מגלגל...

עכשיו זה רשמי: משטרת ישראל – הגוף הנחשל ביותר במדינה

150 שוטרים – 7 עצורים: בדיוק כשחשבנו שאי-אפשר לרדת נמוך יותר, משטרת ישראל הוכיחה שהיא מסוגלת לשבור גם את השיא של עצמה עם “המבצע” העלוב בתולדותיה.

מאת: רותם סילבס

לאחר הבליץ התקשורתי שחטפו במשטרה בעקבות פרשת “הסמים והמפורסמים” יחד עם הדיווח האופטימי של כתב הפלילים של ערוץ 10 דורון הרמן, נדמה היה כאילו מישהו במשטרת ישראל קיבל החלטה שפויה לשנות סוף סוף פאזה בהתייחסות לאכיפת חוקי ההפללה של צרכני הקנאביס.

עד שהגיעו שוטרי משטרת מרחב לכיש ודאגו לנפץ את האשליה: במדינת ישראל של שנת 2014 המשטרה עדיין מתעסקת ברדיפה אחר אזרחים המגדלים צמח בביתם הפרטי – 150 שוטרים יצאו למבצע רחב היקף שבסיומו הם הצליחו לרשום תפוקה נאה: 13 גננים מסוכנים לציבור עוכבו לחקירה, שבעה מהם שוחררו כבר באותו הערב…

מזל שיש את “המלחמה בסמים”

לפני כשבועיים התפרסמה שאלה בעמוד הפייסבוק של המגזין: “מה ההבדל בין סם קל לסם קשה?”

גולש בשם נדב כתב את התגובה שזכתה לכמות הלייקים הגדולה ביותר: “סם קל – קל למשטרה לרדוף. סם קשה – עזבו. קשה מדי. נניח לזה”

גם זה בטח יעניין אותך

נראה כי נדב נגע באחת הנקודות המהותיות ביותר ב”מלחמה בסמים”, במיוחד כשזה מגיע למדינת ישראל – הרי ברור שעבור השוטר העבודה הקלה ביותר לביצוע תהיה לתפוס כמה “סטלנים” לא מזיקים וחסרי אגרסיות במקום לרדוף אחרי עבריינים אמיתיים שמסוגלים באמת לפגוע בציבור (או חס וחלילה בשוטרים עצמם).

גיבורים על צמחים. משטרת ישראל
גיבורים על צמחים. משטרת ישראל

אולי האבסורד הגדול ביותר בכל הפרשה הזו היא העובדה כי המבצע המשטרתי העצום הזה התרחש דווקא באזור הדרום: האזור שהפך במהלך השנתיים האחרונות לממלכתו של העבריין שלום דומרני ועבריינים נוספים, מקום שבו המשטרה כבר הוכיחה את אזלת היד שלה בטיפול בפשע המאורגן – דווקא שם המשטרה החליטה להראות לציבור שהיא אכן מצדיקה את הקיום שלה בעזרת פשיטה על 14 גינות ירק.

ראו: שלום דומרני – גיבור מעמד הסטלנים

חוסר יעילות משווע

ה”מבצע הענק” שנערך ביום חמישי ה-10 למאי ייכנס בעוד מספר שנים לספרי ההיסטוריה כאחת הבדיחות העצובות ביותר של משטרת ישראל, בעת שיבחנו את הדברים בעיניים שפויות של עלות מול תועלת:

דובר המשטרה דיווח על לא פחות מ-150 שוטרים שהשתתפו בחגיגה: כלבנים, בלשים, לוחמי יס”מ ומג”ב – כולם היו שם.

כמה ניידות היו צריכים להפעיל כדי לשנע את כל כח האדם הזה? כמה דלק הם צרכו? כמה זה משמרת של שוטר כפול 150? כמה יעלה ההליך הפלילי שיעברו כל אחד מאותם 13 גננים מסכנים? כמה זמן זה יגזול מהמערכת המשפטית שגם ככה עמוסה עד הצוואר?

מתוך התמונות שהמשטרה פרסמה ניתן לראות בברור כי כל מערכות הגידול היו לשימוש עצמי בקנה מידה קטן של לא יותר משלושה-ארבעה עציצים – אין סיכוי בעולם שהגידולים המינורים הללו משמשים גורמים עברייניים ואין אחד במשטרה שלא יודע את זה!

משפחות הפשע לא מכלכלות את עצמן באמצעות מערכות גידול של ארבעה עציצים. בתמונה: חלק מהראיות שנתפסו במבצע
משפחות הפשע לא מכלכלות את עצמן באמצעות מערכות גידול של ארבעה עציצים. בתמונה: חלק מהראיות שנתפסו במבצע

אנו עדים בימים אלו לשירת הברבור של האכיפה הפלילית של משטרת ישראל כלפי צרכני הקנאביס בארץ. ככל שחולף הזמן עולה מספר האחוזים בציבור הישראלי המבינים כי במוקדם או במאוחר השוק העצום הזה יעבור רגולציה – וכדאי מאוד לתעשייה ולחקלאות המקומיות שזה יקרה במוקדם ולא במאוחר.

ביום חמישי הבא (29.5) בשעה 19:30 תיערך בכיכר רבין הפגנת “הגיון בריא” – כולם מוזמנים להראות נוכחות ולדרוש מהמשטרה לחדול מבזבוז המשאבים המגוחך ולהפסיק לרדוף אנשים שמגדלים צמחים.

ראו עוד: פושעי ההפללה לדין!
ראו עוד: מכתב פתוח ליאיר גלר
ראו עוד: רציתי להיות לוחם בסיירת, סיימתי עם תיק פלילי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר