מגלגל...

עידן אלתרמן: “בעד לגליזציה; קנאביס – סגולה לאיזון”

השחקן עידן אלתרמן מודה כי הוא צורך קנאביס שעוזר לו בהקלה על כאבים, מביע תמיכה ברורה בלגליזציה ופועל לקבלת רשיון קנאביס רפואי. “אלכוהול מסוכן בהרבה מקנאביס, שהוא סגולה לאיזון בחיים האינטנסיביים הללו, בלי קשר למצב הרפואי”.

עידן אלתרמן, קומיקאי, שחקן ומוזיקאי ישראלי הזכור מהתכניות ‘פלטפוס’, ‘החיים זה לא הכל’ ועוד, מביע לראשונה תמיכה פומבית בלגליזציה של קנאביס וקובע כי מדובר בצמח שיכול לתרום לרבים.

עידן אלתרמן
עידן אלתרמן: “אדם זקוק לאסקפיזם מסוים, ועדיף שזה יקרה עם קנאביס” (תמונה: ויקיפדיה)

בראיון ל’מעריב’ הוא מתאר כיצד הקנאביס עוזר לו בהתמודדות עם כאבים הנובעים מפריצת דיסק ומניתוח מורכב שעבר בעקבות זאת.

“התחלתי להרגיש נימול בידיים, ובבדיקת האם־אר־איי מצאו שיש לי פריצת דיסק רצינית שיוצרת לחץ על עמוד השדרה,” הוא מתאר. “הבנתי שאם אני לא אעבור ניתוח בהקדם, אני אחמיר את הנזק עד לדרגת נכות ואפילו שיתוק. לא הייתה לי ברירה. לנזק בעמוד השדרה הייתה סכנה ממשית של נכות.”

“פחדתי מוות לפני הניתוח”, מודה אלתרמן. “לא פחדתי מהסכנות של השיתוק, פחדתי מהצלקת, ולמזלי דווקא אומרים לי שזה סקסי. פחדתי שזה ישפיע לי על מיתרי הקול. שבוע אחרי הניתוח לא יכולתי לדבר בכלל. היו לי גם כאבי תופת. זה פאקינג ניתוח של עמוד השדרה שבו חותכים לי את הצוואר ליד מיתרי הקול. למרות שהניתוח מסובך, מפחיד ולא פשוט להחלים ממנו, הוא גם אחד הדברים הטובים שקרו לי בחיים. הייתי חודשיים בבית עם צווארון, סביב האנשים האהובים עליי, עם זמן פנוי. ראיתי סדרות בבינג’. לקחתי פסק זמן באמצע החיים”.

כשנשאל איך הוא מרגיש היום השיב כי הוא אינו סובל יותר כפי שסבל בעבר וכי הוא פועל לקבלת רישיון קנאביס רפואי. “היום אני לא סובל מזה יותר. מדי פעם יש לי נימולים באצבעות בלילה, אבל פחות מבעבר. אני שמח שעשיתי את הניתוח הזה, כי נזק בחוט השדרה הוא בלתי הפיך. אני עובד עכשיו על לקבל קנאביס רפואי כי זה עוזר לי,” אמר.

אלתרמן אף הודה כי הוא מעשן קנאביס באופן בלתי חוקי: “אני מעשן פה ושם, ואני בעד לגליזציה של סמים קלים מסוג קנאביס,” אמר. “אני חושב שאלכוהול מסוכן הרבה יותר מקנאביס. אני נמצא בתחום שבו הרבה מעשנים סביבי ואיתי.”

“קנאביס, מעבר לשימוש הרפואי הנפלא שלו, גורם לאנשים שחיים בעולם אלים להיות הרבה פחות אלימים והופך אנשים לאוהבי אדם,” הוסיף. “זו סגולה לאיזון בחיים האינטנסיביים הללו. בלי קשר למצב הרפואי, שימוש בקנאביס עוזר לאנשים להיות אנשי עבודה ומשפחה טובים יותר.”

“אדם זקוק לאסקפיזם מסוים, ועדיף שזה יקרה עם קנאביס, שגורם לאנשים לחייך, להיות אוהבים יותר וטובים יותר,” סיכם.

איזה קנאביס אתה?

ואכן קנאביס נמצא כבעל סגולות הומאוסטזיס, שמשמעותו ‘איזון’. בעוד שהמערכת האנדוקנבינואידית בגוף – המערכת ה’מתרגמת’ את הקנבינואידים להשפעה על הגוף – משפיעה על מגוון רחב של תהליכים ביולוגיים, כמו למשל תחושת תאבון, עייפות ושינה, חוקרים מאמינים שמטרת קיומה העיקרית היא ‘הומאוסטזיס’ (מצב יציב. מיוונית: Homeostasis) – היכולת של יצור ביולוגי לשמור על סביבה פנימית יציבה למרות השינויים שחלים בסביבה החיצונית.

זהו שם גג למכלול של תהליכים ביולוגיים, אשר הודות להם גוף חי שומר על היציבות של סביבתו הפנימית גם כאשר שינויים חלים בסביבה החיצונית לו, וכאשר אינו מתפקד כראוי, נוצרות מחלות. מחלה היא למעשה תוצאה של כשלון של הגוף להגיע להומאוסטאזיס, מה שמסביר שוב את חשיבותה של המערכת האנדוקנבינואידית לבריאות ותקינות התפקודים בגוף וגם בנפש. זיגמונד פרויד טען כי האדם שואף להגיע לאיזון נפשי ובכך, להגיע בעצם ל”להומאוסטזיס פנימי”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר