מגלגל...

“שער לחכמה אלוהית”: סנטנה משיק ליין קנאביס חדש וצבעוני

המוזיקאי האגדי קרלוס סנטנה משיק ליין מוצרי קנאביס חדש וצבעוני שכולל בשלב זה 3 זנים שישווקו בצנצנות של 7 גרם ובאריזות של 5 מיני-ג'וינטים, פרי רולד. בריאיון לכבוד ההשקה הוא מספר גם על תרופת הקנאביס של סבתא.

קרלוס סנטנה, המוזיקאי הנודע זוכה 10 פרסי גראמי, נכנס לעסקי הקנאביס ומשיק ליין חדש של מוצרי קנאביס פרימיום בשם ‘מיראייו’ (Mirayo). במסגרת המיזם, חבר סנטנה לחברת Left Coast Ventures, המנהלת מותגי קנאביס בינהם גם המותג Marley Natural של משפחת מארלי, כמו גם ליין מיוחד של ‘פרי רולד’ (Pre Rolled, ג’וינטים) בשם Mind Your Head השייך ללהקת הרוק ‘גרייטפול דד’. 

המותג החדש ‘מיראייו’ מציב את הגיטריסט האגדי בשורה אחת עם אמנים ומפורסמים רבים שנכנסו בשנים האחרונות לפעילות בתחום הקנאביס. בחו”ל היו אלה למשל סנופ דוג, ווילי נלסון וסת׳ רוגן, ובארץ בעיקר פוליטיקאים כמו אהוד ברק או אהוד אולמרט שנכנסו לתחום בעוד שאמנים ודמויות תרבות ישראליים עדיין מהססים וחוששים כנראה. 

סדרת המוצרים ממותג 'מיראיו' (Mirayo) של סנטנה
סדרת המוצרים ממותג הקנאביס ‘מיראיו’ (Mirayo) של סנטנה (תמונה באדיבות Mirayo)

משמעות השם הספרדי Miryao היא My Ray (האור שלי) ומקורה במורשתו המקסיקנית של סנטנה, אמריקאי-מקסיקני בן 72 המבקש בעזרת ליין המוצרים החדש להנחיל את מורשתו. 

באתר הבית של המותג החדש מסביר סנטנה כי ״מריחואנה היא שער לחוכמה אלוהית״ ו״ברכה שראוי לחלוק״. בראיון לעיתון ‘סטנפורד אדווקט’ מספר סנטנה כי קנאביס  מסייע לו למצוא את האור הפנימי שבו, עוזר לו לנתב אותו למטרות חיוביות, ואפילו תרם לנגינת הגיטרה שלו אי שם בשנות ה-60. 

המותג כולל כרגע שלושה זני קנאביס:

  • ‘רדיאנס’ (Radiance, זֹהַר) – סאטיבה.
  • ‘סימטרי’ (Symmetry, סִימֶטרִיָה) – היבריד.
  • ‘סנטרד’ (Centered, מְרוּכָּז) – אינדיקה.
  • בנוסף לאלו יצטרף בקרוב זן רביעי עם ריכוז CBD גבוה. 

שלושה הזנים בסדרה נמכרים בצנצנת פרחים במשקל 7 גרם, או ב 5 ג’וינטים מוכנים המכילים חצי גרם האחד. הסיבה לכך, לדברי סנטנה, היא שאלו היו המידות הנהוגות בעבר קנאביס במקסיקו.

Carlos Santana

סנטנה חושף עוד כי בילדותו במקסיקו אמו הייתה מכינה משחות מרפא בעזרת פרחי קנאביס ולכן תמיד ראה בו תרופה ולא סם. “היא הייתה לוקחת פרח ומניחה אותו בצנצנת עם אלכוהול למשך מספר שעות, ולאחר מכן היא הייתה מורחת אותו על המפרקים ומטפלת בארטריטיס (דלקת מפרקים) שלה בעצמה,” סיפר. 

כשנשאל מה מטרת המיזם השיב סנטנה כי הוא רוצה לסייע לאחרים להשיג ״בהירות, וודאות ולהפעיל את שריר הדמיון״. הגיטריסט האגדי מכנה את המותג החדש שלו ״הזמנה לאבולוציה מחודשת והתעוררות רוחנית, כפי שקרתה בשנות ה-60 ובוודסטוק״.   

זו לא הפעם הראשונה שסנטנה מביע את דעותיו בנוגע לצמח הקנאביס בפומבי, בעת ביקורו בישראל ב-2016 התראיין המוזיקאי לחדשות ערוץ 2 דאז, ואמר ״אני לא מקדם סמים, אני מקדם רפואה. בני אדם יוצרים סמים, אמא טבע יוצרת רפואה. הבדל גדול״. 

“בני אדם יוצרים סמים, אמא טבע יוצרת רפואה” – סנטנה בביקורו בישראל בשנת 2016

סנטנה מבטיח כי הרווחים ממכירות המותג שלו, שכרגע משווק במדינת קליפורניה, ארה”ב, בלבד, ייתרמו לפיתוח קהילות אינדיאניות בשמורות בארה״ב, ולסיוע לקבוצות מיעוטים אשר לטענת סנטנה סובלות מקיפוח.

בראיון למגזין ״היי טיימס״ שנערך לאחרונה לרגל השקת המותג, סיפר סנטנה כי הרצון לתרום בא ״במטרה לעודד את אחיותינו ואחיינו (האינדיאנים, מ”ק) להפוך לעורכי דין שיהיו הלוחמים החדשים, שיכבדו וישמרו על זכויות האדם, מול האיש הלבן שאינו מציית להם״. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר