טוען...

עולה לנו: על המפ ויוקר המחייה

כבר היום קיימת דרך להוריד באופן משמעותי את יוקר המחיה במדינת ישראל – “המפ”.

מאת: רועי בוקסנבוים

אני מבקש מכולכם, בכל לשון של בקשה, שימרו על ראש פתוח וקראו עד הסוף. נסו לרדת לסוף דעתי.

במהלך הקריאה יתכן ויעלו לכם שאלות ספקניות בנוגע לדבריי. כבר מעכשיו אני אומר לכם שאלו כנראה שאלות לגיטימיות שאמורות כנראה לעלות על סדר היום של כל אחד מאיתנו.

השאלה החשובה היא אחרת: “מי צריך לספק את התשובות?”

לחלק מהשאלות שיעלו תוכלו למצוא תשובה בקלות בגוגל, וחלק מהשאלות תאלצו להפנות לגורמים המתאימים. הנושא משפיע באופן ישיר על עלויות המחיה של כולנו, אז אולי כן שווה לכם לעשות את זה.

אז נתחיל:
בכדור הארץ קיימים מגוון חומרי גלם שונים ומשונים, המשמשים כאבני בניין במגוון רחב של תעשיות.

כעיקרון מנחה, ככל שחומר הגלם קשה יותר להשגה, כך המוצרים הסופיים המופקים ממנו יקרים יותר – כך פועל השוק הקפיטליסטי העולמי.

בנוסף, ככל שישנה פחות תחרות באספקת אותו חומר הגלם – כך ניתן יהיה לגבות תשלום גבוה יותר בעבור המוצר הסופי. באופן כללי, ככל שישנה פחות תחרות בתחום עסקי כלשהו, הרווח של השולטים בו הוא גדול יותר, מה שנקרא בשפה המקצועית “מונופול”.

תנו לי לספר לכם משהו: בטבע שלנו, קיים חומר גלם שכיום כמעט ואינו מנוצל כלל, ממנו ניתן לייצר מגוון רחב מאוד של מוצרים. עלותו של חומר הגלם הזה היא אפסית, מה שעוזר לייצר תחרות בריאה להמון מוצרים שאנו רוכשים כיום. מלבד זאת, שימוש בחומר גלם זה נחשב גם ידידותי יותר לסביבה, מאשר הרבה חומרים אחרים.

הפקת חומר הגלם הזה נחשבת די פשוטה, זולה ואין סופית, והמוצרים המופקים ממנו יכולים להוזיל את עלויות המחיה שלנו באופן ישיר וגם באופן עקיף, בין אם אנחנו צרכנים של המוצרים שלו ובין אם לא – חשוב שכולנו נבין שלא חייבים להמציא את הגלגל מחדש בכדי לשפר את איכות החיים שלנו.

אז מה ניתן להפיק מחומר הגלם הזה?

מוצרי מזון, בד, חומרי בניין, פלסטיק (כחלק מהתערובת), נייר, חבלים, טיהור זיהומים, הדברה אורגנית, תאי אנרגיה (תחליף דלק) ועוד רשימה ארוכה של תועלות ומוצרים שונים, אפילו בירה נכנסת לרשימה הזו.

חומר הגלם הזה מוזכר רבות במהלך ההיסטוריה, ושירת נאמנה את בני האדם שנים רבות עד שהוצא מן החוק בשל אינטרסים כספיים.

אז מהו חומר הגלם הזה?

לפי הכותרות אני מניח שכבר הבנתם שאני מדבר על צמח ההמפ. קרוב משפחתו של הקנאביס המפורסם. כאן תוכלו לקרוא עוד שלל דברים מעניינים אודות ההמפ, בזמנכם הפנוי.

המפ - העבר שלנו, העתיד שלנו
המפ – העבר שלנו, העתיד שלנו
למרות הקרבה המשפחתית, את ההמפ לא מעשנים והוא אינו ממסטל – כך שמראש שום מילה שנאמרת לגבי קנאביס (כתרופה או כחומר ממסטל), אינה תקפה לגביו.

לאחר שהבנו את זה, נשאלת השאלה מדוע הוא אינו חוקי? גם אני מאוד אשמח לקבל את התשובה הרשמית של הרשויות לנושא.

גידול המפ הינו תהליך זול ביותר, מכיוון שמדובר בצמח העמיד לשינוי תנאים וצורך אך ורק מים ואור שמש. שדות ההמפ נזרעים בצפיפות גבוהה מאוד והצמח צומח לגובה של 2 עד 4 מטרים בתוך מספר חודשים בודדים – כלומר, זול באופן משמעותי מתעשיות הכוללות חומרים כימיים, מהיר הרבה יותר מגידול עץ (לתעשיית הנייר) והכי חשוב: אינסופי שאינו מתכלה, בשונה ממאגרי הנפט והגז.

כיום ניתן לרכוש מוצרי המפ בעולם, אך בישראל זה מאוד קשה – אני למשל נאלץ להזמין מאתרי מזון בחו”ל (שמן המפ – בריא יותר משמן זית כתוסף מזון).

אז מדוע התעשייה הזו נדחקה לפינה?

התשובה הברורה: אנשים בעלי כסף ואינטרסים, השולטים במגוון תעשיות אשר מאוימות על ידי ההמפ. אותם עשירים הינם בעלי שליטה בתקשורת ובפוליטיקאים, והם דואגים שהאינפורמציה שתקבלו והחוקים שיעברו, יהיו אלו שיתאימו לצרכים שלהם. על פיהם, אם אתם רוצים לגדל המפ, אתם עבריינים (בדומה למה שחברות התרופות עושות כלפי הקנאביס, אבל הבטחתי שאני לא נוגע בזה).

אם תרצו, צפו בסרטון הזה שמסביר בקלות ופשטות איך כל זה קרה.

אני מאמין בכל ליבי, כי התשובה לבעיית יוקר המחיה היא לא בהכרח ההמפ עצמו, אלא יותר המלחמה בשחיתות. עם זאת אני משוכנע שפיתוח תעשיית ההמפ בישראל, יהווה פתרון שיקל משמעותית על יוקר המחיה וישפיע באופן חיובי על בריאות האזרחים (המזון שניתן להפיק מהמפ נחשב ל”מזון על” “super food”, שלא לדבר על הידידותיות לסביבה שההמפ מייצג. סתם שתדעו, המפ יכול להאריך את החיים).

המפ – מעל 50,000 תועלות ושימושים

מה כולנו צרכים לעשות בכדי לעזור בנושא?
עצם העובדה שאתם יודעים את פיסת המידע הזו – היא כבר כיוון חיובי מאד.
עלינו להפיץ את הידע הזה לכמה שיותר אנשים ולהביא לידיעתם של הפוליטיקאים שיש לשנות את החוק בנוגע לצמח ההמפ (גם ללא כל קשר לשאר הזנים של הקנאביס – למרות שהסיבות ללגליזציה כללית ברורות מאד). יש עוד המון מה לכתוב בנושא ויש הרבה ידע שצריך לצאת החוצה – זה התפקיד של כולנו.

יש עוד המון מה להגיד על הצמח המדהים הזה, אך אני אעצור כאן.
הצלחתי לשכנע אתכם להקדיש כמה דקות? הנושא מעניין אתכם? – חפשו בבקשה בגוגל Hemp Industry. אני רק מעוניין שתחשבו על כמה ההפסד שלנו הוא גדול ועד כמה דחוף לשנות את המצב הנתון בארץ.

הגיע הזמן לעשות פה שינוי!

ראו גם:
יזם קנדי בונה את מטוס הקנאביס הראשון בעולם
ביקור בשדות ההמפ החוקיים של קולורדו

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר