סער סייע להפלת הלגליזציה, עכשיו ההזדמנות שלו לפרוע את החוב

סער אל תהיה ליברמן. אתה יכול להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהביא לגליזציה לישראל. התחייבת לכך, ולחברת מפלגתך יש חוב לפדות בנושא. דעה

זה אולי לא נשמע טוב, אבל גדעון סער צריך להיכנס עם מפלגת “תקווה חדשה” לממשלת נתניהו. נכון, הבטחת הבחירות המרכזית שלו היתה שלא יכנס לממשלה עם נתניהו בשום צורה ואופן, אבל המצב האובייקטיבי באמת קשה וקיצוני, ולכן מצדיק צעדים קשים וקיצוניים.

כבר שנתיים לא מצליחה מדינת ישראל להעמיד בראשה ממשלה יציבה ומתפקדת והעובדה הזאת גוררת שלל נזקים לכלכלה ולחברה. במצב כזה בהחלט יש מקום ליחס סלחני כלפי פוליטיקאי שיחזור בו מהבטחת הבחירות שלו.

בהחלט יתכן שגם חלק ממצביעי סער יעדיפו ממשלה מתפקדת בראשות נתניהו על פני עוד ועוד מערכות בחירות. כך היה עם גנץ. תוצאות הבחירות האלה (מפלגתו של נגץ היא הרביעית בגודלה בישראל) מראות כי רבים מבוחריו אכן העדיפו נסיון להקמת ממשלה יציבה על פני עוד מערכת בחירות.

בועז וכטל וגדעון סער
התחייבת ללגליזציה, תביא אותה (גדעון סער עם מייסד עלה ירוק בועז וכטל, צילום: נטלי מיכלסון)

אביגדור ליברמן, הפוליטיקאי הקודם שהיה לשון המאזניים לפני 2 מערכות בחירות, העדיף להישאר בחוץ ולקלוע את ישראל למערבולת של חוסר יציבות. לא רק שההחלטה הזאת עלתה למדינה במחיר יקר, היא גם לא תוגמלה על ידי בוחריו והוא קיבל פחות ופחות קולות בכל מערכת בחירות מאז.

סער אל תהיה ליברמן. במקום להסתכל מבחוץ בשילוב ידיים על המערכת המרוסקת עליך לגלות אחריות ולהעניק לאזרחי ישראל ממשלה יציבה. נתניהו ישלם לך מחיר גבוה ובצדק. אתה יכול לדרוש ולקבל איזה תיק בכיר שתרצה, כיבודים ותפקידים לכל חברי מפלגתך, ויש נושא אחד שגם יעניק לך ביטוח מפני תחבולה אפשרית מפתיעה של נתניהו בעתיד: לגליזציה.

שרן השכל (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
יש לה חוב לפדות. שרן השכל (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

תהיו איתי רגע. כל המפלגות מימין לליכוד כולל בנט מתנגדות ללגליזציה, זה ידוע. אבל ההתנגדות איננה אחד מנושאי הדגל של המפלגות האלה, בטח לא כמו פגיעה בסטטוס קוו בעניני דת ומדינה או ההתישבות ביהודה ושומרון. אם סער יהפוך את הנושא לדיל ברייקר והברירה שלהן תהיה בין לגליזציה לבין להיות חתומות על עוד מערכת בחירות שעלולה לפגוע בכוחן ולהעלות ממשלת שמאל, הלחץ עליהן יהיה אדיר להסכים.

נתניהו עצמו כבר הביע תמיכה בלגליזציה ובוחריו ברובם אינם מתנגדים. בשביל סער עצמו מדובר בהישג יחודי שירשם על שמו באופן בלעדי ויהווה פיצוי הולם לבוחריו מהגוש השמאלי שאולי ירגיש נבגד. זה הישג שנתניהו לא יוכל לגזול ממנו גם אם הממשלה לא תאריך ימים כקודמתה, וישרת את סער בכל קמפיין עתידי.

גם במדינות שאישרו לגליזציה בחוק נדיר שפוליטיקאי אחד יכול לזקוף לזכותו את המהלך, שמורכב בדרך כלל מעשרות צעדים קטנים לאורך שנים רבות. סער יזכה בהישג פוליטי נדיר וחסין נזקים ואילו עם ישראל יזכה סוף סוף בממשלה מתפקדת.

מאחר והתחייבת לכך לאחרונה בחתימת ידך על גבי מסמך, ומכיוון שיחד עם חברת מפלגתך שרן השכל סייעתם לאחרונה לקריסת הצעת החוק ללגליזציה בעקבות פיזור הממשלה, זו הזדמנות טובה עבור שניכם לעשות קצת תיקון עולם. קח את הסולם, קח עוד כמה סולמות אם צריך, ותביא קצת שקט לציבור גדול בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר