סקוטלנד – בירת הסמים החדשה של אירופה

סקוטלנד ניצבת במקום הראשון באירופה בטבלת אחוזי השימוש בסמים לא חוקיים. כמעט 1 מכל 10 סקוטים מודה שהשתמש באקסטזי, יותר מפי 2 מכל מדינה אחרת באירופה.

דגל סקוטלנד

אקסטזי
סקוטלנד במקום הראשון באחוזי השימוש באקסטזי

דו”ח חדש שפירסם המרכז האירופאי לבקרה על סמים והתמכרויות (EMCDDA), קובע כי 9.3% אחוזים מבני 16-59 צרך אקסטזי בשנה האחרונה. הפופולריות של האקסטזי מתפשטת בסקוטלנד לאחר שנים של ירידה באחוזי השימוש.

בסקוטלנד גם נמצא אחוז השימוש הגבוה ביותר באסיד (LSD) – 5.8% אחוזים. סקוטלנד גם הגיעה למקום הרביעי המכובד באחוזי השימוש בקוקאין (8.4% אחוזים), אחרי אנגליה, וויילס ושוודיה.

אך למרות שמעל רבע (26% אחוזים) מאוכלוסיית סקוטלנד מודים שצרכו קנאביס, נתון זה הציב אותה בטבלה מתחת לדנמרק, איטליה, צרפת וצ’כיה.

הדו”ל של 2012 בחן את השימוש בחמישה סוגי סמים – אקסטזי (MDMA), קוקאין, LSD, קנאביס ואמפטמינים – בכ-30 מדינות אירופאיות בגילאים של בין 15 ל-64. מסקנות הדו”ח קובעות כי השימוש בסמים נפוץ יותר בממלכת בריטניה (אנגליה, סקוטלנד, וויילס) מאשר בכל המדינות האחרות גם יחד.

“העלייה באחוזי השימוש בסמים נובעת מגידול באחוזי האבטלה. אנחנו צופים עלייה נוספת באחוזי השימוש בסמים בעקבות המצב הכלכלי הגלובאלי,” אמר ג’ון ארת’ור, חבר הנהלת הרשות למלחמה בסמים באנגליה.

צפו: “אקסטזי” – מתוך הסידרה “על סם”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר