סקר הסמים העולמי: יותר משתמשים ב-DMT

יותר ויותר אנשים משתמשים ב-DMT (די.אמ.טי) – כך נמצא בסקר הסמים הבינלאומי.

חוקרים מצאו שהרכיב הפסיכדלי הנפוץ בשימוש בטקסים שאמאניים הולך וצובר פופולריות. DMT, הרכיב הפעיל באייוואסקה (תערובת צמחים הגורמת להזיות), נמצא בשימוש לאחרונה בעיקר בפני עצמו, בדרך כלל על ידי עישון.

DMT מצוי באופן טבעי בזנים רבים של צמחים ואף מופק בכמויות קטנות גם על ידי גוף האדם עצמו, יש הטוענים גם בזמן שאנו חולמים.

ציור בהשפעת DMT
ציור בהשפעת DMT

ממצאים שעלו מסקר הסמים הגדול שנערך השנה מראים כי ה-DMT הולך וצובר פופולריות בכל רחבי העולם. במאמר שפורסם בחודש שעבר אמר אדם וינשטוק, מנהל המחקר, ש-DMT “נפוץ מאוד לאחרונה בקרב משתמשים חדשים” לעומת סמים חזקים אחרים כמו פטריות הזייה, LSD וקטאמין.

תוצאות סקר הסמים העולמי זהות לסקרים אחרים שנערכו במהלך התקופה האחרונה על ידי הממשל האמריקני ומצאו עלייה קבועה באחוז המשתמשים ב-DMT – שנה אחר שנה – מ-688,000 בשנת 2006 עד ל-1.5 מיליון בשנת 2012.

המשתמשים החדשים, כך נמצא במחקר, הם בעיקר גברים צעירים בגילאי בית ספר.

הפופולריות של ה-DMT תפסה תאוצה גם בעקבות שני הסרטים הדוקומנטריים המדוברים “Enter the Void” מ-2009 ו-“DMT: The Spirit Molecule” מ-2010 וכן בעקבות סדרת ראיונות שערך צוות VICE עם צעירים המעשנים DMT.

את ה-DMT נוטלים בעיקר בעישון, אך גם בהזרקה ובאכילה. מתוך וויקיפדיה:

תמצית DMT
תמצית DMT

בשאיפה: כאשר DMT נצרך בעישון, ההשפעה נמשכת לזמן קצר בלבד, בדרך כלל בין 5 ל-30 דקות (תלוי בגודל המנה). ההשפעה מתחילה מהר כאשר החומר נצרך בשאיפה (פחות מ-45 שניות) ומגיעה לשיא כעבור כדקה. בשנות ה-60, התייחסו ל DMT כ”טריפ של אנשי עסקים” עקב המהירות הגבוהה יחסית של הצריכה שלו. למרות שתהליך העישון מתואר על ידי אנשים שניסו אותו כקשה, ניתן לשלבו עם קנאביס, או כל תערובת עישון אחרת, ולהשתמש במקטרת, באנג או מאדה. שימוש זה, עוזר בריכוך העישון ומביא לקליטה קלה יותר של החומר.

בהזרקה: הזרקת DMT מביאה לחוויה הדומה לזאת המושגת בשאיפה -באורך, באינטנסיביות ובשאר המאפיינים שלה.

באכילה: DMT מתפרק על ידי האנזים מונואמין אוקסידאז כך שהוא לא פעיל כאשר נלקח באכילה, אלא אם הוא משולב עם MAOI. האיוואסקה הדרום אמריקאית המסורתית היא בעצם תערובת המכילה DMT יחד עם MAOI. כאשר DMT נלקח באכילה יחד עם MAOI מתאים, מתקבלת השפעה ארוכה (יותר מ-3 שעות), איטית, חוויה מטאפיזית עמוקה הדומה לזו של פטריות פסילוסיבין, אך יותר אינטנסיבית ונמשכת פחות זמן.

השפעת חוויות DMT יכולה להתאפיין באיבוד תחושת הזמן, הזיות ויזואליות ושמיעתיות, והשפעות נוספות, שעל פי רוב המשתמשים, לא ניתן לתאר. יש משתמשים שדיווחו על דמיון אירוטי אינטנסיבי ותחושתי והשתמשו בחומר בקיום יחסי מין.

בשנים האחרונות נפוץ גם השימוש במה שמכונה “קטאדי” – שילוב של המילים “קטאמין” ו”דיאמטי”. כשמו כן הוא, שילוב של שני החומרים יחד.

ראו גם: סמי הזיה כתרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר