סקר: רוב הרופאים בארה”ב תומכים בטיפול בקנאביס רפואי לסובלים מכאב

75% אחוזים מהרופאים שענו על סקר שנערך בארה”ב, אמרו שהם תומכים בשימוש במריחואנה להקלה על כאבים.

ירחון הבריאות New England Journal of Medicine פירסם בחודש פברואר השנה סקר בו הוצג בפני הרופאים מקרה מבחן של אישה הסובלת מכאבים בעקבות סרטן שד וכן טיעונים בעד ונגד השימוש במריחואנה רפואית. הרופאים נשאלו האם היו מאשרים שימוש בקנאביס רפואי או לא.

הסקר מצא כי מתוך 1,446 רופאים שהשתתפו במבדק, 76% אחוזים אמרו שהיו נותנים מרשם לקנאביס רפואי במקרה המדובר.

ראו גם: שימוש בקנאביס מוביל לירידה של 30% אחוז בצריכת תרופות

מקרה המבחן שהוצג לרופאים היה של מרלין, אשה בת 68 הסובלת מסרטן השד שהתפשט גם לריאות, לחזה ולעמוד השדרה. מרלין היתה תחת טיפול כימותרפי וטענה שהיא מרגישה חלשה, ללא תיאבון וסובלת מכאבים איומים. היא ניסתה מגוון תרופות לשיכוך כאבים ביניהן התרופה הנפוצה אוקסיקודון אך דבר לא עוזר להתמודדות עם הכאב.

ד”ר בראדלי פלאנסבאום, אחת מהרופאים שהשתתפו במבדק, סיפרה שהיא הצביעה העד הטיפול בקנאביס. “אני חושבת שבהחלט יש לבחון באיזה הקשר ניתן הקנאביס לטיפול,” אמרה. “במקרה הזה, של אישה שסובלת מגידול סרטני בדרגה 4 ואינה מגיבה לטיפולים נגד בחילות וכאבים, בהחלט הייתי רושמת טיפול במריחואנה רפואית.”

“אני לא אומרת שאנחנו צריכים לעשות לגליזציה, אבל מקרים כמו אלו, של אנשים מבוגרים שסובלים כל כך מכאבים, בהחלט ראויים לטיפול מסוג זה,” סיכמה.

הנתונים, סביר להניח, שונים מאוד מאלו שבישראל. מעדויות רבות נראה שפנייה לרופא המשפחה בבקשה לטיפול בקנאביס נענית ברוב מוחלט של המקרים בהבעת תהייה במקרה הטוב ובכעס אמיתי במקרה הרע.

מקור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר