סקר חדש: יותר אמריקנים מעשנים מריחואנה

אחד הסקרים המקיפים ביותר שנערכו בהיסטוריה של ארה”ב מצא כי למעלה מ-24 מיליון אמריקנים משתמשים בסמים בלתי חוקיים. עוד נמצא כי ישנה עלייה בשיעור המשתמשים במריחואנה וירידה בשיעור המשתמשים בתרופות מרשם.

סקר חדש ומקיף שנערך על ידי מנהל שירותי בריאות הנפש של ארה”ב (SAMHSA) בקרב למעלה מ-70,000 אזרחים בגילאים 12 ומעלה, מצא כי שיעור השימוש בקנאביס עולה בעוד השימוש בתרופות מרשם הולך ויורד.

על פי הסקר, בשנת 2012, למעלה מ-19 מיליון אזרחי ארה”ב (7.6%) השתמשו במריחואנה במהלך החודש האחרון – עלייה משמעותית למול הנתונים משנת 2011 (7%) ולאלו משנת 2007 (5.4%).

נתוני שימוש במריחואנה בארצות הברית
נתוני שימוש יומי במריחואנה במהלך השנה האחרונה והחודש האחרון

בעוד על פי הסקר אחוזי השימוש במריחואנה נמצאים בעלייה בקרב האוכלוסיה הבוגרת, שיעור המשתמשים בקרב בני 12 עד 17 נמצא בירידה: מ-9% בשנת 2011 ל-7.5% בשנת 2012. הסקר מצא עלייה בשימוש בקרב בנות בגילאי נוער וירידה בשימוש בקרב בנים.

שיעור המשתמשים במריחואנה בחודש האחרון
שיעור המשתמשים במריחואנה בחודש האחרון בגילאי 12 עד 17

הסקר מצא עוד כי ישנה עלייה מסויימת בצריכת הרואין וכי צריכת אלכוהול נשארה יציבה – יותר ממחצית מהאמריקנים אמרו כי הם שותים אלכוהול. “135 מיליון איש בארה”ב הם שתיינים,” אמרה פאמלה הייד, מנהלת מנהל שירותי בריאות הנפש. “81% אחוז מאלו ששתו אלכוהול בפעם הראשונה היו צעירים מתחת לגיל השתייה המותר (21).”

הסקר מראה עוד ירידה קלה בשימוש באלכוהול, טבק ותרופות מרשם ובסופו ממליצים העורכים להורים לשוחח עם ילדיהם על הסכנות שבשימוש בסמים ובאלכוהול כבר מגיל 9.

נתונים אלו מחזקים את הנתונים שפורסמו לפני כחודש בסקר ‘גאלופ’ 2013 שמצא כי פחות צעירים מעשנים מריחואנה.

בשבוע שעבר עשה הממשל הפדרלי היסטוריה כאשר אישר באופן רשמי את חוקי הלגליזציה שנחקקו בוושינגטון וקולורדו בתחילת השנה.

במקביל פורסמו תוצאותיו של מחקר שמצא כי קנאביס הוא עדיין הסם הבלתי-חוקי הנפות ביותר בעולם וכי תרופות מרשם הן גורם המוות מספר 1. ראו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר