תיעוד: מנכ”ל יוניבו משתלט על בית מרקחת, לוקח 50,000 ש”ח מהקופה

יחד עם חברת אבטחה הגיעו נציגי חברת יוניבו אל בית המרקחת מדי פארם והודיעו: "משתלטים על המקום". החנות נחסמה ללקוחות ולטענת עובדי המקום נלקחו מהקופה 50,000 ש"ח

“אני משתלט על המקום” – כך הודיע לפני מספר דקות גולן ביטון, מנכ”ל חברת הקנאביס יוניבו, בעת שנכנס יחד עם שומרים מחברת אבטחה פרטית אל בית המרקחת “מדי פארם” בחולון בו יוניבו מחזיקה 51% מהמניות.

חברת אבטחה חוסמת את הגישה לבית המרקחת

עובדי חברת האבטחה חסמו את הגישה ללקוחות בהוראת ביטון ועצרו את הפעילות העסקית במקום כשהלקוחות נאלצים להמתין ברחוב מחוץ לחנות.

בעת כניסתו למשרד האחורי של בית המרקחת נשמע ביטון צועק על אחד מעובדי בית המרקחת: “תתקשרו ליובל (לנדשפט, מנהל היק”ר, מ.ק), למי שאתם רוצים… המקום הזה סגור”.

צוות יוניבו נכנס אל בית המרקחת למרות התראות הרוקח. רו”ח מיטל רן זוהרה מזהירה: “אל תצלמו אותי”

למקום הגיעה גם רו”ח מיטל רן זוהרה, רואת החשבון של החברה ודירקטורית בה, וכן כעשרה עובדים אחרים של החברה, כשלדבריהם, כך על פי עדי שמיעה שהיו במקום, נטען שהדבר נעשה לצורך “ספירת מלאי”.

על פי דיווחים מהמקום, הרוקח האחראי ניסה להסביר לצוות של יוניבו כי אסור להם לגשת לסחורה לספירת מלאי מכיוון שרק לרוקח מותר לעשות זאת על פי החוק. לאחר מכן ביטון וזוהרה הורו לצוות להיכנס לבית המרקחת וסגרו את שעריו ולא ניתן היה לדעת מה קורה בפנים.

לקוחות נותרו מחוץ לבית המרקחת “מדי פארם” שנסגר

לטענת עו”ד אבי עמבר, מרשו של השותף המחזיק ב-49% ממניות בית המרקחת, מגע בסחורה הוא עבירה על החוק שכן רק לרוקח האחראי יש סמכות לגעת במלאי הקנאביס המוגדר כסם מסוכן על פי פקודת הסמים.

למקום הוזעקה משטרה אך השוטרת שהגיעה הסבירה כי היא שוטרת סיור וכי היא מתייחסת לאירוע כסכסוך עסקי וכי אין בסמכותה למנוע גישה לסחורה.

בשלב הבא, עובדי יוניבו אומנם לא נגעו בסחורה כלל למרות אותם חששות של עובדי בית המרקחת, אך כן הציתו את המהומה מחדש כשלקחו מקופת בית המרקחת את הפידיון היומי בסכום של כ-50,000 ש”ח.

“כנסי לאוטו – אני דורס אותו”: גולן ביטון צועק על עובדת שלו להיכנס לרכב ומאיים שידרוס עובד של בית המרקחת שחוסם את רכבה

לטענת עובדי בית המרקחת עובדי יוניבו ניסו להימלט מהמקום עם 50,000 השקלים שנלקחו מהקופה במטרה, לכאורה, להפקיד את הסכום הזה בחשבון הבנק של יוניבו.

כך גם העידה בעצמה אנסטסיה, עובדת של יוניבו במחלקת הנהלת החשבונות, שבסרטון הנ”ל ביטון נשמע צועק עליה “כנסי לאוטו וסעי!”.

בתגובה, כפי שניתן לראות בסרטון, הרוקח של בית המרקחת חסם את אנסטסיה מבריחה ונעמד בקדמת הרכב כדי למנוע ממנה אפשרות נסיעה, תוך שביטון גוער בה שוב ושוב.

משהבין ביטון שהרוקח לא יאפשר את הנסיעה, הוא לקח את התיק עם הכסף וניסה להעביר אותו ולהסיע אותו משם באמצעות רכב אחר שחנה בקרבת מקום, אך גם במקרה זה הרוקח חסם את נתיב הנסיעה.

רק לאחר שהגיעה למקום משטרה פעם נוספת, סוכם לטענת עובדי בית המרקחת שסכום הכסף לא יופקד בחשבון של יוניבו אלא בחשבון המשותף – חשבון ישן ששימש את השותפות בין הצדדים ו’ננעל’ לאחרונה בהחלטת הבנק בעקבות הסכסוך.

מטעם חברת יוניבו נמסר: “החברה ביצעה ניסיונות רבים להגיע למשא ומתן והידברות עם שותפנו בבית המרקחת ‘מדי-פארם’ שהסתיימו ללא הצלחה. בנוסף לכך, במסגרת בדיקה רשמית שנערכה ע”י משרד רואי חשבון פאן קנה, עלו אינדיקציות חמורות לניהול רשלני של בית המרקחת. במצב זה, לא נותר לחברה אלא להגן על ציבור המשקיעים שלה. על כן, החליט דירקטוריון החברה להשתלט על בית המרקחת מכח סמכותו כמחזיק השליטה במקום. חשוב לציין כי אכן היה ניסיון להעברת כספים לחשבון השותפות המשותף בלבד. כל אמירה או רמיזה אחרת על העברת כסף לחשבון בבעלות יוניבו הינו שקרי לחלוטין. החברה פעלה כדין ומשתפת פעולה עם הרוקחת המחוזית על מנת לפתוח מחדש את בית המרקחת תחת ניהול חדש לטובת הלקוחות וציבור המטופלים.”

הרקע לאירוע הוא מה שדווח לגביו כאן בשבוע שעבר. כזכור, יוניבו דיווחה שהשותפים שלה בבית המרקחת בחולון, המחזיקים 49% מהמניות, העבירו, ללא ידיעתה, את כל הפעילות הכלכלית לחשבון בנק שבשליטתם, כשהמשמעות היא שדה פקטו הכספים ממכירות קנאביס בבית המרקחת זורמים כעת לשותפים, ולא ליוניבו. על פי הדיווח לבורסה, חשבון הבנק הישן של בית המרקחת, שמאוגד תחת שותפות ולא כחברה (ככל הנראה לצורכי מס), אינו נגיש יותר עבור יוניבו והשותפים עקב החלטת הבנק. 230 אלף השקלים ששוכנים בו “נעולים” כאמור בפניהם עד להסדרת הסכסוך.

יוניבו טוענת מצידה בדיווח שהמהלך הזה של השותפים נעשה בניגוד להסכם השותפות, אך בבית המרקחת טוענים שיוניבו היא זו שהפרה סעיפים בהסכם עוד קודם, ושהמהלך הוא מעין ״הגנה עצמית״ שבלעדיו בית המרקחת היה נאלץ לפשוט רגל. מה שברור הוא שמדובר בצעד שגם הוא, כמו שת״פים אחרים שיוניבו ניהלה, עשוי, אולי אף צפוי, להסתיים בבית המשפט.

יש לציין שבדיווח הזה של יוניבו, ששוגר אתמול (חמישי) לבורסה, היא ציינה שהדבר נודע לה רק יום קודם לכן, ביום רביעי בשעה 14:00, בעוד שבפועל ייתכן שהיא ידעה על כך לכאורה כבר לפני כחודש וחצי, כך לפחות לטענת עו״ד אבי עמבר המייצג את בית המרקחת. אם זה נכון, מדובר בדיווח מאוחר לבורסה ולא ברור מדוע המשקיעים לא עודכנו על כך בזמן אמת.

לדברי עו״ד עמבר, ״זה קרה פשוט בגלל שיוניבו שלחו יד לחשבון הבנק לצרכים פרטיים שלהם ללא קשר לפעילות בית המרקחת תוך שהם מרוקנים את החשבון מכ-700,000 שקל ולא מותירים כספים לפעילות שוטפת. כבר בפברואר הם החליטו שהם משתלטים על העסק, ריתכו את דלתות בית המרקחת ונוצר בלאגן שמנע מהשותפים שלהם לעבוד. לא היה להם כסף להכניס לפעילות של בית המרקחת – כסף שהיה בו צורך לקניית סחורה. השותפים הם שהכניסו כסף משלהם לשם כך ויוניבו מצידה התחילה למשוך את הכסף הזה לעצמה מבית המרקחת. פשוט רוקנו את החשבון ושוב לא נותר כסף לקנות סחורה. בחודש וחצי האחרונים שוב השותפים הכניסו יותר ממיליון שקל וכדי שיוניבו לא תיקח את זה הם עשו את זה בחשבון אחר. אם יוניבו דיווחה שנודע לה על כך אתמול, הרי שמדובר בדיווח לא נכון לבורסה. החברה והמנכ״ל גולן ביטון יודעים שזה ככה כבר חודש וחצי. לא מאתמול. הצענו להם להפסיק לשדוד את הקופה ולרוקן אותה,להכניס סכום שווה, כמו ששותף נורמלי היה עושה, הצענו להם להיות חלק, לפקח, לא קיבלנו תגובה״.

מיוניבו, שבפועל קיבלה פנייה רשמית מהבנק כנראה רק השבוע ולכן אולי דיווחה על כך רק כעת, ושבפועל מחזיקה 51% מבית המרקחת ולכן נראה שזכותה המלאה למשוך כספים ככל שעולה על רוחה גם אם השותפים בעלי ה-49% לא מרוצים מכך, נמסר בתגובה: ״הנושא נמצא כעת בבירור מול גורמי האכיפה. לכן, החברה אינה יכולה להרחיב בנושא בשלב זה״.

עדכון (17.11): שני הצדדים התראיינו למגזין קנאביס וסיפקו הסברים – פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר