סקר: 75% מהאמריקנים מאמינים שלגליזציה של מריחואנה היא בלתי נמנעת

סקר מכון Pew קובע: רוב מוחלט של הציבור האמריקני מעריך שלגליזציה של קנאביס היא עובדה מוגמרת וצעד בלתי נמנע, בין אם הם תומכים בה או לא. 54% השיבו כי הם תומכים בלגליזציה.

מכון המחקר המוערך PEW פירסם את תוצאותיו של סקר שנערך בקרב 1,821 אמריקנים ומצא כי 75% מהם מעריכים שלגליזציה של מריחואנה וחשיש הינה עובדה מוגמרת ותגיע במוקדם או במאוחר, זאת ללא קשר לעמדתם האישית בנושא.

בדומה לתוצאות הסקר המדובר שפורסם לפני שנה בדיוק על ידי אותו המכון ומצא לראשונה רוב של 52% התומכים בלגליזציה, על פי תוצאות סקר מקביל, 54% אמרו שהם תומכים בלגליזציה של מריחואנה, לעומת 42% מתנגדים.

סקר PEW: רוב האמריקנים בעד לגליזציה
סקר PEW: רוב האמריקנים בעד לגליזציה

עם זאת, כשנשאלו שאלה מפורטת יותר, השיבו רק 39% מהנשאלים כי הם תומכים בלגליזציה מוחלטת והתרת השימוש במריחואנה למבוגרים. 44% הצביעו בעד לגליזציה של שימוש רפואי בקנאביס ו-16% הביעו התנגדות מוחלטת לכל התרה של שימוש בצמח.

עוד נמצא כי 55% מהנשאלים חושבים שנושא הלגליזציה הוא בעיה לאומית חמורה וכי 32% חושבים שניתן להגדיר את הנושא כ”משבר של ממש”. 54% מהנשאלים חושבים שלגליזציה של מריחואנה תוביל לאחוזי שימוש גבוהים יותר בקרב בני נוער – זאת בניגוד למחקר בינלאומי שפורסם לפני מספר חודשים ומצא כי אחוזי השימוש יורדים במדינות שעשו צעדים להקלה על חוקי האיסור.

בנוגע לשאלה האם ראוי לבטל את עונשי המינימום הנוקשים הקבועים בחוק כנגד המשתמשים בקנאביס (אי-הפללה ו/או הקלה בעונשים) ענו 63% מהנשאלים כי יש לבטל את עונשי המינימום, בעוד 32% התנגדו ו-5% נמנעו.

כאמור, בין אם התנגדו ללגליזציה או תמכו בה, רוב מוחלט של הנשאלים (75 אחוז) העריכו כי הלגליזציה אכן תגיע בסופו של דבר.

בסקר האחרון שנערך בנושא זה בישראל – בחודש נובמבר 2013 – נמצא כי רבע מהישראלים השתמשו במריחואנה וכי 34% תומכים בלגליזציה.

ראו גם: רוב הרופאים בארה”ב בעד שימוש רפואי בקנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט