סנג’י גופטה מתנצל: “טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן – הוליכו אותנו שולל”

סנג’י גופטה, כתב הבריאות של רשת CNN, מודה שעישן מריחואנה, מתנצל על שנים של התנגדות לקנאביס ומציג סרט דוקומנטרי חדש במהלכו הוא מבקר גם בישראל.

סנג'י גופטה
סנג’י גופטה

ד”ר סנג’י גופטה הוא נוירוכירורג, מרצה לרפואה באוניברסיטת ‘אמורי’ והכתב הרפואי הראשי של רשת CNN. בעבר היה גופטה מהבולטים שבמתנגדים לקנאביס ולגליזציה, אך בשנים האחרונות, לאחר שהעמיק ולמד את העובדות, הפך לאחר התומכים הבולטים והנלהבים ביותר בתחום.

לכבוד שידורו של סרט דוקומנטרי חדש בהפקתו, שישודר בהופעת בכורה ביום א’ הקרוב, 11.8, התראיין גופטה ואמר כי הוא מתנצל על התנגדותו ללגליזציה של מריחואנה לאורך השנים.

“במהלך השנה האחרונה עבדתי על סרט דוקומנטרי חדש שנקרא “Weed” ופגשתי מומחים, מגדלים, מטופלים וצרכנים מכל העולם,” מספר גופטה. “מה שגיליתי היה פשוט מדהים.”

לצפייה בסרט המלא לחצו כאן.

כרזת הסרט החדש של סנג'י גופטה - גראס
כרזת הסרט החדש של סנג’י גופטה – “גראס”

גופטה, שפירסם בעבר מאמר חריף ובו התנגד לשימוש במריחואנה, ביקש להתנצל והודה כי לא הכיר את הנושא מספיק. “אני רוצה להתנצל על ההתנגדות שלי לקנאביס במהלך השנים. לא התעמקתי בנושא מספיק, לא חקרתי מספיק ולא ירדתי לעומקו של עניין,” הוא אומר. “יצאתי מנקודת הנחה שכולם פשוט רוצים להתמסטל וקפצתי למסקנות נמהרות מדי.”

“אני חושב שהצליחו להוליך את כולנו שולל במשך שנים רבות מדי,” הוסיף. “למרות שמחקרים שנערכו במדינה נטו לבחון את ההשפעות השליליות של הקנאביס, מחקרים רבים מהעולם מציגים את היתרונות הברורים שבצמח באופן בהיר ואין כל גיבוי מדעי לטענה שלקנאביס אין תועלת רפואית.”

ראו: הכנסת החליטה: לקנאביס אין תועלת רפואית

“אני חושב שזהו חוסר אחריות מצידה של הקהילה הרפואית לא להתייחס אל הקנאביס כאלטרנטיבה טיפולית ראויה,” אמר עוד. “רבים מתים עקב שימוש בתרופות קונבנציונאליות אבל לא מצאתי אפילו עדות אחת לכך שמישהו אי פעם בהיסטוריה מת ממנת יתר של שימוש במריחואנה.”

גופטה הודה גם שעישן מריחואנה אך אמר כי “זה לא ממש הזיז לי. זה רק גרם לי להרגיש קצת לא בנוח.”

צפו:

כאמור, ביום ראשון הקרוב, 11.8, ישודר לראשונה הסרט הדוקומנטרי החדש של גופטה ששמו “גראס” (“Weed”).

הסרט מלווה את גופטה במסעו ברחבי העולם ובנסיון למצוא פתרונות לדיון ההולך ומתרחב בנושא הלגליזציה של הקנאביס. במהלך הסרט מבקר גופטה בקולורדו, שהעבירה השנה חוקים תקדימיים ללגליזציה ופוגש סוחרים, רופאים וצרכנים בנסיון לשפוך אור על “הבהלה לזהב הירוק”. הוא גם פוגש מומחים ומנסה להבין האם מריחואנה ממכרת והאם היא עלולה לגרום נזק כלשהו למוח.

בתחנה האחרונה בסרט מגיע גופטה גם לארץ ישראל, מבקר בתל אביב ובירושלים ומנסה להציג את הישגי תעשיית הקנאביס הרפואי הישראלית.

לצפייה בסרט המלא לחצו כאן.

ראו גם: ביל מאהר: “לגליזציה של קנאביס זה המאבק החברתי הגדול הבא”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר