מגלגל...

סקרוג: איך להגדיל את כמות הפרחים בצמח הקנאביס

כמות הפרחים שניתן להפיק מצמח קנאביס יכולה לגדול משמעותית אם נעזרים בשיטת “מסך של ירוק” (SCROG). בסרטון שלהלן קיבל המגדל לא פחות מ-718 גרם קנאביס תוך 98 יום בלבד:

טכניקת גידול הקנאביס המכונה “סקרוג” (באנגלית: SCROG – Screen of Green) נחשבת לאחת משיטות הגידול הנפוצות והיעילות ביותר להפקת יבול שופע בגידול ביתי תחת נורות.

השיטה מתבססת על שימוש ברשת לצורך פריסה מאוזנת של הגזע והענפים, כך שנוצרת שכבה אחידה ומדויקת של צמרות אשר מנצלות את שטח הגידול עד תום. פריסה יעילה זו מבטיחה מקסימום חשיפה לאור וכמויות תוצרת מקסימליות.

מערך הגידול

עבור הגידול המתועד בסרטון הנ”ל נעשה שימוש באמצעים שגרתיים אותם ניתן למצוא בכל חנות הידרופוניקה, משתלה רגילה או אפילו ב’טמבוריות’ למיניהן.

גנטיקה: 4 צמחי קנאביס מזן ‘קריטיקל מס’ (Critical Mass).

גם זה בטח יעניין אותך

תאורה: 2 נורות נל”ג בהספק של 600 וואט.

חלל הגידול: מעט פחות מ-2 מטרים רבועים.

אוורור וסירקולציה: מפוח בהספק 360 מק”ש המחליף את האוויר בחלל אחת ל-7 דקות. למפוח חובר פילטר פחם שתפקידו לסנן את הריחות העזים.

מצע הגידול: 4 דליים של 50 ליטר כל אחד, מלאים באדמת משתלה שעורבבה יחד עם פרלייט (זכוכית געשית המזכירה כדוריות קלקר) והומוס תולעים (תערובת חומרים אורגניים).

טכניקת הגידול: שיטת ‘סקרוג’: רשת ברזל מגולוונת באורך של כ-2 מ”ר נפרשה במרחק של כ-35 ס”מ מעל פני אדמת העציצים. במהלך שלב הצמיחה (שערך 45 יום) המגדל הקפיד לתחוב את הענפים שעברו את הרשת חזרה תחתיה ועל ידי כך ליצור את דפוס הצמיחה המאוזן. כאשר 75% מהרשת מלא בעלים וענפים הועבר הצמח משלב הצמיחה לשלב הפריחה על ידי החלפת משטר האור מ-18 שעות אור ו-6 שעות חושך, למשטר תאורה של 12/12. שלב הפריחה נמשך 53 יום.

משקל סופי: כעבור שבוע ימים בייבוש, המשקל הסופי הצביע על 718 גרם של תפרחת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר