ספרי צביעה פסיכדליים למבוגרים – התחביב החדש לסטלנים

נמאס לבהות בפיד של פייסבוק כל היום? נמאס מכאבי העיניים מבהייה במסך המחשב? ספרי צביעה פסיכדליים למבוגרים תופסים תאוצה כתחביב החדש ויש אומרים גם המרפא, של סטלנים, חוקרי תודעה וחובבי פסיכדליה בעולם, הנהנים מפעילות מרגיעת לחצים ומשרת שלווה.

ספרי צביעה ידועים כתחביב מרגיע בעל יכולות ריפוי של ממש. אמנם הם נתפסים כשייכים באופן מובהק לעולם הילדים, אך בשנים האחרונות – ולצד התפתחות ציורי המנדלות – הם הפכו לעיסוק נפוץ מאוד גם בקרב מבוגרים.

בניגוד לציורים הפשוטים למדי בספרי הצביעה לילדים, התכנים בספרי הצביעה למבוגרים הם מורכבים, עמוסי פרטים ועוסקים בנושאים “בוגרים” יותר. ז’אנר ספציפי בתחום ספרי הצביעה למבוגרים הוא ספרי הצביעה הפסיכדליים – המתאימים במיוחד כתחביב לאלו החובבים השפעות פסיכואקטיביות, כמו אלו שנותן הקנאביס.

קבוצת אנשים יושבת בספריה וצובעת בספרי צביעה
ספרי צביעה למבוגרים – הלהיט החדש בארה”ב

אך צביעת ציורים פסיכדליים היא אינה רק תחביב להעברת הזמן. עדויות של אלו שנהנים מצביעת ציורים בספרים מסוג זה, מספרות על כך שהתחביב עוזר להפיג חרדה ומתחים ואף מסייע לטיפול בחולים הסובלים ממחלות פיזיות ובעיות נפשיות שונות.

הפיכתה של תעשיית הקנאביס ללגיטימית במדינות רבות וצמיחתו של קהל ייעודי חדש וצמא למוצרים ועיסוקים חדשים, הולידו שילוב בין שני ה”תחביבים” המרגיעים הללו – ספרי צביעה לסטלנים.

ספרי צביעה פסיכדליים

ספרי הצביעה לסטלנים מיועדים בעיקר לשימוש “תחת השפעה” ומכילים איורים מורכבים ועמוסים בפרטים בהשראות פסיכדליות. בשל ייעודם עבור קהל מעשני קנאביס בוגרים, מכירת הספרים מוגבלת לגילאי 18 ומעלה.

גם זה בטח יעניין אותך
ארבעה דפים לדוגמא מתוך ספר הצביעה לסטלנים
אמנות בהשראות אורבניות ופסיכדליות

אחת המטרות של יוצרי הספר “Stoners Coloring Book”, אותו ניתן לרכוש כאן בעבור 15$ לא כולל משלוח, הייתה להכניס יצירתיות לעולמם של צרכני הקנאביס, שבעיניי חלק מהם לפחות חוויית ה”היי” מתמקדת בעיקר בישיבה/שכיבה על הספה ובהייה בטלוויזיה.

ספרי הצביעה מיועדים לספק עיסוק פשוט שבו בזמן מעודד עוררות של המוח, ומהווים דרך מצוינת לבצע פעילות אקטיבית המפתחת את החשיבה, במסווה של היזרקות סטלנית טיפוסית.

ספר צביעה לסטלנים

לדברי היוצרים, שילוב בין צביעת ספרים וצריכת קנאביס מחזק את האפקט המרפא של כל אחד מהם ויכול לעזור מאוד לחולים ומטופלים המצויים בדיכאון למשל, זאת על ידי מתן מנוח ושקט לנפש המיוסרת וחיבור לחלק הילדותי באישיות.

בנוסף לאפקט הטיפולי בפן הנפשי-רוחני, גם חולים הסובלים ממחלות פיזיות ומבלים ימים ארוכים בבתי חולים, יכולים למצוא תועלת רפואית רבה בפעילות כזו.

צפו במדריך לצביעה נכונה:

ראו עוד:
עלו והצליחו: 4 שיטות לשדרוג ה”היי”
5 סיבות טובות לא רפואיות להשתמש בקנאביס
אתם בחרתם: 45 דברים שכיף לעשות אחרי ג’וינט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר