טוען...

ספקי הקנאביס הרפואי: “חסרים מחקרים? שיעשו מחקרים!”

דובר “שולחן המגדלים” קורא להקלה על המטופלים, הגדלת מספר הרופאים וביצוע מחקרים יזומים. “לא חסרים מחקרים ואם צריך הדרכה, שיעשו הדרכה,” אמר.

יעל גרמן
יעל גרמן

השבוע נערכה פגישה חשאית בלשכתה של שרת הבריאות יעל גרמן, במהלכה שוחחה השרה עם רופאים משלל תחומי הרפואה על עניין הקנאביס הרפואי. בתום הפגישה הודיעה גרמן שאין בכוונת משרד הבריאות “לשמש שער ללגליזציה”.

בפגישה סיכמו הרופאים שקנאביס רפואי הוא לא תרופה, שהחולים מפעילים על הרופאים לחץ רב מדי ושקנאביס גורם לתופעות חרדה ולתאונות דרכים.

גרמן סיכמה ורמזה שנצטרך כנראה להמשיך לחכות, “עד שיהיו מספיק מחקרים,” לדבריה.

אמש התייחס לפגישה חגי הילמן, דובר “שולחן המגדלים“, נציג ספקי הקנאביס הרפואי בישראל: “כל ה’בעיות’ שהם ציינו פתירות לחלוטין – תגדילו את מספר הרופאים, תקראו מחקרים שמפורסמים חדשות לבקרים, תבצעו מחקרים יזומים ותלמדו את הרופאים כיצד לטפל בקנאביס.”

שולחן המגדלים - איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל
שולחן המגדלים – איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל

“זה מצער שמשרד הבריאות, במקום לדאוג לבריאות החולים ולהטבה במצבם, עושה ימים כלילות להגבלת מספרם ונוקט בטיעונים שכלל אינם לעצם העניין,” אמר הילמן. “החשש מ’התדרדרות’, כפי שהם קוראים לכך, לא נמצא בכלל באחריותה של שרת הבריאות, אלא באחריות שר המשטרה. עדיף שהשרה תתרכז בעבודתה שלה – להביא להקלה על סבלם הרב של החולים.”

“נכון שקנאביס רפואי אינו עונה להגדרות היבשות של תרופה, אולם אין ספק כי במציאות מדובר בתרופה המביאה מזור לעשרות אלפי חולים בישראל,” הוסיף.

בנוגע לעניין המחקרים, שלטענת שרת הבריאות אינם קיימים, ציין עוד כי בעולם מפורסמים מדי יום מחקרים המראים הקלה על חולים המשתמשים בקנאביס רפואי. “מפתיע שמשרד הבריאות לא יודע על כך ואף לא מאפשר הדרכת הרופאים בבתי הספר לרפואה,” אמר.

נפתלי בנט
נפתלי בנט

עוד דרש הילמן משרת הבריאות להגדיל את מספר הרופאים המאשרים קנאביס רפואי מ-14 ל-100 וכן להציג תכנית מחקרים מסודרת לשנים 2014 – 2020.

עם זאת נראה שדרישה זו כנראה שלא תתממש בקרוב שכן רק לאחרונה דווח שישראל נמצאת במקום הכמעט אחרון בעולם בביצוע מחקרי בריאות, ואין צפי לביצוע מחקרים מסוג זה.

אמש הודיע שר הכלכלה נפתלי בנט כי הוא תומך בעמדתה של שרת הבריאות ומתנגד להצעת החוק החדשה של פייגלין (ראו כאן).

אגב, כאן ראוי לציין שלא חסרים מחקרים.

ראו גם: מגדלי הקנאביס הרפואי מזמינים את מפוטרי ‘טבע’ לעבוד אצלם

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר