מגלגל...

“סער הפך לשטיח של עבאס”: תגובות לביטול חוק הקנאביס

השליטה של מפלגת רע"מ וח"כ מנסור עבאס בהחלטות הקואליציה הגיעה אתמול גם אל סוגיית הקנאביס, לאחר שמועצת החכמים של המפלגה ("השורא") החליטה לא לתמוך בביטול הפללת הצרכנים. גיא לרר ואחרים תקפו את הקואליציה על הויתור על עקרונות

האכזבה מתלותה של הקואליציה במפלגת רע”מ הגיעה אתמול גם אל תומכי הלגליזציה והקנאביס הרפואי, לאחר ביטול ההצבעה על הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס לדרישת יו”ר רע”מ מנסור עבאס בהתאם להחלטת מועצת החכמים של המפלגה (“השורא”).

כזכור, בעקבות הודעת האופוזיציה על כוונתה להתנגד, כולל התנגדות מצד חברי הליכוד שתירצו זאת בכך שזה “תפקידם כאופוזיציה”, לא היה ניתן להגיע לרוב ללא תמיכת הקואליציה כולה, כולל מפלגת רע”מ.

ח”כ מיקי זוהר מהליכוד אמנם התריע כבר בשבוע קודם לכן שההצעה לא תעבור לאור התנגדות רע”מ, אך מגישת הצעת החוק ח”כ שרן השכל ממפלגת תקווה חדשה סירבה להגיב והמשיכה את הליך החקיקה עד לרגע האחרון כאילו הכל כרגיל.

אתמול בהצגת הצעת החוק נשאה ח”כ השכל נאום מרשים בו תקפה את המפלגות הערביות והחרדיות המתנגדות להפסקת ההפללה, אך לבסוף חזרה לבמה לאחר דברים שנשא ח”כ עבאס כדי למשוך את ההצעה ולדבריה, לכאורה, להגיש אותה בשנית בעוד כשבועיים.

הבולט במבקרים על התנהלות הקואליציה אתמול היה העיתונאי גיא לרר, ממובילי המאבק, שתקף את שר המשפטים גדעון סער, יו”ר תקווה חדשה, על כך שהתגאה בעבר שהצליח להכניס התחייבות ללגליזציה להסכמים הקואליציוניים (שלאחר מכן התבררו כחסרי משמעות).

“הפכת ממורד בנתניהו, לשטיח של עבאס,” כתב לרר אל שר המשפטים סער. “רע”מ קינחו את האף עם ההסכמים הקואליציוניים שלך”.

בנוסף נרשמה ביקורת על העובדה שיו”ר רע”מ ח”כ עבאס שולט למעשה בקואליציה, ומשמש כמעין “ראש ממשלה בפועל” שקובע איזה הצעות חוק תקודמנה ואיזה לא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר