עלה ירוק: “לגליזציה בישראל שווה 3 מיליארד ש”ח בשנה”

לקראת הבחירות מפלגת עלה ירוק מפרסמת היום מחקר כלכלי מקיף המציג סכום גבוה מהמצופה של כ-3 מיליארד שקלים בכל שנה – מהם המדינה תהנה במידה ושוק הקנאביס יוסדר בחוק.

מחקר חדש שנערך על ידי ראש מדור תקציבים בצה”ל, אלעד דאודי, כלכלן צבאי מומחה אשר היה ממוקם במקום החמישי ברשימת עלה ירוק לכנסת אך נפסל מהתמודדות ע”י ועדת הבחירות המרכזית, מבוסס הן על נתונים ממחקר שפירסם מכון ירושלים לחקר שווקים והן על הקבלה והשוואה לנתוני האמת אשר נאספו ממדינת קולורדו שבארה”ב.

במחקר החדש מציגה המפלגה הן את החיסכון הכספי מהפסקת רדיפת הצרכנים והן את ההכנסות הצפויות לאוצר המדינה ממיסוי השוק החוקי. בסיכום המחקר נמצא כי בסה”כ מדובר על סכום כמעט בלתי נתפס של כ-3 מיליארד ש”ח בכל שנה ושנה! 700 מליון ש”ח ייחסכו ע”י המדינה מהוצאות אכיפה, בתי משפט, מאסרים וכו’ ועוד כ-2.2 מיליארד שקלים לפחות שיגיעו מההכנסות הצפויות ממסים (כל החישובים המדויקים מצ”ב).

גרם קנאביס ב-50 ש”ח, 10,000 מקומות עבודה חדשים

זאת ועוד, הסכומים הללו אינם כוללים את ההכנסות הצפויות מפתיחתו של שוק חדש זה אשר על פי ההערכות ייצר כ-10,000 מקומות עבודה חדשים. עוד לא נכללו בחישוב הכנסות המדינה מייצוא קנאביס רפואי לחו”ל, אשר צפוי להגיע לסכום של כ-2 מיליארד ש”ח בכל שנה.

המחקר התבסס על נתונים מגובים מטעם הרשויות ועל פיהם כ-14.5% מהאוכלוסיה בישראל צורכת קנאביס על בסיס קבוע זה או אחר. עוד נקבע כי כל צרכן קנאביס צורך כ-8 גרם קנאביס בחודש בממוצע ומשלם כ-100 ש”ח בעבור כל גרם (מחיר זהה לזה של זהב). סה”כ מחזור הקנאביס השנתי היום עומד על כ-5 מיליארד ש”ח – אותם מנהלים ארגוני פשיעה וטרור.

“על פי הערכות המחקר נלקחו בחשבון עלויות ייצור פשוטות בגובה 7.8 ₪ לגרם. אליהן יש להוסיף עלויות תחבורה והפצה, מס בלו, רווח ליצרן, רווח למוכר הקמעונאי ולבסוף מע”מ.

גם זה בטח יעניין אותך

“החישובים במחקר התבססו על ההנחות הכי שמרניות שניתן להניח בנוגע לשוק הקנאביס, וזאת על מנת למנוע תקיפות צפויות, ופתחון פה מצד גורמים שהנתונים העולים מהמחקר עלולים לפגוע באינטרסים שלהם,” נכתב במחקר.

יו"ר עלה ירוק, אורן ליבוביץ': "מדינת ישראל יכולה להפוך למעצמה כלכלית תוך 5 שנים"
יו”ר עלה ירוק, אורן ליבוביץ’: “מדינת ישראל יכולה להפוך למעצמה כלכלית תוך 5 שנים”
יו”ר עלה ירוק, מר אורן ליבוביץ’ מסר: “מחקר זה רק מוכיח כי המצב היום הוא כזה שכל פולטיקאי, ללא יוצא מן הכלל, אשר לא מתכוון להסדיר את הקנאביס בחוק, הוא אדם חסר אחריות שאינו מכיר את הנתונים ואינו ראוי לשרת כנבחר ציבור. מדינת ישראל לא יכולה להגיד לא להכנסה של 3 מיליארד שקל בשנה ול-10,000 משרות חדשות. המדינה חייבת לעשות מעשה דרמטי ונועז למען תושביה. היא חייבת לייצר הכנסה מהמשאבים הטבעיים שלה. על ידי כך, מדינת ישראל יכולה להפוך למעצמה כלכלית תוך 5 שנים”.

לצפייה בדו”ח המלא:
http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/uploads/2015/02/לגליזציה-של-קנאביס-בישראל.pdf

ראו גם:
שוטרים פשטו על בית הוריו של סמנכ”ל מפלגת “עלה ירוק”
“קנ” לשקיפות – פורסם פירוט התקציב של עלה ירוק
חשיפה: כך “מועלמת” עלה ירוק מסקרי הבחירות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר