“סמים בתרבות” – הרצאה לציון יום הקנאביס הבינלאומי

מדוע וכיצד משפיעים הסמים על יצירות תרבות? לכבוד “יום הקנאביס הבינלאומי” תתקיים הרצאה מיוחדת שכותרתה “סמים בתרבות” ותעסוק בהשפעתם של חומרים מרחיבי תודעה על יצירות תרבות. באירוע ישאו דברים אנשי מקצוע ואושיות תרבות. הנחה לקוראי מגזין קנאביס.

לרגל יום המריחואנה הבין לאומי, הוא ה-20 באפריל, יקיים ‘בית אריאלה’ ערב מיוחד במסגרתו יוצגו הרצאות בנושא חומרים המרחיבים דעתו של אדם והשפעתם על יצירות תרבות.

אירי ריקין
אירי ריקין

לאור גל הלגליזציה המתגבר ברחבי העולם, ינסה העיתונאי והמרצה לפילוסופיה אירי ריקין להבין מדוע וכיצד הפסקנו לפחד מסמים קלים, ולמה בעצם כולנו “מסוממים”?

“סמים נוכחים ברבות מן היצירות הבולטות שנכתבו במאות השנים האחרונות; החל מהפטרייה של ‘עליסה בארץ הפלאות’, דרך שירי הביטלס, טריינספוטינג, ‘פחד ותיעוב ולאס וגאס’ ועד לגלולות המציאות ב’מטריקס’,” נכתב בהודעה. “במסגרת האירוע יעבירו המשתתפים מיני-הרצאות, כל אחד מזווית אחרת, וינסו לענות על השאלה האם הסמים משפיעים על היצירתיות? מדוע הם מעוררים עניין כה גדול והאם הם אכן מסייעים להעמיק ולהרחיב את עומקה של היצירה.”

האירוע ייערך ביום שני, 20.4.15 בשעה 20:30 ב’בית אריאלה’ כאמור ובין הנואמים יהיו גם ד”ר יואב בן-דב, נאורה שם שאול, גלעד כהנא ואירי ריקין.

מחיר כרטיס יעלה 60 ש”ח לקהל הרחב ו-40 ש”ח לקוראי ‘מגזין קנאביס’. הזמנת כרטיסים בטל’: 03-6910146.

בית אריאלה שוכן בקרבת פינת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך בתל אביב וממנו גם יצא ב-2.5 ‘מצעד הקנאביס הבינלאומי’ (כל הפרטים כאן).

ראו עוד:
כוכבי דיסני עושים סמים
תרבות ב’היי’ – לצפייה ישירה עם תרגום
CannaTech – כנס טכנולוגיית הקנאביס הראשון בישראל
קנאביס היה מותר הרבה לפני שהיה אסור

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי