סערה בעולם החרדי: 4 נתפסו מעשנים קנאביס בישיבת חברון

ארבעה תלמידים בישיבה המוערכת בחברון סולקו לאחר שנתפסו מעשנים קנאביס. הפרשה מעוררת סערה במגזר החרדי שחושש מהתפשטות השימוש בצמח.

הקנאביס הגיע כבר מזמן לעולם החרדי, כפי שחשפנו לפני כשנתיים בביקור בשכונת מאה שערים בירושלים (צפו כאן).

אך כעת, אולי לראשונה, נוצרה סערה ציבורית בנושא זה, לאחר שארבעה בחורי ישיבת חברון נתפסו מעשנים קנאביס וסולקו מהישיבה.

פרשת הקנאביס בישיבת חברון, הנחשבת לאחת הישיבות הגדולות והבולטות בציבור החרדי-ליטאי, נחשפה אתמול (ה’) באתר “כיכר השבת”.

אחד התלמידים בישיבה סיפר לאתר כי איש צוות מהישיבה סירב להאמין בתחילה לשמועה אך החליט לנסות ולבדוק את העניין לעומק.

הוא הצליח לבסוף לאתר את אחד מהבחורים מהישיבה “שבשעות הפנאי שלהם נהגו לשאוף קצת מהחומר הממכר”, כך בדיווח.

איש הצוות ביקש מהבחור שיספר לו מי האחרים איתם הוא עישן, והבטיח לו כי אם יחשוף את שמותיהם הוא עצמו יקבל חנינה מהעונש.

להפתעתו של איש הצוות התברר כי התלמיד התחבט מאוד האם להלשין על חבריו כדי להציל את עורו, ולכן הלך להתייעץ עם ראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי משה הלל הירש.

הגאון הלל הירש הבהיר לו בבירור שאסור לו להלשין על יתר החבורה. וכך הוא אכן נהג. לבסוף נחשפו שמותיהם של הארבעה שסולקו כאמור מהישיבה.

אחד המעורים בפרשה סיפר לאתר כיכר השבת כי “הכל נחשף מיד אחרי חג השבועות, כשבהנהלת הישיבה החליטו להעיף ארבעה בחורים שעישנו קנאביס. אף אחד בישיבה כמעט לא ידע על כך, מכיוון שלהנהלה היה אינטרס ברור להסתיר את הפרשה מעיני הציבור, מטעמים מובנים של ‘פגיעה ברישום’.”

“אלא שדברים כאלה אי אפשר להסתיר,” דווח עוד. “הידיעה על הסמים רצה בישיבה כאש בשדה קוצים. וגם התברר שבחור אחד שהיה ‘אחראי’ על הסמים מכר אותם גם לבני ה’וועדים’ היותר צעירים, ככל הנראה בשיתוף עם בחור אחר שהנהלת הישיבה לא הצליחה לשים עליו את ידה, וככה הם הצליחו לפתות עוד בחורים”.

בעקבות חשיפת הפרשה אף פנו מנהלי ישיבת חברון למנכ”ל ארגון ‘רטורנו’ הרב איתן אקשטיין, העוסק בסיוע לגמילה מסמים. הרב הרגיע את מנהלי הישיבה והבהיר להם כי זו אינה אשמתם, כך על פי הדיווח.

“בשנים האחרונות הנושא של ‘הקנאביס’ או של ‘גראס’ נהיה יותר בשיח הציבורי וממילא זה מחלחל כדבר לגיטימי, הלכה למעשה הקנאביס קיבל את ההכשר שלו בציבור הכללי,” הסביר. “מכיוון שזה התחיל לקבל הכשר בציבור הכללי, אז ממילא גם הציבור החרדי התחיל להיחשף לזה”.

“תאר לך בחור מישיבה קטנה שעולה לישיבה גדולה, בישיבה קטנה היה אסור לו לעשן סיגריות ובישיבה גדולה כבר מותר אז הוא מחפש לעצמו ריגושים חדשים וכנראה הוא מוצא את זה בסמים שנראים בהתחלה תמימים למראה,” הוסיף. “בשונה מהרבה מהציבור החרדי, אני ממש לא מופתע מהכתבה כי אני רואה את הדברים במשך תקופה ארוכה”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר