עבודות שירות למטופל קנאביס רפואי שגידל 31 שתילים בביתו

המשטרה דרשה להטיל 14 חודשי מאסר בפועל על מטופל קנאביס רפואי בן 50 שנעצר לאחר שגידל בביתו 31 שתילי קנאביס, לטענתו בגלל ש-50 הגרמים בחודש שהוא מקבל באישור משרד הבריאות אינם מספיקים לו. השופט נמנע מלגזור עליו עונש מאסר בפועל ושלח אותו ל-5 חודשי עבודות שירות.

השופט עמי קובו מבית משפט השלום ברמלה גזר לפני כשבועיים (11.5) חמישה חודשי עבודות שירות על בן 50 המחזיק ברשיון לשימוש ב-50 גרם קנאביס רפואי, שגידל בביתו 31 שתילי קנאביס בניגוד לחוק.

למרות דרישת התביעה המשטרתית לגזור על הנאשם 14 חודשי מאסר בפועל, גזר השופט עליו 5 חודשי עבוות שירות וקנס כספי בסך 8,000 ש”ח.

בכתב ההגנה טען המטופל כי הכמות החודשית של קנאביס רפואי אותה הוא מקבל אינה מספיקה לו להתמודדות עם מחלת הפרקים, תסמונת “פסרט”, ממנה הוא סובל.

“בכתב האישום נטען שביולי שעבר הוא הזמין דרך האינטרנט 25 זרעים של קנאביס מהולנד,” דווח. “כ-10 חודשים לאחר מכן נערך אצלו חיפוש בדירה ונמצא בה ציוד שכלל גופי תאורה, מאוורר, מד טמפרטורה, חומרי דישון ומפוח. עוד נמצאו אצלו 31 שתילים במשקל של 3.25 ק”ג וכ-200 גר’ של קנאביס מוכן לשימוש.”

למרות שהורשע בעבירות של ייבוא והחזקת סמים וכלים להכנתם, תסקיר שירות המבחן שהוגש לבית המשפט המליץ להטיל עליו 300 שעות לשירות הציבור בלבד, על מנת לאפשר לו להשתלב בעבודה ולייצב את מצבו הכלכלי לאחר ששהה במשך כחצי שנה במעצר בית.

סניגוריו של המטופל טענו כי העבירות בוצעו לאחר שבקשתו להגדיל את המינון החודשי נדחתה וכן שהנאשם כבר הורתע מעצם ההליך הפלילי במסגרתו שהה שבועיים במעצר בתנאים שלא הלמו את מצבו ולאחר מכן במעצר בית ממושך.

בפסק הדין צוין שאף שמעשיו של הנאשם אינם מהחמורים ומדובר בקנאביס, “מן הקלים שבסמים”, הוא כן גידל כמות גדולה שלא ניתן לראות בה צריכה עצמית לפי החוק גם אם לא נועדה למטרות סחר.

השופט הסכים כי “ההליך המשפטי עצמו הציג את התכלית ההרתעית כלפי הנאשם”, כך שאין הצדקה למאסר בפועל. לפיכך נקבע על ידו שהעונש הראוי הוא חמישה חודשי עבודות שירות, פסילה על תנאי וכן קנס של 8,000 שקל.

השופט עמי קובו מסתמן כאחד השופטים הליברליים יותר בתחום זה, כשלאחרונה בחר שוב ושוב בגזרי דין מקלים יחסית על עבירות של גידול וסחר בקנאביס.

כך במרץ 2016 כאשר גזר עבודות לתועלת הציבור על בן 48 שגידל 40 שתילי קנאביס בביתו, וכך גם בחודש נובמבר 2016 כשגזר עונש עבודות שירות על סטודנט שמכר מעט קנאביס למחבריו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר