טוען...

עכשיו יש גם ספינר קנאביס (ספינר 420)

420 וויד ספינר: הלהיט הגדול של קיץ 2017 לא פוסח גם על קהילת חובבי הקנאביס, שמקבלת גרסה קנאביסטית משלה לצעצוע החדש.

ספינר, או בשמו המקורי פידג’ט ספינר (Fidget Spinner) – הצעצוע החדש שהומצא במקור להקלה על מתחים וכבש את העולם ואת ישראל כצעצוע לכל כיס – מקבל כעת גרסה קנאביסטית גם עבור קהל חובבי הקנאביס.

בעוד שהגרסה הפשוטה הרגילה של הספינר עולה דולר או שניים בארה”ב ו-50 עד 100 ש”ח בישראל, כדי לרכוש את הגרסה הקנאביסטית המכונה ‘ספינר 420’, תיאלצו להיפרד מכ-35 דולר לא כולל משלוח, שהם כ-150 ש”ח לפחות.

הצעצוע הירוק המיוצר במדפסת תלת-מימד, מגיע עם מטבע מתכת עם סימן Peace ובצדו השני הכיתוב 4:20 המסמל את הקוד הרשמי של קהילת הקנאביס הבינלאומי.

הוויד ספינר זמין לרכישה באתר החנות Quix Spinners, באתר המכירות המקוון Ebay או באתר המכירות המקוון Etsy, במחירים משתנים.

ספינר קנאביס 420

במקור הפידג’ט ספינר – צעצוע בגודל כף יד המורכב מכדור שמוקף בשלושה להבי פלסטיק או מתכת אותם ניתן לסובב – הומצא עוד בשנת 1997 ואף נרשם כפטנט על ידי קת’רין הטינגר בת 63 מארה”ב, אך מאז פג תוקפו של הפטנט כשהטינגר לא יכלה לעמוד בעלות חידושו על סך 400 דולר בלבד, מה שהוביל לאינפלציה של ייצור ששטף את העולם.

על פי דברים שמסרה למגזין הכלכלי “מאני”, מקור ההמצאה היה ביקור שלה בישראל בשנות ה-80 במהלכו ניסתה לחשוב על צעצוע שיסיח את דעתם של ילדים שראתה אותם זורקים אבנים על שוטרים ואזרחים ויגרום להם לחדול ממעשיהם.

אך בראיון ל”גרדיאן” הבריטי סיפרה הטינגר סיפור אחר וטענה כי ההמצאה מקורה במחלת שרירים ממנה סבלה. “לא יכולתי להרים לה את הצעצועים או לשחק איתה כמעט”, סיפרה, “אז התחלתי לחבר דברים עם עיתונים ונייר דבק ועוד. זה אפילו לא היה אב־טיפוס, הבת שלי שיחקה עם זה בדרך אחרת ממה שהתכוונתי, אז התחלתי לתכנן לזה ייעוד אחר”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר