כנגד הברחות הסמים לרבות בגבולות המדינה תוך הפעלת היחידות המיוחדות והמקצועיות ביותר.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר