מגלגל...

סנאטור בארה”ב: מריחואנה לא פחות מסוכנת מאלכוהול כי “ליידי גאגא אמרה”

הצהרתו של אובמה כי מריחואנה מסוכנת פחות מאלכוהול ממשיכה לעורר עניין בארה”ב. אחרי שמפקדת ה-DEA הביעה את זעמה, סנאטור אמריקני טוען כעת כי אובמה טועה ולגיבוי דבריו משתמש בעדותה של ליידי גאגא.

סנאטור ג’ף סשנס ציטט את זמרת הפופ המפורסמת כשניסה לשכנע את אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, מדוע הנשיא אובמה טועה כשהוא אומר שמריחואנה לא מסוכנת יותר מאלכוהול.

ג'ף סשנס
הסנאטור ג’ף סשנס

“ליידי גאגא אמרה שהיא התמכרה לזה ושזה לא בלתי מזיק. היא היתה מכורה לזה,” אמר סשנס להולדר במהלך וועדה של הסנאט האמריקני. “אני רק מקווה שתשוחח עם הנשיא על כך – אתה מקורב אליו – ותבקש ממנו שיחזור בו מעמדתו שלטעמי פוגעת בבריאות של העם האמריקני.”

סשנס התכוון כמובן לדבריה של ליידי גאגא בראיון לפני חודשיים בו אמרה כי “הייתי מכורה לזה וזה היה בסופו של דבר כדי להתמודד עם התקפי חרדה שהיו לי. זה היה כמו סוג של ריפוי עצמי והייתי מעשנת בין 15 ל-20 סיגריות מריחואנה ביום. בלי טבק.”

כזכור, בראיון שערך הנשיא עם מגזין ‘הניו יורקר’, אמר אובמה כי מריחואנה אינה מזיקה יותר מאלכוהול ואף פחות וכי על אף שאינו מעודד שימוש בה, הוא בהחלט חושב שהלגליזציה בוושינגטון וקולורדו היא צעד בכיוון נכון אשר “יש לקדמו,” לדבריו.

“כואב לי הלב על דבריו של הנשיא,” אמר עוד סשנס. “הוא אמר שצריך לקדם את הלגליזציה. שזה הרגל מגונה שאינו שונה מעישון סיגריות אך מזיק פחות מצריכת אלכוהול.”

“האם הנשיא ערך מחקרים מדעיים לפני שניגש לניו יורקר והציג עמדות כאלה? שמריחואנה לא מסוכנת כמו אלכוהול? האם הוא למד לפני שהצהיר זאת?” אמר סשנס והציג מחקר שטוען ששימוש בקנאביס בגיל צעיר עלול לפגוע ב-IQ. “מחקרים מצאו ששימוש במריחואנה עלול להוביל לסכיזופרניה. האם הנשיא מתעלם ממחקרים אלו?”

מלבד התמיכה האדירה לה זכה אובמה מצד התומכים בלגליזציה, הערה זו עוררה סערה גדולה גם בקרב המתנגדים הרבים שלא ידעו כיצד להתמודד איתה.

מישל לאונהרט
מישל לאונהרט, מפקדת ה-DEA

להערתו של אובמה התייחסה לא אחרת מאשר מפקדת ה-DEA (הארגון האמריקני ללוחמה בסמים), מישל לאונהרט, שאמרה שהיא מרגישה שהממשל האמריקני “אינו מבין מספיק במדע בכדי להצהיר הצהרה שכזו”.

לאונהרט התעצבנה בעיקר לאחר ששמעה שבמהלך שנת 2013 השתתף צוות של הבית הלבן במשחק ‘סופטבול’ עם קבוצת תומכי לגליזציה והתרגזה ממש כששמעה שלכבוד חגיגות העצמאות האמריקניות ב-4 ביולי, הוטס מעל הבית הלבן דגל ארה”ב ענק שהיה עשוי כולו מהמפ (קנבוס). “אני בהלם,” אמרה אז. “אני חושבת שזו נקודת השפל הנמוכה ביותר עליה שמעתי ב-33 השנים האחרונות בהן אני בתפקיד.”

בתגובה לדבריה הגישו קבוצות תומכי לגליזציה לנשיא ארה”ב מכתב רשמי עליו חתומים בין השאר שריפים לשעבר ובו דרישה לפטר את לאונרד, מפקדת ה-DEA, מתפקידה. “גב’ לאונהרט היא בורה שאינה מכירה את העובדות, או לחילופין אינה מתייחסת אליהם בכוונה,” נכתב. “היא ללא ספק איננה מתאימה למלא את תפקידה הנוכחי.”

ראו גם: ביל גייטס: “הצבעתי בעד לגליזציה בוושינגטון”
ראו גם: מריחואנה סופרבול: וושינגטון וקולורדו בגמר ליגת הפוטבול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר