עונש קל יחסית לצעיר שגידל 56 ק”ג קנאביס: עבודות שירות

6 חודשי עבודות שירות במקום 9 חודשי מאסר: שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה הטילו עונש קל יחסית על צעיר שהואשם בגידול קנאביס במשקל 56 ק”ג בדירה בעתלית, זאת לאחר ערעור שהגיש פרקליטו על החלטת בימ”ש השלום שהטיל עליו עונש קשה במיוחד. למזלו נפל על השופט רון שפירא.

שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה רון שפירא, אברהם אליקים ובטינה טאובר, הטילו עונש של 6 חודשי עבודות שירות, על צ’, צעיר תושב ראשל”צ, שנתפס בינואר 2015 והואשם בגידול קנאביס לא חוקי בקומה השנייה של דירה ששכר בעתלית.

השופט רון שפירא
השופט רון שפירא, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה (צילום: יואב אתיאל)

עונש קל יחסית זה על החזקת 56.2 ק”ג קנאביס (22.6 בעציצים ו-33.6 ארוז ב-29 שקיות אשפה), הוטל על צ’ למרות החלטה קודמת של שופט בימ”ש השלום ערן קוטון, שכבר שלח אותו ל-9 חודשי מאסר בפועל לאחר שכשל בבדיקת שתן.

פרקליטו של צ’, עו”ד דן אסלנוב, עירער על החלטת השופט קוטון וטען בפני השופטים במחוזי כי הנאשם אינו משתמש עוד בסמים, כי עונש של מאסר יפגע בעתידו וכי מאז המקרה התחתן, העתיק את מקום מגוריו לעיר אחרת וניתק קשרים עם עולמו הקודם.

לבסוף למרות 27 עדים מטעם התביעה, ביניהם שוטרים רבים, נציגי חברת חשמל ועוד, נגזרו על צ’ 6 חודשי עבודות שירות במקום 9 חודשי המאסר.

השופט רון שפירא, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, מסתמן כאחד השופטים המתקדמים ופורצי הדרך בתחום זה והוא אף זה שהביא לתקדים כשלראשונה שיחרר בדצמבר 2015 צעיר שגידל 21 שתילי קנאביס בביתו ללא הרשעה כלל.

פסיקה זו של השופטים היא המשך ישיר לגל של פסיקות מקלות יחסית בבתי משפט בארץ ולמרות המשך האכיפה הנוקשה של המשטרה. גל זה החל בשנת 2015 בערך ונמשך בקצב הולך ומתגבר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר