עלה ירוק: נשב בממשלת נתניהו תמורת לגליזציה בישראל

סקרי עומק מציבים לראשונה את עלה ירוק על סף אחוז החסימה ובימין חוששים שכניסת המפלגה לכנסת עלולה להפיל את ממשלת נתניהו. בדיון באולפן ערוץ 20 הובהר לראשונה כי המפלגה תסכים לשבת בקואליציית ימין בתמורה ללגליזציה בישראל. בנוסף דנו הצדדים בעתירה ההיסטורית הקרובה לבית המשפט העליון בבקשה שיבטל את הפללת הצרכנים באופן סופי.

בדיון באולפן ערוץ 20 אמש (ד’) הובהר כי במידה והמפלגה תיכנס לכנסת היא תסכים לשבת בקואליציית ימין בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לדבריו המפלגה אינה נוקטת עמדה בויכוח המדיני בנושא שתי מדינות לשני עמים וכי עיקר עיסוקה מלבד קנאביס ולגליזציה יהיה בבעיות פנים ובפתרון נושאים החשובים לאזרח הישראלי בחיי היום יום.

עם זאת כתנאי להצטרפותה לקואליציה תדרוש עלה ירוק כי רה”מ נתניהו יקבל את דרישתה להסדרת שוק הקנאביס בישראל (לגליזציה).

“נהיה מוכנים לשבת עם נתניהו במידה ויקבל את דרישתנו להסדרת שוק הקנאביס,” נאמר.

במהלך הדיון העלו המנחים שמעון ריקלין ואראל סג”ל את הטענה כי במידה והמפלגה אכן תיכנס לכנסת היא עלולה להפיל את ממשלת הימין מתוקף היותה לשון מאזניים.

טענה זו מנוגדת לטענה שמגיעה במקביל מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, למשל מפרשן חדשות 10 נדב איל שהתבטא בנושא השבוע. לדבריו עלה ירוק נוטלת מצביעים פוטנציאליים של גוש השמאל ומאפשרת את המשך שלטון הימין.

“מסקרי עומק שערכנו נראה שאחוזי התמיכה בלגליזציה בין מצביעי ימין ושמאל הינם שווים,” הובהר. כמו כן צוין כי עלה ירוק זוכה בסקרי עומק לנתונים מרשימים המביאים אותה על סף אחוז החסימה וכניסה היסטורית לכנסת.

בנוסף עסק הדיון בנושא בג”צ הקנאביס ההיסטורי שצפוי לבטל סופית את הפללת צרכני הקנאביס בישראל ולהביא לבסוף להסרה של השוק באופן חוקי.

הקמפיין למימון העתירה מתנהל בימים אלו וגייס כבר למעלה מ-200 אלף ש”ח, בדרך להשלמתו בעוד כשלושה שבועות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר