עובד AM:PM דיווח למשטרה על לקוחות שקנו נייר גלגול

מדוע עובד ברשת AM:PM דיווח למשטרה על צעירים שקנו ניירות גלגול המיועדים לקנאביס, מה שהוביל לאכיפה כנגדם? "העובד הצביע על שלושה חשודים ואמר שקנו קונוסים," ציין השוטר בדו"ח. הרשת מכחישה כל קשר למקרה.

צעירים ישראלים טוענים שמוכר בסניף של רשת AM:PM בדרך נמיר, ת"א, דיווח עליהם לשוטר לאחר שקנו ניירות גלגול המיועדים לעישון קנאביס (קונוסים מוכנים לגלגול), מה שסיכן אותם ברישום פלילי ולמזלם הוביל רק לקנס כספי של 1,000 ש"ח.

בדו"ח האירוע אכן פירט השוטר במפורש כיצד הופנה על ידי המוכר בחנות אל עבר החשודים, ובסיום האירוע, לאחר שמצא קנאביס ברכבם, רשם דו"ח בסך 1,000 ש"ח לבעל הרכב.

"פנה אלי עובד של סופר בתחנת דלק נמיר, והצביע על שלושה חשודים שלטענתו אחד מהם קנה כרגע קונוסים," כתב השוטר בדו"ח ופירט כי השלושה "שהו ליד בגאז' הרכב שהיה פתוח".

"במהלך המשמרת פנה אלי עובד של סופר והצביע על שלושה חשודים שאחד מהם קנה קונוסים לעישון מריחואנה" – נסיבות ביצוע העבירה, כפי שתיאר השוטר את השתלשלות המקרה

לדברי השוטר הוא שאל את הצעירים מדוע קנו קונוסים, וכשזיהה שהחשוד מראה סימני לחץ, החליט לבצע חיפוש בסופו אכן איתר שני פרחי קנאביס בבקבוק.

האירוע, שהתרחש כבר לפני מספר שבועות, פורסם היום על ידי הסטנדאפיסט גדי וילצ'רסקי, לאחר שקיבל פנייה מהצעיר הנאשם בעבירה. לדברי הצעיר (18) הוא וחבריו עצרו לאכול בסניף AM:PM, קנו ניירות גלגול, ולאחר שיצאו מהחנות, "כעבור שתי דקות הגיעה למקום ניידת משטרה".

"השוטר החל לשוחח עם עובדי המקום ואז ניגש אלינו בטענה שקנינו קונוסים למטרת מריחואנה," הוסיף הצעיר ותהה "איך זה שב-2020 בן אדם נכנס לקנות קונוסים ועובדי AM:PM מתקשרים להלשין למשטרה כאילו לא קנינו הרגע אצלם מוצר חוקי."

רשת AM:PM דווקא ניסתה בשנים האחרונות לקרוץ לקהל צרכני הקנאביס, ואף פרסמה הטרלה מוצלחת לכבוד יום ה-1 באפריל בה הבטיחו כי יציעו עוגיות חשיש חוקיות בסניפים שלהם.

מייסד AM:PM, רן בלינקיס, אף קיווה להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס החוקי וחתם בתחילת השנה עם קבוצת משקיעים על מזכר הבנות להשקעה בחברת קנאביס בסכום של כ-18 מיליון שקל. ההסכם לא הגיע לבשלות ובוטל במאי השנה.

מרשת AM:PM הכחישו את הפרטים וטענו שאין להם קשר למקרה.

בנוגע לתקינות החיפוש נמסר מהמשטרה כי "השוטר ביצע תשאול, והתנהגות הצעירים כמתואר עוררה חשד סביר שמייצר את היסוד הסביר לחשד שיש עבירה".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות