סקר גאלופ: 58% מהאמריקנים בעד לגליזציה

סקר של מכון ‘גאלופ’, ממכוני הסקרים המוערכים ביותר בעולם, קובע כי לראשונה בהיסטוריה מגיע רף התמיכה בלגליזציה בארה”ב עד ל-58% אחוזים.

לפני שנתיים בדיוק פורסם סקר ‘גאלופ‘ 2011 שמצא לראשונה בהיסטוריה רוב של אמריקנים התומכים בלגליזציה (מעט למעלה מ-50%). בחודש אפריל השנה כבר פורסם סקר של מכון הסקרים ‘Pew’ שמצא לראשונה בהיסטוריה רוב של 52% אחוזים התומכים בלגליזציה.

כעת, בחלוף שנתיים מאז הסקר הקודם, מפרסם מכון ‘גאלופ’, ממכוני הסקרים המוערכים בעולם, את תוצאותיו של הסקר השנתי החדש. על פי התוצאות, 58% אחוזים מאזרחי ארה”ב תומכים בלגליזציה של קנאביס והסדרת השוק בחוק – זינוק של 6% אחוזים בתמיכה בלגליזציה מאז אפריל 2013 ושל 46% אחוזים מאז נערך הסקר לראשונה בשנת 1969.

סקר גאלופ 2013 - קנאביס לגליזציה
לראשונה רוב של 58% אחוזים מהאמריקנים בעד לגליזציה של קנאביס

לעיון בתוצאות הסקר המלאות (אנגלית) לחצו כאן.

תוצאות הסקר והזינוק המשמעותי בתמיכה בלגליזציה מאז חודש אפריל השנה, בהחלט מייצגות את הלך הרוח שאנו חשים בימים אלו גם כאן בישראל, כאשר פוליטיקאים, שרים וח”כים מתוודאים על עישון מריחואנה ומתבטאים בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס במדינה (ציפי לבני זהבה גלאון איתן כבל).

עם זאת, תוצאות סקר שערך “מכון ירושלים לחקר שווקים” ופורסמו בחודש שעבר מראות כי רק 26% אחוזים מאזרחי ישראל תומכים בלגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר