טוען...

עישן סם פיצוציות במקום קנאביס רפואי ואיבד את הכרתו

לאחר שהוחלט לבטל את אישורו לקנאביס רפואי, פנה נועם (שם בדוי) לפיצוציה וקנה צמח שחשב שיקל על כאביו. אלא שהעישון כמעט עלה לו בחייו.

פורסם ב”ידיעות אחרונות” ע”י שרית רוזנבלום, כתבת לענייני בריאות

נועם (שם בדוי), נכה בן 45 תושב יישובי גדרות, סובל מנכות של 100% אחוז לאחר תאונת טרקטורון שעבר בגיל 24. בשל פציעתו הוא סובל מכאבים קשים בגבו ובמשך תקופה ארוכה השתמש בקנאביס רפואי כדי להקל על סבלו.

דמיאנה
דמיאנה

אולם לאחרונה לא חודש המרשם שלו לקנאביס רפואי והוא החליט לחפש דרכים אחרות להקל על כאביו – לאחר ששמע על חומר סינטטי המופק מצמח בשם “דמיאנה”, צמח חוקי לחלוטין, החליט לנסותו.

“לאחר שהכאבים חזרו ולא מצאתי פתרון רפואי, החלטתי לנסות את הדמיאנה,” הוא מספר. “רכשתי אותו בפיצוציה ובפעמים הראשונות הוא עזר. אבל בפעם האחרונה הרגשתי שהלב שלי דופק והראש שלי כואב. מרוב כאבים צעקתי והתעלפתי.”

הוא הובהל באמבולנס לבית החולים קפלן, שם איבחנו שהוא סובל מהתקף אפילפטי ומחוסר הכרה ובשלב הראשון לא הבינו הרופאים מה הגורם למצבו.

“ערכנו בירור ראשוני,” מספר ד”ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בקפלן, “אולם כשהכל יצא תקין הנחנו שמדובר בהרעלה.”

תערובת דמיאנה סינטטית לעישון
תערובת דמיאנה סינטטית לעישון

בדיקה עם המשפחה גילתה שנועם רכש שקית של סם פיצוציות בשם “דמיאנה”, חומר שמופק מצמח המשפיע ישירות על מערכת העצבים המרכזית ועלול לגרום לתופעות לוואי נוירולוגיות ואף למצבים של סכנת חיים.

במשך שלוש יממות המתינו הרופאים שהחומר יופרש מגופו ואתמול (6.7) הוא שב להכרה מלאה.

ד”ר נמרוד ביקש להזהיר את הציבור שלא לרכוש חומרים להפחתת כאב מפיצוציות. “שימוש בחומרים כאלה כרוך בסיכונים בלתי רגילים שיכולים להביא למצבים מסכני חיים.”

עד כאן הכתבה כפי שפורסמה ב”ידיעות אחרונות”.

יש לציין כי הצמח “דמיאנה” בעצמו, אינו מהווה סכנה לחיים, אלא הסם הסינטטי הנמכר בפיצוציות.

במקסיקו משמשים עלי הדמיאנה תחליף לתה ולגיוון טעמם של משקאות חריפים. מעשנים אותם בדומה לטבק, פעולה אשר מרוממת את רוחו של המעשן ומשרה עליו שלווה, בדומה לפעולת המריחואנה.

ראו גם: האמת על נייס גאי וסמי פיצוציות – מהאיש שהמציא אותם
ראו גם: 6 צמחים רעילים במיוחד אך חוקיים לחלוטין

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר