טוען...

עוד תפיסה: 100 ק”ג חשיש נתפסו בגבול מצרים

לוחמי גדוד 101 של הצנחנים תפסו ארגזים ובהם 100 ק”ג חשיש בשווי מאות אלפי דולרים, לאחר מרדף דרמטי אחרי המבריחים בגבול מצרים. “מחירי הסמים עלו והמבריחים לוקחים סיכונים שלא לקחו בעבר”22 טון חשיש שנתפס על אוניה שעשתה דרכה ממרוקו לכיוון מצרים והבוקר מדווח על תפיסת חשיש נוספת בדרום.

המידע הועבר ללוחמי הצנחנים מגדוד 101, הנמצאים על הגבול ופועלים בשיתוף עם היחידה המשטרתית. הלוחמים ניהלו מרדף דרמטי שנמשך דקות ארוכות אחר המבריחים, שניסו להימלט. במהלך המרדף המבריחים השליכו 100 ק”ג חשיש. הלוחמים תפסו את הסמים, ובמקביל בלשי יחידת מג”ן עצרו את המבריחים, בני 29 ו-27 . השניים נחשבים למבריחי סמים מוכרים שפועלים לאורך הגבול.

היובש בשוק הסמים הישראלי והמחסור, בעיקר של חשיש ומריחואנה, גרם בשבועות האחרונים לעלייה גדולה בניסיונות ההברחות ממצרים לישראל.

בין שש לעשר רשתות להברחת סמים פועלות משני צידי הגבול, כאשר באחרונה החלו להבריח לישראל חשיש מסודאן ואתיופיה.עם זאת, בניית הגדר משבשת ומסכלת את מרבית ההברחות ורק פחות מחמישה אחוז של סמים חודרים לישראל. ההיצע הנמוך גורם לצרכני הסמים לשלם יותר על הסם ולמבריחים ולבלדרים לקבל יותר עבור כל הברחה – מה שגורם להם להיות אמיצים יותר בשיטות ההברחה שלהם. הם חותכים את הגדר בעצמם, חודרים פנימה או זורקים את החבילות מעל הגדר שגובהה חמישה מטר או באמצעות טיפוס על סולם.

“הבלדרים חזרו באחרונה לשטח לאחר שקיבלו שדרוג משמעותי לשכר שהם מקבלים עבור העברת הסם וראשי הרשתות חזרו לנהל את העניינים בשלט רחוק”, אומר רפ”ק נועם קייזר, מפקד יחידת מג”ן, ומסביר שהשלמת בניית הגדר הגבול עם מצרים הקפיצה את מחירו של 25 ק”ג חשיש, שמגיע ארוז בתוך ארגז, מ-60 אלף דולר בשנת 2012 ל-180 אלף בשנת 2013. “היום בלדר מקבל עבור הברחה של ארגז חשיש (25 ק”ג) כ-20 אלף דולר. משתלם לו לבצע את ההברחה ולאחר מכן לחיות כמו מלך”.

ראו עוד: חשיש מזויף מציף את ישראל
ראו עוד: גידל 300 שתילי מריחואנה על גג בניין משותף באשדוד

חייל חשיש

מקור
מקור

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר