סקר חדש: ‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים

סקר חדש של מכון המחקר גיאוקרטוגרפיה קובע כי אם הבחירות היו נערכות היום, מפלגת עלה ירוק הייתה עוברת את אחוז החסימה עם לא פחות מחמישה מנדטים – המספר הגבוה ביותר אליו הגיעה המפלגה אי פעם בסקרים!

סקר חדש של מכון גיאוקרטוגרפיה בניהולו של פרופ’ אבי דגני, מצא כי אם היו נערכות הבחירות היום, ‘עלה ירוק’ לא רק שהיתה עוברת את אחוז החסימה, אלא מכניסה לא פחות מחמישה ח”כים לכנסת – זאת על אף שרק לאחרונה עודכן אחוז החסימה והועלה לארבעה מנדטים מינימום.

עלה ירוק

באופן כללי מצא הסקר, שנערך עבור אתר ‘וואלה‘, כי אם הבחירות היו נערכות היום, הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי היו יכולות להרכיב לבדן את הקואליציה עם 63 מנדטים. על פי הסקר, מפלגת יש עתיד הייתה מתרסקת היום לשישה מנדטים בלבד, ו”התנועה” של ציפי לבני לא הייתה עוברת את אחוז החסימה החדש – ארבעה מנדטים.

הימין מתחזק, השמאל נחלש

“נפתלי בנט, היה מבסס על פי הסקר את מקומו כמנהיג המפלגה השנייה בגודלה בישראל, עם 19 מנדטים לבית היהודי,” דווח. “ישראל ביתנו הייתה מתחזקת, וחוזרת להיות המפלגה השלישית בגודלה בכנסת עם 17.”

מנגד, גוש השמאל מראה סימני התרסקות עם נטישה מאסיבית של הציבור את מפלגות המרכז-שמאל. העבודה בראשות בוז’י הרצוג מגיעה לשיא שלילי מאז עלה הרצוג לראשות האופוזיציה עם עשרה מנדטים בלבד. מפלגתו של משה כחלון, אשר טרם הוקמה, צפויה לקבל שמונה מנדטים. מרצ מצליחה להחזיק את הראש מעל למים עם חמישה מנדטים בלבד.

מפלגות “התנועה” ו”קדימה” לא תעבורנה את אחוז החסימה, בעוד ‘עלה ירוק’ כאמור, צפויה לקבל חמישה מנדטים. עם זאת, טרם ידוע מי ירוץ בראש המפלגה והאם יחזור גיל קופטש להובלה, או האם ירון לרמן, שעזב את המפלגה מאז הבחירות בכדי להצטרף למפלגת הליכוד, יחזור לראש יחד עם ‘הרשימה הליברלית’. ייתכן אף שיימצא מועמד חדש שינסה להכניס לראשונה נציגים מהמפלגה לכנסת ישראל.

כזכור, בסוף שנת 2012, שבועות בודדים לפני מערכת הבחירות האחרונה, פורסם סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה ובו נמצא כי מפלגת “עלה ירוק”, שהתאחדה אז עם “הרשימה הליברלית”, צפויה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת עם שלושה מנדטים. בבחירות עצמן, בעיקר בעקבות הצטרפותה של מפלגת “ארץ חדשה” למירוץ, כשלה ‘עלה ירוק’ מלעבור את אחוז החסימה.

ראו עוד:
צפו: קמפיין הבחירות של עלה ירוק 2013
המאנצ`יז שאחרי קופטש / אביעד שם טוב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר