סערה בליכוד: עונש קשה לח”כ השכל בגלל תמיכתה באי הפללה

עונש קשה הוטל על ח”כ שרן השכל בגלל תמיכתה בהצעת החוק לאי הפללה בניגוד לעמדת הקואליציה. בשונה מעונשי השעיה הניתנים בדרך כלל, השכל הודחה מכל 3 ועדות הכנסת בהן היא חברה. אורן חזן מועמד להחליפה. מלאו טופס המחאה המצורף.

הצעת החוק של ח”כ שרן השכל לאי הפללה אמיתית, שבניגוד להצעתו של שר המשטרה גלעד ארדן קוראת לביטול מוחלט של ההפללה כנגד צרכני קנאביס, עלתה בשבוע שעבר להצבעה במליאת הכנסת על ידי ח”כ דב חנין מהאופוזיציה.

ח”כ השכל, יוזמת הצעת החוק, הודיעה אז כי בכוונתה להצביע בעד הצעתה – וזאת למרות שהקואליציה ומפלגת ‘הליכוד’ בה היא חברה בראשה, הטילו משמעת קואליציונית וחייבו את כל הח”כים להצביע נגדה.

בעוד שחברי כנסת ושרים אחרים מהליכוד התומכים בהצעה החליטו כלל לא להצביע, כדי להימנע מלעבור על הוראות הקואליציה, ח”כ השכל בחרה, בצעד נדיר ואמיץ למדי, להצביע יחד עם האופוזיציה בעד הצעתה.

הדחה מכל הועדות

למרות כשלון ההצעה ברוב של 36 ח”כים נגד מול 25 בעד, החליט ח”כ דוד ביטן, יו”ר הקואליציה, להעניש את חברת הכנסת הצעירה בעונש קשה ביותר.

גם זה בטח יעניין אותך

ח”כ השכל הודחה מכל 3 ועדות הכנסת בהן היא חברה, כולל ועדת הסמים הקשורה לנושא הצעת החוק, אך בנוסף גם מועדת חוץ ובטחון היוקרתית.

“בעקבות עמדותיכם כנגד החלטות הקואליציה וסיעת הליכוד, הוריתי על החלפתכם כחברים הועדות הכנסת השונות,” נכתב במסמך רשמי שנשלח מלשכתו של ביטן.

בנוסף קבע כי הממשלה לא תקדם כל הצעות חוק שתוגשנה על ידי ח”כ השכל במושב הכנסת הבא שלאחר החזרה מפגרת החורף.

עונש קשה מהרגיל

עונש קשה זה מנוגד וחריף מהמקובל לעומת עונשים שהוטלו בעבר במקרים דומים ובהם הושעו ח”כים מועדות לתקופה קצרה בלבד, אך לא הודחו מהן לחלוטין.

למרבה הפלא, במקומה של השכל בועדת חוץ ובטחון, כך מדיווחים של גורמים בליכוד, מתכנן ח”כ ביטן לשבץ דווקא את ח”כ אורן חזן.

מלבד השכל הודחו מהועדות גם חברי הכנסת יהודה גליק ויואב קיש, תומכי לגליזציה ואי הפללה, שלא הצביעו כפי שנתבקשו נגד הצעת החוק לאי הפללה.

ח”כ ביטן הודיע בכתב כי את מקומם של חברי הכנסת בועדות יתפסו בין השאר הוא עצמו וידידו ח”כ דוד אמסלם – שניים שרק לאחרונה נתפסו שותים משקאות חריפים (וויסקי וקוניאק) בתוך משכן הכנסת.

ח”כ ביטן סירב להגיב לידיעה.

עוזרים לשרן

רוצים לנסות לשנות את החלטתו של ח”כ ביטן?

מאחר ונציג הציבור חסם כל אפשרות של שליחת הודעות אליו בדף הפייסבוק שלו, לפניכם טופס מקוון שכל מילוי שלו ישלח הודעת דוא”ל אל תיבות האימייל שלו ושל לשכתו:

[emailpetition id=”2″]

ראו עוד:
חשש בליכוד: ארדן יוביל לאובדן השלטון
“ניפגש בפריימריז”: תומכי קנאביס מתפקדים לליכוד

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר