מגלגל...

עונש קל יחסית לצעירה שגידלה 68 צמחי קנאביס בדירה

בית המשפט גזר עונש קל יחסית על בת 35 תושבת קריית חיים, שנתפסה בשנה שעברה, מארס 2021, מגדלת 68 צמחי קנאביס בדירה

י’, בת 35 תושבת קריית חיים, קיבלה השבוע בבית המשפט עונש של 3 חודשי שירות למען הציבור – עונש קל יחסית – לאחר שנתפסה והורשעה בגידול 68 צמחי קנאביס בדירה.

על פי כתב האישום י’ נתפסה בחודש מארס 2021 מגדלת 68 צמחי קנאביס במשקל כולל של 14 ק”ג באוהלים בדירה: 48 שתילים במטבח, 16 שתילים בחדר השינה ו-4 שתילים בחדר נוסף.

בתסקיר שירות המבחן נכתב בין היתר כי י’, שהיום נשואה ואם לתינוקת בת 3 חודשים, נמצאת במעצר בית בבית הוריה ואינה עובדת מאז שנעצרה, ושבעקבות המעצר הפסיקה לעשן קנאביס.

בפסק הדין ציינה השופטת סימי פלג קימלוב כי י’ למדה איך לגדל קנאביס באמצעות האינטרנט לאחר שפיתחה תלות בשימוש בקנאביס אותו התחילה בזמן הטיול שלה לאחר הצבא.

במהלך המשפט דרשה המדינה להטיל על י’ עונש מאסר של 9 חודשים לפחות, לאור זאת שמדובר בכמות גדולה יחסית של צמחים ועקב רכישה ושימוש בציוד גידול ייעודי.

סניגורה ציין מנגד כי יש להקל עליה מכיוון שהיא הודתה בחקירתה והביעה חרטה, עברה תהליך טיפולי, נישאה והיא אם טרייה, ולכן מאסר, גם בצורת עבודות שירות, עלול לגרום לה נזק.

השופטת פלג קימלוב פירטה פסקי דין במקרים דומים מן העבר וציינה כי מתחם העונש ההולם במקרה זה נע בין 7 חודשי מאסר, גם אם בצורת עבודות שירות, ועד 20 חודשי מאסר.

עם זאת, היא ציינה כי על פי חוק העונשין, “רשאי בית המשפט לחרוג לקולה ממתחם העונש ההולם שקבע, אם מצא כי הנאשם השתקם או כי יש סיכוי של ממש שישתקם”.

לבסוף פסקה השופטת עונש של 300 שעות שירות למען הציבור (של”צ) וקנס בגובה 2,000 ש”ח, לצידן מאס על-תנאי במידה וי’ תיתפס עוברת עבירת גידול קנאביס ותורשע בה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר