ספקי הקנאביס הרפואי: "אין תרופות? קחו קנאביס חינם"

בעקבות ההודעה של מנהלי בתי החולים על מחסור בתרופות, מציע איגוד ספקי הקנאביס הרפואי קנאביס חינם לחולים. "קנאביס הינו טיפול יעיל וזול ואנו מוכנים לספקו בחינם ללא עלות," כתבו לשרת הבריאות יעל גרמן

השבוע נודע כי מנהלי בתי החולים הממשלתיים פנו במכתב למשרד הבריאות והודיעו כי אזל להם התקציב עבור תרופות מצילות חיים. בעקבות ההודעה פנה "שולחן המגדלים", ארגון מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, לשרת הבריאות יעל גרמן, בהצעה לספק קנאביס בחינם לחולים.

"מתוך רצון אמיתי לסייע במציאת פתרון מהיר, וכאקט אזרחי של רצון טוב, אנו קוראים לך, שרת הבריאות של ישראל, לפעול באופן מיידי לשחרור החסמים שאנשי משרדך מטילים על החולים הנזקקים לקנאביס רפואי," כתבו. "את הקנאביס הרפואי עצמו אנו מוכנים לספק ללא כל עלות, ולו רק בשביל למנוע המשך פגיעה בחולים, וזאת עד אשר תתאושש מערכת הבריאות הציבורית."

זליגה קנאביס רפואי

במכתב גם הדגישו המגדלים את מה שייתכן והינו אחד הגורמים לבעיות התקציב של משרד הבריאות – הקשר עם חברת "שראל", קשר שלדבריהם "מונע את פתיחת שוק הציוד הרפואי לתחרות והוזלת מחירים לטובת בתי החולים בפרט והציבור הישראלי בכלל."

"כפי שכבוד השרה בוודאי יודעת, הוכח כבר בעבר כי הקנאביס הרפואי הינו טיפול טבעי וזול אשר מוזיל את עלויות הטיפול הרפואי בחולה בצורה ניכרת," כתבו עוד. "מחקרים אשר נערכו, גם במדינת ישראל, העלו באופן חד משמעי כי מטופל הנעזר בקנאביס רפואי, צורך פחות תרופות מרשם להקלה במצבו, ועל כן טיפול מסוג זה הינו זול ומקל משמעותית על עלויות המערכת הציבורית."

בדיוק לפני שנה עשה 'שולחן המגדלים' תרגיל דומה כשהציע לגייס את מפוטרי חברת "טבע" לעבודה בחוות הקנאביס הרפואי. "תנו לנו לייצא קנאביס ונוכל לגייס את הרופאים לעבודה בפיתוח בענף הקנאביס הרפואי," כתבו אז לשרה.

טרם נתקבלה תגובה ממשרד הבריאות.

בשבוע שעבר דווח על מאות יוצאי צבא אמריקנים שקיבלו קנאביס בחינם בקולורדו. בקליפורניה מספקת עיריית ברקלי קנאביס רפואי בחינם לנזקקים ומעוטי יכולת.

ראו עוד:
ספקי הקנאביס הרפואי: "חסרים מחקרים? שיעשו מחקרים!"
ספקי קנאביס רפואי בישראל – טלפונים, זנים וביקורות

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט