עבאס: “הקנאביס לא בסדר העדיפויות של הממשלה”

בתגובה להפלת הצעת החוק לאי הפללה, בין השאר על ידי רע"מ, אומר יו"ר המפלגה ח"כ מנסור עבאס כי מדובר בנושא שאינו בסדר העדיפויות של הממשלה למרות שהממשלה הציגה אותו כזכור כחלק מההסכמים הקואליציוניים. בתשובה לטענת יוזמת החוק ח"כ שרן השכל כי תוטלנה סנקציות על רע"מ השיב: "לא שמעתי על זה"

יו”ר רע”מ ח”כ מנסור עבאס טוען בריאיון כי חוק הקנאביס, שמפלגתו סייעה להפיל בשבוע שעבר למרות שמדובר ביוזמה של הקואליציה בה הם חברים, הוא נושא שנוי במחלוקת ולא בסדר העדיפויות של הממשלה.

לדברי עבאס, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס מיד לאחר הקמת הממשלה, רע”מ כלל אינה מחוייבת להסכם הקואליציוני בו מופיע סעיף שמבטיח אי הפללה תוך 3 חודשים ולגליזציה תוך שנה.

“שימי לב, בין הסכם קואליציוני, שהוא בילטרלי, בין יש עתיד… (לתקווה חדשה, מ”ק)… נושא כמו הקנאביס הוא במחלוקת, זה לא בסדר העדיפויות של הממשלה, אנחנו צריכים לקדם את תקציב המדינה.”

עבאס גם השיב לטענות של ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה), יוזמת הצעת החוק לאי הפללה שנפלה כאמור בשבוע שעבר, על כך שכביכול תוטלנה סנקציות כלשהן על מפלגת רע”מ שהצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה.

“יוזמת החוק הזה, שרן השכל, אומרת שצריך להטיל עליכם משמעת קואליציונית, שצריך שיהיו לזה השלכות, איזה סנקציות היית מטיל עליכם?” שאלה המראיינת מערוץ כאן 11. “אני לא שמעתי על זה,” השיב עבאס.

מבדיקת מגזין קנאביס מול יו”ר הקואליציה, ח”כ עידית סילמן (ימינה), נראה שעבאס כנראה צודק. “כרגע אין משהו לפרסום,” מסרה סילמן בתשובה לפנייתנו בשאלה אם תוטלנה סנקציות כלשהן על המפלגה שהצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה.

“סוד ההצלחה של הקואליציה זה לשמור על העיקרון הבסיסי,” הוסיף עבאס. “מה שמוסכם בין המפלגות מקדמים אותו, מה שבמחלוקת או שמנהלים דיון ופותרים את המחלוקת או ששמים אותו בצד”.

בשלב זה טוענים בקואליציה כי בכוונתם לקדם הצעת חוק חדשה, הפעם ללגליזציה, שתעלה אולי בשבוע הבא לאישור ועדת השרים ולאחר מכן להצבעה בקריאה טרומית בכנסת בניסיון נוסף. מגיש ההצעה, ח”כ רם שפע (העבודה), מתעלם מטענות על כך שמדובר בחוק בעייתי הכולל הקמת מאגר צרכנים ואיסור על גידול ביתי.

במקביל מנסים במפלגת הליכוד, שסייעה גם היא בהפלת הצעת החוק, לקדם הצעת חוק משלהם – או זו של ח”כ יואב קיש לאי הפללה או הצעה חדשה של ח”כ גלית דיסטל אטבריאן וח”כ אורלי לוי ללגליזציה. במקרה כזה יהיה מעניין לראות כיצד תנהג הקואליציה והאם המפלגות יצביעו בעד חוק שיוגש על ידי האופוזיציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר