טוען...

סקר חדש: 30% מהישראלים בעד קנאביס חוקי

סקר שערך עיתון ‘הארץ’ בדק בין השאר את יחס הציבור לנושא הלגליזציה ואת תדירות צריכת הקנאביס באוכלוסיה היהודית והערבית בישראל: 30 אחוז תומכים בהסדרת שוק הקנאביס בחוק. 16 אחוז מהישראלים הודו כי צרכו מריחואנה בעבר (12%) או צורכים היום (4%). לא נבדק כמה תומכים באי-הפללה.

סקר חדש שערך עיתון “הארץ” בניהולו של ד”ר אריאל איילון ובפיקוחו של הסוקר ד”ר קמיל פוקס – בקרב 1,028 נשאלים, מתוכם 825 יהודים ו-203 ערבים – בדק בין השאר את יחס הציבור הישראלי לנושא הלגליזציה ואת תכיפות ונפיצות השימוש בקנאביס בישראל.

שליש מהישראלים בעד לגליזציה

בסקר הנוכחי שערך ‘הארץ’ נמצא כי 30% מהציבור הישראלי תומך בלגליזציה מלאה של צמח הקנאביס, בעוד ש-54% אחוז מתנגדים למהלך שכזה. קצת מעל 15 אחוז מהנשאלים השיבו כי אין להם דעה בנושא.

בסקר לא הופיעה השאלה כמה תומכים באי-הפללה, אך סביר כי האחוזים גבוהים משמעותית מאלו התומכים גם בלגליזציה.

על פי נתוני הסקר מדובר בירידה קלה בתמיכה בלגליזציה מאז סקר אחר שנערך לפני כשנתיים על ידי מכון ‘מדגם’ ופורסם באתר ‘וואלה’ – שם נמצאה תמיכה של 34% בלגליזציה.

סקר הארץ: 30 אחוז מהישראלים בעד לגליזציה
סקר “הארץ”: 30 אחוז מהישראלים בעד לגליזציה

12% ניסו קנאביס בעבר, 4% צרכנים קבועים

נתון מעניין נוסף העולה מן הסקר הוא אחוז המעשנים הכללי, שגם בו נמצאה ירידה אל מול הסקר הקודם. בסקר ‘הארץ’ החדש נמצא כי רק 12% מהנשאלים הודו כי צרכו קנאביס לפחות פעם אחת בעברם בעוד 4% הודו כי צורכים קנאביס באופן קבוע. בסך הכל 82% מהציבור הישראלי כלל לא התנסה בקנאביס מעולם.

גם נתון זה, על פיו 16% מהישראלים צרכו או צורכים קנאביס, הוא ירידה של 7% אל מול הסקר הקודם של ‘וואלה’, שם נמצא כי 23% התנסו עם קנאביס בעבר או בהווה.

בסקר אחר שנערך בשנה שעברה נמצא כי 37% מהסטודנטים בישראל תומכים בלגליזציה.

אחוז התמיכה בלגליזציה בארה”ב עומד על מספרים גבוהים יותר – בין 51% ל-58% בסקרי ‘גאלופ’.

סקר "הארץ": 82 אחוז מהישראלים לא ניסו קנאביס מעולם
סקר “הארץ”: 82 אחוז מהישראלים לא ניסו קנאביס מעולם

ראו עוד:
סקר: 37% מהסטודנטים בעד לגליזציה
אונ’ חיפה בדקה: כמה קנאביס מעשן ישראלי ביום?
שיא חדש: 4 מכל 10 אמריקנים מודה בצריכת מריחואנה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר