עלה חדש: עורך מגזין קנאביס מונה ליו”ר עלה ירוק

אורן ליבוביץ’, מייסד ומנהל ‘מגזין קנאביס’, עזב את תפקידו במגזין, מונה הבוקר לתפקיד יו”ר ‘עלה ירוק’ ויוביל את המפלגה בבחירות 2015. “זהו המשך ישיר של פעילותי במהלך השנים האחרונות למען קידום הנושא בישראל,” מסר. “זהו משאל-עם ללגליזציה. אני קורא לכל התומכים להצטרף למאבק. יש לנו הזדמנות היסטורית לעשות שינוי מהותי בתוך 3 חודשים בלבד.”

אחרי שנים של אקטיביזם למען הפסקת הפללת צרכני הקנאביס, הסדרת השוק בחוק וקידום ענף הקנאביס הרפואי, מונה הבוקר מייסד ומנהל ‘מגזין קנאביס’, אורן ליבוביץ’, לתפקיד יו”ר מפלגת עלה ירוק ויריץ את המפלגה לבחירות 2015.

אורן ליבוביץ'
אורן ליבוביץ’, מייסד מגזין קנאביס, יו”ר עלה ירוק

“אני נרגש לקבל את המינוי כיו”ר המפלגה המייצגת את המאבק למענו אני פועל מזה שנים ומקווה להצליח להביא את מאות אלפי תומכי הקנאביס הישראליים לשים את הפתק הנכון ביום הבחירות,” מסר הבוקר אורן לכתב המגזין. “זהו המשך ישיר של פעילותי במהלך השנים האחרונות למען קידום הנושא בישראל ובכוונתי לנצל את הבמה בכדי להעביר את המסר החשוב לאזרחי המדינה.”

אורן, שהודיע על עזיבתו הזמנית את תפקידו כעורך המגזין, אמר כי על אף העלאת אחוז החסימה הוא מקווה שהתומכים יצטרפו לקמפיין החשוב. “הפוליטיקאים מנסים להגביל אותנו עם אחוז חסימה גבוה בטענה כי זה תורם ליציבות השלטונית, אך בפועל מי שמפיל ממשלות הן מפלגות בינוניות עד גדולות ולא המפלגות הקטנות,” הסביר. “דווקא בגלל ההתנהלות הצינית של המנהיגים בישראל שטוענים שאין כסף ואז מכריזים על מערכת בחירות שעולה לנו מיליארדים אני קורא למחאה של הציבור – המחאה היעילה ביותר – בקלפי!”

בהתייחס למצע המפלגה אמר כי ‘עלה ירוק’ תעמיד בראש המצע שלה את נושא הפסקת רדיפת צרכני הקנאביס, הסדרת שוק הקנאביס בחוק וקידום ופיתוח ענף הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם. “עם זאת,” הוסיף, “המפלגה חרטה על דגלה את חופש הפרט ומתחייבת לקדם נושאים חשובים שונים הנוגעים לרמת ואיכות החיים של תושבי ישראל, הורדת יוקר המחייה, ייסוד חוקה לישראל, קידום מערכות חינוך אלטרנטיביות תוך שימוש בטכנולוגיה ובאינטרנט ועוד.”

אורן ליבוביץ'
אורן ליבוביץ’ מתראיין לסדרת התחקירים “העשב של השכן”

“אני מייצג אנשים תבוניים שמחפשים שינוי אמיתי,” הוסיף. “שינוי של גישה, שחרור האזרח מעול המיסים והרדיפה המשטרתית. אנחנו, אלו שמבינים שאלימות וכפייה אינן פתרון ושלא מבינים למשל למה מסיבות ריקודים ביער זה אסור ומסיבות אלכוהול במועדונים חשוכים זה מותר, אנחנו שראינו עולם ותרבויות אחרות, שהבנו שאפשר גם אחרת, אנו קוראים לאזרחי ישראל להצטרף ולנצל את ההזדמנות שניתנה לנו לעשות שינוי מהותי בתוך שלושה חודשים בלבד. אנו מציעים לבוחרים להצטרף למפלגה שונה מכל המפלגות הקיימות. אנו מדברים בגובה העיניים ומעמידים עצמנו כנציגים של אוכלוסיות שלמות בישראל להן אין כל ייצוג בכנסת. אנחנו דור שחי את מהפכת המידע והאינטרנט.”

גם זה בטח יעניין אותך

ליבוביץ’ אמר עוד כי לראייתו מערכת הבחירות הקרובה היא למעשה משאל-עם ללגליזציה: “בישראל הדמוקרטית אין משאלי-עם וזה אחד הנושאים שנקדם כאשר ניכנס לכנסת. את הבחירות הקרובות אני רואה כמשאל-עם לללגליזציה וקורא למאות אלפי התומכים לראות בכך הזדמנות לשנות נושא חשוב בקלות. השלום והבטחון הם כמובן הנושאים החשובים לכולנו ויש עשרות ח”כים שמטפלים בהם. אנחנו כאן כדי לקדם נושא שאיש אינו מעיז לגעת בו מפחד. אנחנו לא מפחדים. האמת לצידנו ואנחנו ננצח.”

“במקום לצאת להפגנות כל חצי שנה אפשר בתוך שלושה חודשים של קמפיין להביא לשינוי מהותי ולהכניס לכנסת אנשים רעננים עם רעיונות מודרניים,” הוסיף. “זה או אנחנו או מקום 16 של יאיר לפיד, מקום 10 של כחלון ומקום 20 של מפלגת העבודה. המשמעות היא אדירה. אני קורא לכל פעילי המחאה, לכל אלו שמאסו בפוליטיקה ולא מתכוונים ללכת להצביע, לכל מצביעי הפתק הלבן ולכל אלו שרוצים לעשות שינוי אמיתי – הצטרפו אלינו ויחד נוכל לעשות היסטוריה.”

אורן הקים את ‘מגזין קנאביס’ לפני למעלה משלוש שנים, ייסד את תנועת “דור האמת” והוביל את המאבקים להקלה על מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל ולהפסקת רדיפת צרכני הפנאי. הוא היה שותף בכתיבת הצעות החוק שהוגשו לכנסת על ידי ח”כים ממפלגות שונות ושימש למעשה כדובר הקהילה בראיונות בתקשורת בארץ ובעולם. בשנה שעברה היה חבר התכנית “שאיפות גדולות” עם אברי גלעד ולפני שנתיים התמודד בבחירות 2013 במסגרת “עלה ירוק – הרשימה הליברלית”.

ליבוביץ’ הודיע כי יסיים את תפקידו כעורך מגזין קנאביס לאלתר ויתרכז בנסיון להביא את המפלגה לראשונה לכנסת. עוד הוא הבטיח שבימים הקרובים יפרסם טור פרידה מהקוראים.

צוות המגזין מאחל בהצלחה רבה – הצלחה שלך היא הצלחה שלנו!

ראו עוד:
סקר חדש: ‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים
סקר: 80% מתומכי הקנאביס יצביעו ‘עלה ירוק’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר