עוקץ מריחואנה בפייסבוק: סוחרים מרמים לקוחות

לא אחת דיווחנו על שירותי המכירה שמתנהלים כיום ברשת באופן חופשי למדי. אנונימיות מוחלטת, בטחון יחסי במכירה והגעה למעגלי לקוחות חדשים וגדולים הם מהיתרונות הבולטים של העסק, אך לצד זאת הרשת היא גם כר פורה למעשי עוקץ ומרמה בהם נופלים לקוחות תמימים. זכרו! אין סחורה – אין כסף.

מאת: דפנה גלפז

א', בן 38 מאיזור ירושלים, מצא את עצמו השבוע במצב שרבים מכירים היטב – בא לו משהו טוב לעשן והוא מוכן גם לשלם עבור זה כסף בהתאם. בפייסבוק הוא מצא פרופיל אחד מעשרות רבות של פרופילים שמוכרים וויד, שהבטיח לו חומר איכותי בזמינות מיידית.

סוחרי מריחואנה בפייסבוק
סוחרי מריחואנה בפייסבוק

אך בניגוד לרבים אחרים שמצליחים להתארגן ברשת וגם מקבלים, לפחות על פי הדיווחים, תוצרת לא רעה בכלל ובמחירי הנחה למנויים – יש גם מי שמנצל את הפירצה ובוחר להרוויח מאי-היכולת של הלקוחות להתלונן במשטרה. אותם סוחרים לוקחים את הכסף ושולחים את הלקוח לנקודת הטמנה, שם הם לא מוצאים דבר. זה קרה בעבר עם לקוח ששילם 200 ש"ח וקיבל שוקולד פרה במקום חשיש, וזה קורה שוב כעת.

רמאים בפייסבוק

כפי שניתן לראות בהתכתבות בין א' לפרופיל הפיקטיבי "באלי ים" (שאחר כך הוחלף ל'שוקולד ובמבה'), התיאום בין השניים התנהל בצורה חלקה ושוטפת.

התכתבות לטובת קנייה בפייסבוק
התכתבות לטובת קנייה בפייסבוק

השניים המשיכו להתכתב, הסכימו על מחיר של 550 ש"ח ל-5 גרם (מחיר גזל גם ככה) והחליטו על נקודת מפגש בירושלים.

א' הגיע לשם עם כסף מזומן בכיסו, ואף עדכן את האדם שאיתו התכתב שיביא גם עודף.

המשך ההתכתבות בפייסבוק
המשך ההתכתבות בפייסבוק

האדם הגיע, לקח את הכסף והבטיח לחזור תוך כמה רגעים. א' המתין לו כעשרים דקות וכשראה שהבחור לא חוזר, בדק בפייסבוק וראה כי הוא נחסם בפני הפרופיל ואינו יכול לכתוב לו, כל שכן לאתרו.

א' לא נותר רק סחי מת, אלא גם מתוסכל וחסר יכולת להגיע לאיש ולדרוש ממנו את מה שמגיע לו, או לפחות להשיג בחזרה את הכסף שנגנב ממנו בלי בושה באמצע הרחוב.

הקלות שבה נגזלו מא' 600 ש"ח כך באמצע הרחוב מעידה אולי על שיטת פעולה חוזרת: בעל הפרופיל מציג את עצמו כסוחר חביב ויעיל, אך בפועל עוקץ אנשים תמימים – ונעלם.

עדכון: זה האיש שעקץ:

https://www.facebook.com/knbis/photos/a.162382680515594.46245.161709620582900/1150603218360197/?type=3

אז איך לא ליפול בפח?

תמיד יהיו רמאים בעולם, בדיוק כמו בכל מוצר אחר ובמיוחד כאשר מדובר במוצר הנמכר ללא פיקוח והסדרה. אבל מה ניתן לעשות כדי לוודא שלא תיפלו בפח?

יש רק טיפ אחד בטוח ובדוק שימנע מכם ליפול בפח במקרים כאלו: לא לתת את הכסף עד שלא מחזיקים את המוצר ביד. המחמירים יגידו לא לתת את הכסף עד שפותחים את החבילה ובודקים את התוצרת לטיבה.

סוחר רמאי ידחק בכם לשלם לו את הכסף לפני שהוא שולח אתכם לנקודה בה הטמין לכאורה את האספקה. אפשרות נוספת היא שהוא ידחק בכם לקחת את החבילה מידיו ולברוח מהר כדי שלא תספיקו לבדוק את הסחורה מולו.

זכרו את החוק הבסיסי: אין סחורה, אין כסף.

טיפ נוסף הוא לא לרכוש קנאביס מסוחרים שלא קיבלתם המלצה מפורשת לגביהם. זה יהיה אולי קצת יותר מסובך, אבל יבטיח לכם שלא תאבדו כסף לחינם.

טיפים חשובים נוספים כאן.

הנה כמה מהסוחרים שמציעים קנאביס בפייסבוק. אין לדעת מי מהם אמין, ומי לא. כן יש כאלו המציגים חוות דעת והמלצות:

ראו עוד:
וידויו של סוחר מריחואנה
תלמידים קונים קנאביס בוואטסאפ
קבוצת הפייסבוק של הסוחרים נחשפה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט